ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 644/423/22 Номер провадження 22-ц/814/769/24Головуючий у 1-й інстанції Турченко Т.В. Доповідач ап. інст. Кузнєцова О. Ю.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2024 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Кузнєцової О.Ю.
суддів: Гальонкіна С.А., Триголова В.М.
розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова
на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 02 серпня 2023 року
по справі за позовом першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Царська птиця», ОСОБА_2 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності,-
В С Т А Н О В И В:
У січні 2022 року перший заступниккерівника Київськоїокружної прокуратурим.Харкова вособі Харківськоїміської радизвернувся до Орджонікідзевського районногосуду м.Харкова з позовом до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Царська птиця», ОСОБА_2 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності.
Ухвалою Орджонікідзевськогорайонного судум.Харкова від 18 лютого 2022 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено в загальному позовному провадженні.
На виконання розпорядження голови Верховного суду від 14.03.2022 року № 7/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності справ в умовах воєнного стану» вказана справа була направлена за підсудністю до Київського районного суду м. Полтави.
06.02.2023 року цивільна справа за позовом Першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності надійшла до Київського районного суду м. Полтави.
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 07 лютого 2023 року дану цивільну справу прийнято до провадження, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 02 серпня 2023 року клопотання ОСОБА_1 про передачу справи за підсудністю задоволено.
Цивільну справу за позовом Першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності направлено за підсудністю до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Не погодившись із вказаною ухвалою суду, її в апеляційному порядку оскаржив перший заступник керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова, подавши апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, просив скасувати вищевказану ухвалу першої інстанції та направити справу для продовження розгляду до Київського районного суду м. Полтави.
Апеляційна скарга обгрунтована тим, що справа була передана з Орджонікідзевського районного суду м. Харкова до Київського районного суду м. Полтави на підставі розпорядження Голови Верховного Суду № 7/0/9-22 від 14.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» і відповідно до статей31,32 ЦПК Україниповинна бути розглянута цим судом.
Відзив на апеляційну скаргу не надійшов.
Колегія суддів апеляційного суду, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали районного суду у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 263 ЦПК Українисудове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Оскаржувана ухвала повною мірою відповідає вказаним вимогам.
Підстави та порядок передачі справи з одного суду до іншого визначеностаттею 31 ЦПК України.
Так, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: 1) справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи; 3) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який розглядав справу (частина першастатті 31 ЦПК України).
Згідно з частиною 2 вказаної статті справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа належить до виключної підсудності іншого суду.
Статтею 32 ЦПК Українивстановлено недопустимість між судами спорів про підсудність. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З матеріалів справи вбачається, що у січні 2022 року перший заступниккерівника Київськоїокружної прокуратурим.Харкова вособі Харківськоїміської радизвернувся до Орджонікідзевського районногосуду м.Харкова з позовом до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Царська птиця», ОСОБА_2 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності.
Ухвалою Орджонікідзевськогорайонного судум.Харкова від 18 лютого 2022 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено в загальному позовному провадженні.
Розпорядженням Голови Верховного суду від 14.03.2022 № 7/0/9-22 у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України територіальну підсудність судових справ Орджонікідзевського районного суду м. Харкова змінено на Київський районний суд м. Полтава.
Як вбачається з штампу Київського районного суду м. Полтави, який міститься на обладинці справи, цивільна справа № 644/423/22 одержана судом 06.02.2023 вх. № 4098.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.02.2023 для розгляду цивільної справи № 644/423/22 в Київському районному суді м. Полтави визначено головуючого суддю Турченко Т.В. (т. 1, а.с. 60).
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 07 лютого 2023 року дану цивільну справу прийнято до провадження, призначено підготовче судове засідання (т. 1, а.с. 61).
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 02 серпня 2023 року клопотання ОСОБА_1 про передачу справи за підсудністю задоволено.
Цивільну справу за позовом Першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 про витребування нежитлових приміщень та скасування державної реєстрації права власності направлено за підсудністю до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова (т. 1, а.с. 232).
Передаючи справу за підсудністю до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова суд першої інстанції виходив з того, що з 23.11.2022 року розпорядженням Голови Верховного Суду від 17 листопада 2022 року № 65 відновлено територіальну підсудність судових справ Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, а тому дана справа підсудна вищевказаному суду.
Колегія суддівпогоджується зданим висновкомсуду першоїінстанції знаступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Розпорядженням Голови Верховного суду від 14.03.2022 № 7/0/9-22 у зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України територіальну підсудність судових справ Орджонікідзевського районного суду м. Харкова та Ленінського районного суду м. Харкова змінено на Київський районний суд м. Полтави.
Відповідно до даного розпорядження, справи, які перебували в провадженні Ленінського районного суду м. Харкова та Орджонікідзевського районного суду м. Харкова підсудні Київському районному суду м. Полтави.
Розпорядженням Голови Верховного Суду № 65 від 17.11.2022 року з 23.11.2022 відновлено територіальну підсудність судових справ, зокрема, Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Пунктом 2 вказаного розпорядження вказано, судам, в тому числі і Київському районному суду м. Полтави, забезпечити розгляд справ (проваджень), які до 22 листопада 2022 року включно надійшли на розгляд цих судів.
Згідно ст. 367 ЦПК України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
З матеріалів справи вбачається, що дана цивільна справа надійшла до Київського районного суду м. Полтави 06 лютого 2023 року, що підтверджується відповідним штампом Київського районного суду м. Полтави, тобто після 22 листопада 2022 року.
Даний факт доводами апеляційної скарги не спростовано.
Докази того, що цивільна справа № 644/423/22 була передана Київському районному суду м. Полтави на підставі розпорядження Голови Верховного суду від 14.03.2022 № 7/0/9-22 до 22 листопада 2022 року відсутні.
Таким чином, на час надходження і розподілу справи вона не була підсудна Київському районному суду м. Полтави.
Оскільки данацивільна справаприйнята допровадження Київськогорайонного судум.Полтави зпорушенням правилпідсудності,тому місцевийсуд прийшовдо обгрунтованоговисновку проїї направленняза підсудністюдо Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Інших доводів, які б спростовували висновки місцевого суду або вказували на їх помилковість апелянтом наведено не було.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 374 ЦПК Українисуд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення.
З огляду на викладене та керуючись ч. 1ст. 375 ЦПК Українисуд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, так як рішення суду першої інстанції ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 367, ст.374ч. 1 п. 1, ст. 375, ст.382 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу першого заступника керівника Київської окружної прокуратури м. Харкова залишити без задоволення.
Ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 02 серпня 2023 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий: О. Ю. Кузнєцова
Судді: С. А. Гальонкін
В. М. Триголов
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116450786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Кузнєцова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні