КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
22 січня 2024 року м. Кропивницький Справа № 387/1230/23
провадження № 2-іс/340/5/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали адміністративної справи
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до
про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Відділу поліції №2 (смт Добровеличківка) Новоукраїнського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області щодо тимчасового затримання та неповернення транспортного засобу марки ДАФ 400, номерний знак НОМЕР_2 ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області безоплатно повернути ОСОБА_1 транспортний засіб марки ДАФ 400, номерний знак НОМЕР_2 .
15.09.2023 суддею Добровеличківського районного суду Кіровоградської області у справі № 387/1230/23 за ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с.21).
15.11.2023 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області у справі № 387/1230/23 постановив позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області передати до Кіровоградського окружного адміністративного суду (а.с.54-55).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу розподілено на суддю Кармазину Т.М.
За таких обставин справа повинна бути прийнята до розгляду.
Згідно з частинами 5, 8 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до п.2 ч.5 статті 160 КАС України повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною 5 статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається зокрема: 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
З огляду на ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 4 цієї частини та стягнення з відповідача суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Так позивач просить визнати протиправною бездіяльність Відділу поліції №2 (смт Добровеличківка) Новоукраїнського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області щодо тимчасового затримання та неповернення транспортного засобу марки ДАФ 400, номерний знак НОМЕР_2 ОСОБА_1 , натомість відповідачем у справі зазначив лише Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області.
При цьому друга позовна вимога спрямована до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, в якій просить відповідача зобов`язати безоплатно повернути ОСОБА_1 транспортний засіб марки ДАФ 400, номерний знак НОМЕР_2 , натомість в обґрунтування позовних вимог, позивач не обґрунтовує свої вимоги із зазначення доказів, що підтверджують протиправність дій Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області
Отже, до суду необхідно подати уточнену позовну заяву в частині заявлених позовних вимог з урахуванням приписів ч.1 ст.5 КАС України, та у відповідності до ст.ст.160, 161 КАС України та копії уточненої позовної заяви для відповідача (ів), при цьому уточнивши суб`єктний склад сторін.
Таким чином, провадження у справі відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст.161 КАС України.
Згідно з п.7 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Із аналізу зазначеної норми, суд дійшов висновку, що встановлення невідповідності позовної заяви вимогам статей 160, 161, 172 КАС України після відкриття провадження у справі зумовлює необхідність встановлення позивачу строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 12, 161, 257, 258, 260, 262 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду справу №87/1230/23, провадження № 2-іс/340/5/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Справа розглядатиметься суддею Кармазиною Т.М. одноособово за правилами спрощеного провадження, без виклику учасників справи.
Встановити ОСОБА_1 п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання уточненої позовної заяви в частині заявлених позовних вимог з урахуванням приписів ч.1 ст.5 КАС України, та у відповідності до ст.ст.160, 161 КАС України та копії уточненої позовної заяви для відповідача (ів), при цьому уточнивши суб`єктний склад сторін.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. КАРМАЗИНА
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116457155 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. КАРМАЗИНА
Адміністративне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Адміністративне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні