ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
23 січня 2024 року справа №200/3280/20-а
м. Дніпро
Суддя Першого апеляційного адміністративного суду Блохін А.А., розглянувши клопотання ОСОБА_1 та Державного бюро розслідувань про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 200/3280/20-а за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2023 р. у справі № 200/3280/20-а (головуючий І інстанції Кравченко Т.О.) за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Інформаційні судові системи", Державної судової адміністрації України третя особа - Державне бюро розслідувань про визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Першого апеляційного адміністративного суду перебуває апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2023 р. у справі № 200/3280/20-а.
Розгляд справи призначено на 25 січня 2024 р. га 11 год. 00 хв.
На адресу Першого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 та Державного бюро розслідувань про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів програмного забезпечення, рекомендованого ДСА України, EasyCon.
Згідно ч. 1-2, 5, 7 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Державна судова адміністрація України наказом від 23 квітня 2020 року № 196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Положеннями п. 2 розділу І Порядку передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Згідно з п. 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Відповідно до п.п. 2-4 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Отже, процесуальним законом регламентовано право учасників адміністративного процесу на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання ОСОБА_1 та Державного бюро розслідувань підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Задовольнити клопотання ОСОБА_1 та Державного бюро розслідувань про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Надати представникам сторін можливість взяти участь в судовому засіданні, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів програмного забезпечення, рекомендованого ДСА України, EasyCon.
Роз`яснити заявнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Блохін
Суд | Перший апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 25.01.2024 |
Номер документу | 116485298 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні