УХВАЛА
26 січня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/9028/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду
Случ О. В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н. О., Могил С. К.,
перевіривши матеріали заяви Закритого акціонерного товариства "Спіка"
про ухвалення додаткового рішення
у справі № 910/9028/18
за позовом Приватного багатопрофільного малого підприємства "Клим"
до Закритого акціонерного товариства "Спіка"
про стягнення збитків,
особа, яка подавала касаційну скаргу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лабрадорит"
ВСТАНОВИВ:
22.11.2023 постановою Верховного Суду касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Лабрадорит" залишено без задоволення, ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 07.03.2023 у справі № 910/9028/18 залишити без змін.
21.12.2023 Закрите акціонерне товариство "Спіка" надіслало до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду заяву про прийняття додаткового рішення у справі № 910/9028/18.
Відповідно до протоколу передачі судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) раніше визначеному складу суду від 25.12.2023 вказану заяву передано для розгляду колегії суддів у складі: Случ О. В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н. О., Могил С. К.
16.01.2024 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Лабрадорит" надійшло клопотання про відмову у прийнятті додаткового рішення.
25.01.2024 до Касаційного господарського суду надійшли матеріали справи № 910/9028/18.
Пунктом 3 частини першої статті 244 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд, який ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Відповідно до частини третьої статті 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Згідно з частиною четвертою статті 244 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Враховуючи, що постанова Верховного Суду від 22.11.2023 у даній справі була прийнята за результатами розгляду справи в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи, Суд вважає за необхідне призначити до розгляду заяву про прийняття додаткового рішення в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Колегія суддів відхиляє доводи, викладені в клопотанні про відмову у прийнятті додаткового рішення, оскільки викладене в ньому зводиться до непогодження з доводами заяви по суті (що станом на дату цієї ухвали є передчасним).
Враховуючи викладене та керуючись статтями 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
призначити розгляд заяви Закритого акціонерного товариства "Спіка" про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/9028/18 в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Головуючий О. В. Случ
Судді Н. О. Волковицька
С. К. Могил
До уваги учасників судового процесу!
Згідно з новою редакцією частин п`ятої ? дев`ятої статті 6 ГПК України, яка чинна з 18.10.2023 відповідно до Закону України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС в обов`язковому порядку.
Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, у тому числі фізичні особи ? підприємці) реєструють такі кабінети в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Разом з цим, суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Такі учасники справи також мають можливість ознайомитись з матеріалами справи через ЄСІТС.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2024 |
Оприлюднено | 30.01.2024 |
Номер документу | 116605978 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Случ О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні