УХВАЛА
Справа № 684/491/21
Провадження № 8/684/1/2024
24 січня 2024 року смт Стара Синява
Старосинявський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Галиш І.Б.,
за участі секретаря с/з Гонти Н.І.,
відповідача ОСОБА_1 ,
представника відповідачів адвоката Ксьондзика Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт Стара Синява заяву відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , подану представником адвокатом Ксьондзиком Ю.Ю., про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення у справі №684/491/21 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про скасування державної реєстрації земельної ділянки та рішення про державну реєстрацію прав на земельну ділянку,
в с т а н о в и в:
У провадженні Старосинявського районного суду Хмельницької області перебуває справа за заявою відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , подану представником адвокатом Ксьондзиком Ю.Ю., про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення у справі №684/491/21 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про скасування державної реєстрації земельної ділянки та рішення про державну реєстрацію прав на земельну ділянку, судове засідання з розгляду якої призначено на 14. год. 00 хв. 24 січня 2024 року.
24 січня 2024 року на електронну адресу суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_4 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, посилаючись на віддаленість його місця знаходження від суду та введений на території України воєнний стан.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до п.3 ч.1ст.43ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Відповідно до ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Статтею 182ЦПК України передбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі.
Відповідно ч.1ст.183ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
В силу ч.8 ст.14ЦПК України (із змінами, внесеними Законом №3200-ІХвід 29.06.2023року, які набрали чинності 18.10.2023 року), особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною шостою ст.14ЦПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п.25 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 року №1845/0/15-21 (із змінами, внесеними згідно з рішенням Вищої ради правосуддя №977/0/15-23 від 12.10.2023 року), документи, пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд», якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи цим Положенням.
Отже, надсилання процесуальних документів до суду в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Судом встановлено, що заява представником позивача подана в електронній формі не через підсистему «Електронний суд» з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, як і не виконано вимоги п.1 ч.1 ст.183 та ч.6 ст.14 ЦПК України, щодо зазначення у вказаному клопотанні відомостей про наявність у представника електронного кабінету.
Окрім того, заява представника позивача надіслана до суду з порушенням вимоги частини другої статті 212 ЦПК України щодо терміну подання такої заяви - не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Також, до заяви не надано будь-яких доказів на підтвердження направлення копії даної заяви іншим учасникам справи, як це визначено частиною другою статті 212 ЦПК України.
Згідно з ч.4 ст.183ЦПК України суд,встановивши,що письмовузаяву (клопотання,заперечення)подано бездодержання вимогчастини першоїабо другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, клопотання представника позивача Семенюка К.В. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 43, 183, 212, 260 ЦПК України,суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів повернути заявнику без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Галиш І.Б.
Суд | Старосинявський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116505980 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні