УХВАЛА
18 січня 2024року
м. Київ
справа № 442/1290/19
провадження № 61-12813ск23
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Червинської М. Є. (суддя-доповідач), Коротенка Є. В.,
Коротуна В. М.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Львівського апеляційного суду від 11 липня 2023 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Стебницької міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2019 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Стебницької міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно.
Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 10 квітня 2019 року, в якому виправлено описку ухвалою цього суду від 24 червня 2019 року, позов ОСОБА_2 задоволено.
Визнано за ОСОБА_2 право власності на гараж № НОМЕР_1 в першому ряду гаражів, що розташований на АДРЕСА_1 ,у порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказане судове рішення оскаржив в апеляційному порядку ОСОБА_1 , який не брав участі у справі.
Постановою Львівського апеляційного суду від 30 травня 2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 10 квітня 2019 року скасовано, прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову.
Постановою Верховного Суду від 23 листопада 2022 року скасовано постанову Львівського апеляційного суду від 30 травня 2022 року, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 11 липня 2023 року апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 10 квітня 2019 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Стебницької міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно закрито.
ОСОБА_1 21 серпня 2023 року звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на ухвалу Львівського апеляційного суду від 11 липня 2023 року, повний текст якої складено 21 липня 2023 року.
Ухвалою Верховного Суду від 14 вересня 2023 року касаційну скаргу заявника залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме запропоновано заявнику: 1) сплатити судовий збір в розмірі 536,80 грн;
2) надіслати на адресу суду одну копію касаційної скарги та доданих до неї матеріалів відповідно.
Ухвалою Верховного Суду від 26 жовтня 2023 року заявнику продовжено строк на усунення недоліків в частинні надання однієї копії касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
У грудні 2023 року заявником вимоги вказаної ухвали Верховного Суду виконано та надано копію касаційної скарги.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України. Зокрема, підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставами касаційного оскарження заявник зазначає неправильне застосування норм матеріального права та порушення судом норм процесуального права.
Касаційна скарга подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк, з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені абзацом 6 частини другої статті 389 ЦПК України.
Оскільки викладені в касаційної скарзі доводи викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження у даній справі та витребувати матеріали справи.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у даній справі.
Витребувати з Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області справу № 442/1290/19 за позовом ОСОБА_2 до Стебницької міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно.
Надіслати учасникам справи копію касаційної скарги та додані до неї документи, роз`яснити їх право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М. Є. Червинська Є. В. Коротенко В. М. Коротун
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116388642 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Червинська Марина Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні