Дата документу 25.01.2024Справа № 554/10172/23 Провадження № 1-кп/554/234/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2024 року м.Полтава
Октябрський районний суд міста Полтави в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_2 ,
захисника ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12023170420002625 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
На розгляді в суді перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч.4 ст.185 КК України.
16 січня 2024 року ухвалою суду в межах цього кримінального провадження задоволено клопотання прокурора та надано дозвіл на затримання обвинуваченої ОСОБА_4 з метою її приводу до Октябрського районного суду міста Полтави для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; оголошено розшук обвинуваченої та зупинено судове провадження до розшуку останньої.
24 січня 2024 року на адресу суду надійшло повідомлення про розшук та затримання обвинуваченої ОСОБА_4 , у зв`язку з чим провадження поновлено та призначено до підготовчого засідання.
Під час підготовчого судового засідання прокурор підтримав клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченій ОСОБА_4 , яке було подано раніше в порядку ст. ст. 188, 189 КПК України.
В обґрунтування свого клопотання прокурор посилається на обставини, викладені в обвинувальному акті, згідно з якими ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, а саме таємного викрадення чужого майна, повторно, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні тяжкого злочину, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років. Зазначає, що під час досудового розслідування 25 жовтня 2023 року ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду міста Полтави до обвинуваченої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 2 (два) місяці, строк якого закінчився 19 грудня 2023 року. Серед іншого, цією ухвалою на ОСОБА_4 покладався обов`язок прибувати за кожною окремою вимогою суду, однак остання у судові засідання 07 та 18 грудня 2023 року, про які була належним чином повідомлена, не з`явилася без поважних причин. Ухвалами суду до неї застосовувався примусовий привід, проте доставити обвинувачену до суду не виявилось можливим через відсутність за місцем проживання. Крім цього, відносно ОСОБА_4 до суду направлено інше обвинувачення у вчиненні злочинів під час судового розгляду. Тому з метою запобігання ризикам, передбаченим п.п. 1, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме переховування обвинуваченої від органів досудового розслідування та (або) суду з метою уникнення останньою кримінальної відповідальності, а також вчинення інших кримінальних правопорушень, прокурор просив обрати обвинуваченій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.
Обвинувачена у судовому засіданні просила обрати їй запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту. Повідомила, що вона є особою з інвалідністю ІІ групи, має статус внутрішньо переміщеної особи з Луганської області, а також двох неповнолітніх дітей - синів ОСОБА_6 2018 р.н., та ОСОБА_7 2015 р.н., щодо ОСОБА_6 позбавлена батьківських прав. ОСОБА_7 проживає з батьком на тимчасово окупованій території в м.Лисичанську. Як ВПО зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 разом із співмешканцем ОСОБА_8 , який не заперечує щодо її подальшого проживання. Щиро кається щодо своєї поведінки.
Захисник підтримала позицію підзахисної.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши письмові докази, суд дійшов до таких висновків.
Згідно з ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1 та 2 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Оскільки справа знаходиться на стадії судового розгляду по суті, суд не дає оцінки обґрунтованості підозри.
Суд вважає, що зазначені прокурором ризики є доведеними.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, яке відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років.
Обвинувачена неодноразово не з`являлась до суду, була відсутня за місцем проживання, у зв`язку з чим суд надав дозвіл на затримання обвинуваченої.
Судовий розгляд по суті не розпочато, свідки, потерпілі судом не допитувались.
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який продовжено до теперішнього часу.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні й інших злочинів, які вчинено під час судового розгляду цієї справи.
Таким чином, є підстави для застосування запобіжного заходу.
Згідно з ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмою статті 176 цього Кодексу.
ОСОБА_4 раніше не судима, має ІІ групу інвалідності, має статус внутрішньо переміщеної особи, отримує соціальні виплати, перебуває у цивільному шлюбі зі співмешканцем ОСОБА_8 , 1992 року народження, проживає у його житлі за адресою: АДРЕСА_2 , щиро кається у своїй поведінці.
На думку суду, запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту буде достатнім для запобігання вищевказаним ризикам.
Таким чином, клопотання прокурора потрібно задовольнити частково.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 177, 181, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 315, 331, 370, 372, 376 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора задовольнити частково.
Обрати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком на 2 (два місяці), тобто до 24 березня 2024 року включно.
Заборонити обвинуваченій ОСОБА_4 залишати житло за адресою: АДРЕСА_2 , за виключенням необхідності з`явитись до суду.
Покласти на обвинувачену ОСОБА_4 наступні обов`язки:
1) прибувати до суду за першим викликом;
2) не відлучатися за межі м.Полтави без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання чи роботи;
4) утримуватися від будь-якого спілкування з потерпілими, свідками у кримінальному провадженні без дозволу суду;
Визначити строк дії покладених обов`язків до 24 березня 2024 року включно.
Визначити строк дії ухвали суду до 24 березня 2024 року включно.
Копію ухвали направити до Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області (36003, м.Полтава, вул.Сковороди, 2б), яке зобов`язати поставити обвинуваченого на відповідний облік, про що повідомити суд.
Копію ухвали вручити обвинуваченій, захиснику, прокурору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 30.01.2024 |
Номер документу | 116590052 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні