ЄУН 174/66/24
н/п 1-кс/174/34/2024
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
19 січня 2024 року м. Вільногірськ
Слідчий суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 ,слідчого СВВП №4Кам`янського РУПГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 ,прокурора Вільногірського відділу Жовтоводської окружної прокуратури ОСОБА_4 , власника майна ОСОБА_5 , розглянувши в судовому засіданні клопотання про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041150000010 від 09.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ ВП № 4 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про арешт майна, яке погоджено з прокурором Вільногірського відділу Жовтоводської окружної прокуратури ОСОБА_4 , вказуючи, що 09.01.2024 до ВП № 4 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення про те, що на території балки «Берестова», поблизу с.Дідове Кам`янського району Дніпропетровської області, яка розташована на території Лихівського лісництва, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює незаконну порубку дерев.
09.01.2024 за вказаним фактом до ЄРДР за № 12024041150000010 внесені дані за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України та розпочато досудове розслідування.
09.01.2024 проведено огляд ділянок місцевостей, розташованих на території балки Берестова, поблизу с.Дідове Кам`янського району Дніпропетровської області, яка розташована на території Лихівського лісництва філії «Петриківське лісове господарство» ДП «Ліси України», в ході якого вилучено спили дерев загальною кількістю 241 шт. (об`ємом близько 4 кубів); бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-4000MG», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-5200M», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; каністру об`ємом 5 л з речовиною темного кольору, схожою на мастило, яку поміщено до спецпакету PSP 3163951; прозору пляшку з полімерного матеріалу, в якій міститься речовина, схожа на бензин, яку поміщено до спецпакету PSP 3163950, та на підставі ст.98 КПК України, визнано речовими доказами в даному кримінальному провадженні.
Просить накластиарештнатимчасово вилучене майно, а саме на спили дерев загальною кількістю 241 шт. (об`ємом близько 4 кубів); бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-4000MG», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-5200M», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; каністру, об`ємом 5 літрів з речовиною темного кольору, схожою на мастило, яку поміщено до спецпакету PSP 3163951; прозору пляшку з полімерного матеріалу, в якій міститься речовина, схожа на бензин, яку поміщено до спецпакету PSP 3163950, мотивуючи необхідністю збереження цих речових доказів та проведенням відповідних експертиз,оскільки єреальна загрозаприховування,пошкодження,псуваннята знищення вказаного майна,а йогоподальше можливе використання позбавить орган досудового розслідування можливості об`єктивногота всебічного розслідування даного кримінального провадження.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 клопотання підтримали, посилаючись на вищевказані обставини та просять його задовольнити.
Власник майна ОСОБА_5 пояснив, що дійсно спиляв 20 дерев на території лісництва. Дві бензопили, пляшки з маслом та бензином, які були вилучені працівниками поліції, належать йому. Проти накладення арешту на вказане майно не заперечує.
Вислухавши слідчого, прокурора, дослідивши письмові матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню по наступним підставам.
Так, відповідно до ч.2ст.131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч.1ст.131 КПК України,заходизабезпеченнякримінального провадження застосовуються зметою досягненнядієвості цьогопровадження.
Відповідно до ч.1 ст.167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Згідно з п.1 ч.2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до ч.2 ст.168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до вимог ч.1ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, зокрема є доказом злочину.
Згідно з ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч.2ст.170 КПК України, арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст.98 КПК України.
Згідно зст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, виходячи з аналізу вищевказаних норм, слідчий суддя під час досудового провадження накладає арешт на майно, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, яким може бути, зокрема, речовий доказ, з метою збереження цих доказів.
В судовому засіданні встановлено, що 09.01.2024 до ЄРДР внесені дані за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України та розпочато досудове розслідування по факту незаконної порубки ОСОБА_5 дерев на території балки «Берестова», поблизу с.Дідове Кам`янського району Дніпропетровської області (а.с.4).
Вилучені в ході досудового розслідування бензопила марки «Grunhelm» модель «GS-4000MG», бензопила марки «Grunhelm» модель «GS-5200M», каністра об`ємом 5 л з речовиною темного кольору, схожою на мастило, прозора пляшка з полімерного матеріалу, в якій міститься речовина, схожа на бензин, а також спили дерев загальною кількістю 241 шт., є тимчасово вилучениммайном, визнані посправі речовимидоказами івідповідають критеріямст.98КПК України,оскільки можутьбути використані як доказ факту чи обставин, що підлягаютьвстановленню підчас досудового розслідування даного кримінального провадження, зокрема ішляхом проведеннясудових експертиз, являються предметом (спили дерев) та знаряддям (бензопили) злочину по даному кримінальному провадженню,а незастосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту вказаного майна може призвести до його знищення, втрати чи пошкодження,тому зметою забезпеченнязбереження речовихдоказів,на вказане майно слід накласти арешт, заборонивши відчуження, розпорядження та користування цим майном.
Керуючись ст.ст.98,100,131,132,167,168,170-175,309 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ ВП № 4 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні № 12024041150000010 від 09.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучені спили дерев загальною кількістю 241 шт. (об`ємом близько 4 кубів); бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-4000MG», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; бензопилу марки «Grunhelm» модель «GS-5200M», яку поміщено до пакету з полімерного матеріалу чорного кольору; каністру, об`ємом 5 літрів з речовиною темного кольору, схожою на мастило, яку поміщено до спецпакету PSP 3163951; прозору пляшку з полімерного матеріалу, в якій міститься речовина, схожа на бензин, яку поміщено до спецпакету PSP 3163950, заборонивши відчуження, розпорядження та користування цим майном.
Відповідно дост.175 КПК Україниухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: підпис ОСОБА_1
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116409121 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Борцова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні