ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"18" січня 2024 р. м. Київ
Справа № 911/84/24
Суддя Господарського суду Київської області А.Р. Ейвазова, розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут» про стягнення 133 700грн,
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» (далі позивач, АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК») звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут» (далі відповідач, ТОВ «Добробут») про стягнення 133 700грн.
В обґрунтування заявлених вимог АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» посилається, на те, що 14.04.2024 внаслідок технічного збою в системі позивача, під час переказу Товариством з обмеженою відповідальністю «Лідеа України» (далі ТОВ «Лідеа Україна») на користь відповідача грошових коштів додатково з кореспондентського рахунку АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» списані кошти у розмірі 133 700грн, які не повернуті відповідачем.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що відповідна позовна заява подана без дотримання вимог законодавства, чинного на момент її подання.
Так, у відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Між тим, у поданій позовній заяві позивач не вказує, де знаходиться оригінал доказу, який долучений ним у копії довіреність від 02.09.2022 (додаток 7 до позовної заяв), що наданий на підтвердження повноважень представника.
Також, згідно ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності до ч.2 ст.91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч.ч. 4,5 вказаної статті копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписоміз зазначенням дати такого засвідчення.
Між тим, до позовної заяви позивачем додано копії письмових доказів (додатки у копіях: 2-7), у підтвердження обставин, на які позивач посилається в обґрунтування заявлених вимог, дата засвідчення відповідності яких оригіналу не вказана.
Недотримання вимог ст.ст.162, 164 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності з ч.1 ст.174 ГПК України.
Враховуючи, що позивачем не дотримано вимог чинного процесуального законодавства на момент звернення з позовом, відповідна позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання: інформації щодо знаходження оригіналу документу, який долучений до позовної заяви у копії та зазначений в додатку 7 (з наданням доказів направлення копії відповідної заяви відповідачу); надання доказів у підтвердження обставин, на які позивач посилається у позові, в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
У разі не усунення встановлених недоліків заява вважається неподаною та може бути повернута відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України.
Окрім того, у поданій позовній заяві позивач в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору вказує Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідеа Україна». Однак, клопотання про залучення такого товариства до участі у справі із зазначенням відповідних підстав, та з визначенням на які права та обов`язки такої особи прийняте судом рішення по даній справі може вплинути, позивач не заявляє.
Між тим, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні певної особи, за змістом ст.ст. 50, 51 ГПК України вступають в справу або залучаються судом.
Відповідно до ч.4 ст.50 ГПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо не підлягає.
Суддя А.Р. Ейвазова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116381668 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ейвазова А.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні