2-з/754/6/24
Справа № 754/944/24
У Х В А Л А
Іменем України
19 січня 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Саламон О.Б., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Присяжнюк Анастасії Валеріївни про забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В:
До суду звернулась позивач ОСОБА_1 з заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1 .
Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя. Предметом спору є частина вищевказаної квартири. Наразі відповідач в добровільному порядку вирішити спір відмовляється, під час підготовки позовної заяви та відповідних документів, позивачу з мережі інтернет стало відомо, що відповідачем вчиняються незаконні дії щодо відчуження квартири, яка є спільною сумісною власністю. Невжиття заходів забезпечення позову може унеможливити ефективний захист та поновлення порушених прав, тому існує потреба у накладенні арешту на частину кв. АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд на прохання осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтування його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ст. 149 ч. 2 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Зі змісту п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» вбачається, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Враховуючи викладене, з наведених в заяві про забезпечення позову фактів та обґрунтувань вбачається, що предмет позову у даній справі щодо поділу майна подружжя, а саме на кв. АДРЕСА_1 , є взаємопов`язаний з таким способом забезпечення позову як накладення арешту на майно, та забороною вчиняти дії щодо розпорядження та користування майном, а невжиття вказаних заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист прав позивача, за захистом яких вона звернулась до суду.
Позивачем обґрунтовано наявність зв`язку між зазначеним вище заходом забезпечення позову та предметом позовних вимог, оскільки застосування такого заходу забезпечення позову спроможне забезпечити ефективний захист її порушеного права та поновлення порушених прав та інтересів позивача.
Так, невжиття заходів забезпечення позову унеможливить ефективний захист прав.
Станом на час розгляду заяви про забезпечення позову відсутні підстави вважати, що існують обставини, з якими законодавець встановив обов`язок суду на застосування зустрічного забезпечення, згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України.
Враховуючи вказане, суд приходить до висновку про задоволення заяви про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 149-153, 259, 260, 353 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Присяжнюк Анастасії Валеріївни про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1740873180364 та заборонити ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання зареєстровано: АДРЕСА_2 ) вчиняти будь-які дії щодо відчуження цієї квартири, а також заборонити будь-яким державним реєстраторам Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, чи іншим особам, уповноваженим вчиняти реєстраційні дії у вказаних реєстрах, вчиняти будь-які реєстраційні дії з метою відчуження щодо однокімнатної квартири під АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1740873180364, загальною площею 46,1 кв.м.
Ухвалу негайно направити до Деснянського РВ ДВС м. Київ Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (м. Київ, вул. Бальзака, 64) для виконання.
Строк пред`явлення до виконання ухвали суду - один рік.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання протягом п`ятнадцяти днів, з дня складання її повного тексту.
Стягувач: ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 .
Боржник: ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 .
Повний текст ухвали складено 19.01.2024.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116405798 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Саламон О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні