Справа № 156/59/24
Провадження № 2/156/89/24
Рядок статзвіту 60
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
18 січня 2024 року смт. Іваничі
Суддя Іваничівськогорайонного судуВолинської області Федечко М. О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Поромівської сільської ради Володимирського району Волинської області (адреса: 45311, вул. Центральна, 1-б, с. Поромів, Володимирський район Волинська область) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом,
в с т а н о в и л а :
15.01.2023 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Поромівської сільської ради Володимирського району Волинської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в статті 175 та 177 ЦПК України.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що така підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Залишення позовноїзаяви безруху -цетимчасовийзахід,який застосовуєтьсясудом зметою усуненняпозивачем недоліківпозовної заявита дотриманняпорядку їїподання,визначеного ЦПКУкраїни.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Так, згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Однак у порушення зазначених вимог позивачем не надано відомостей про наявність у нього електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Крім цього, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в сторони відповідача Поромівської сільської ради Володимирського району Волинської області.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків, зокрема:
- подати позовну заяву в новій редакції у якійзазначити відомостіпро наявністьабо відсутністьу сторінта учасниківсправи електронногокабінету;
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185ЦПК України, суддя -
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Поромівської сільської ради Володимирського району Волинської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом - залишити без руху, надавши позивачу строк5(п`ять)днів з дня отримання ухвали для виправлення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Копію ухвали направити для відома та виконання позивачу та його представнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. О. Федечко
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116372692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Федечко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні