ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
25.01.2024 Справа № 917/115/24
Суддя Киричук О.А. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікос Транс» (код ЄДРПОУ - 39784722, 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Халаменюка, буд. 6, кв. 103, електронна пошта: oltanbuh2@.gmail .com)
до ATK-Rasala Оу (ATK РАСАЛА ОУ) (Holsantie 66, 53300, Lappeenranta, Finland (Хольсантие, 66, 53300, Лаппеенранта, Фінляндія)
про стягнення 2100 Євро (80 388,00 грн.),
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікос Транс» до ATK-Rasala Оу (ATK РАСАЛА ОУ) про стягнення заборгованості за надані послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом в сумі 2100 ЄВРО.
Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України зазначена справа є малозначною, а тому підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження згідно ч. 1 ст. 247 ГПК України.
Згідно ч. 5 ст.252 ГПК України, суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Справу слід призначити до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи на підставі частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом.
Як вбачається з позовної заяви, місцезнаходженням ATK-Rasala Оу (ATK РАСАЛА ОУ) є Holsantie 66, 53300, Lappeenranta, Finland (Хольсантие, 66, 53300, Лаппеенранта, Фінляндія).
Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Частиною 1 статті 367 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно, зокрема, вручити документи на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами (ч. 2 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України).
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Гаазькою Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої ст. 5 вказаної Конвенції, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної держави.
Порядок здійснення вручення врегульовано в Україні Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. № 1092/5/54.
Згідно з положенням пункту 6.6. Інструкції у разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини першої статті 5 Конвенції про вручення, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави.
Відповідно до п.6.7 Інструкції, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму. Якщо держава, яка за вручення документів вимагає оплату, не висловила заперечень до статті 10 Конвенції про вручення, судові документи можуть бути надіслані особам, які перебувають на території такої держави, поштовими каналами.
При цьому, кожна Договірна Держава може здійснювати вручення судових документів особам, які перебувають за кордоном, без застосування будь-якого примусу безпосередньо за допомогою своїх дипломатичних або консульських агентів. Будь-яка Держава може заявити, що вона заперечує проти такого вручення на її території, крім випадків, коли документ підлягає врученню громадянину Держави походження цих документів (стаття 8 Конвенції).
Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Згідно з положеннями статті 10 Конвенції якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує: a) можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном, b) можливості для судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуючої Держави здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави, c) можливості для будь-якої заінтересованої в судовому процесі особи здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави.
З огляду на положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року, з метою належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового засідання, господарський суд вважає за необхідне направити процесуальні документи відповідачу в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазькою конвенцію 1965 року).
З анкети Фінляндської Республіки, розміщеної на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net), вбачається, що уповноваженим органом є - Ministry of Justice (Unit for International Judicial Cooperation): P.O. Box 25,FIN-00023 Government, Finland.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати до суду нотаріально засвідчений переклад на фінську мову позовної заяви з додатками та даної ухвали про відкриття провадження у справі № 917/115/24, а також судового доручення, виклику (повідомлення), підтвердження про вручення документу у трьох примірниках з метою подальшого звернення до Ministry of Justice (Unit for International Judicial Cooperation): P.O. Box 25,FIN-00023 Government, Finland для вручення таких документів ATK-Rasala Оу (ATK РАСАЛА ОУ) у спосіб, передбачений статтею 5 Конвенції (b).
Водночас, пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи направлення господарським судом судових та позасудових документів для вручення за кордоном, для належного повідомлення учасника процесу про дату, час та місце розгляду справи, суд зупиняє провадження у справі №917/115/24.
Керуючись частиною другою статті 176, статтями 234, 247, 249, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 917/115/24.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
3. Зобов`язати позивача надати до суду належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на фінську мову позовної заяви з додатками та даної ухвали про відкриття провадження у справі № 917/115/24, а також судового доручення, виклику (повідомлення), підтвердження про вручення документу у трьох примірниках, в термін до 07.02.2024.
4. Направити копію ухвали Господарського суду Полтавської області від 25.01.2024 про відкриття провадження у справі № 917/115/24 та позовну заяву з додатками, а також судового доручення, виклику (повідомлення), підтвердження про вручення документу фінською мовою для вручення відповідачу в порядку, передбаченому Гаазькою Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року, через Ministry of Justice (Unit for International Judicial Cooperation): P.O. Box 25,FIN-00023 Government, Finland.
5. Встановити відповідачу строк для подання суду відзиву на позов, оформленого згідно з вимогами ч.3 ст.165 ГПК України, з додатками, передбаченими ч.6,7 ст.165 ГПК України - 15 днів з дня вручення даної ухвали;
встановити відповідачу строк для подання суду (за бажанням) клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - 15 днів з дня вручення даної ухвали;
після отримання від позивача відповіді на відзив - подати до суду заперечення (ст.167 ГПК України), копії заперечень надати (направити) позивачу; встановити відповідачу строк для подання суду заперечень - 10 днів з дати отримання відповіді на відзив.
зобов`язати відповідача надати відповідні докази сплати боргу (згідно з вимогами ч.2 ст.74 ГПК України).
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст.165 ГПК України).
6. Встановити позивачу строк для подання суду відповіді на відзив, оформленої згідно з вимогами ч.3 ст.165 ГПК України, з додатками, передбаченими ч. 9 ст.165 ГПК України - 10 днів з дати отримання відзиву.
7. Роз`яснити сторонам право на подання заяви про врегулювання спору згідно ст.ст. 186-190 ГПК України та право на укладення мирової угоди у справі згідно ст.ст. 191-192 ГПК України.
8. Зупинити провадження у справі №917/115/24, у зв`язку зі зверненням з судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до Ministry of Justice (Unit for International Judicial Cooperation): P.O. Box 25,FIN-00023 Government, Finland.
9. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 29.01.2024 |
Номер документу | 116568826 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні