Ухвала
від 29.01.2024 по справі 233/5539/23
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/2111/24 Справа № 233/5539/23 Суддя у 1-й інстанції - Пронін С.Г. Суддя у 2-й інстанції - Бондар Я. М.

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

29 січня 2024 року м.Кривий Ріг

Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Головуючого судді Бондар Я.М.

Суддів Зубакової В.П., Тимченко О.О.

заслухавши доповідь судді доповідача Бондар Я.М. по апеляційній скарзі представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лісодіда Олега Валентиновича на ухвалу Авдіївського міського суду Донецької області від 28 листопада 2023 року, якою відмовлено у забезпечені позову, у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецресурс-Плюс» про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

ВСТАНОВИВ

18 грудня 2022 року на електронну адресу Дніпровського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга представника позивача ОСОБА_3 на ухвалу Авдіївського міського суду Донецької області від 28 листопада 2023 року, яка була подана через підсистему "Електронний суд" 12.12.2023 на адресу Донецького апеляційного суду.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 22 грудня 2023 року апеляційна скарга ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_3 була залишена без руху для сплати судового збору на розрахунковий рахунок, який відповіжає реквізитам Дніпровського апеляційного суду та надання доказів відправлення апеляційної скарги іншим учасникам справи, а саме відповідачам по справі, оскільки апеляційна скарга подана в електронній формі.

Попереджено особу, яка подає апеляційну скаргу, що на випадок невиконання даної ухвали в названий строк апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала без руху разом із супровідним листом була надіслана судом апеляційної інстанції на електронні адреси ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_3 22.12.2023 та отримана, кожним з них, відповідно 22.12.2023 о 13:48:04 та о 13:048:07, що підтверджено Довідкою про доставку електронного листа.

Станом на 29 січня 2024 року вимоги ухвали без руху не виконано, ні позивачем, ні його представником, судовий збір не сплачено, доказів направлення апеляційної скарги відповідачам по справі не надано.

Відповідно до положеньстатті 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

У відповідності до п.6 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком осіб, які беруть участь у справі, оскільки згідно із частиноюпершою статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами недопускається.

За приписами статті 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судовірішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.

Для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (далі - Реєстр). Реєстр - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі (стаття 3 Закону України «Про доступ до судових рішень»).

Згідно з частинами першою та другою статті 4 Закону України «Про доступ до судових рішень» судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону.

Відповідно до частини 7статті 14 ЦПК Україниособам, якізареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Згідно ч.8 ст.128 ЦПК України, якщо повістку надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, повістка вважається врученою у робочий день, наступний за днем її відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про її доставлення.

Згідно зі ст.ст.12,13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах рівності змагальності та диспозитивності.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст. 129 Конституції України.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. При цьому, Європейський суд з прав людини зазначив, що немає порушення права на доступ доправосуддя, якщо заявники не виявили належної зацікавленості у розгляді їхньої справи.

Відповідно до ст.ст.185, 357 ЦПК України в разі невиконання вимог ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.

Як встановлено судом, копія ухвали Дніпровського апеляційного суду від 22 грудня 2023 року була отримана і позивачем і його представником ОСОБА_3 - 22.12.2023 однак, у встановлений десятиденний строк, вимоги ухвали суду не виконано, на теперішній час недоліки скарги не усунуто.

За таких обставин апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лісодіда Олега Валентиновича на ухвалу Авдіївського міського суду Донецької області від 28 листопада 2023 року, якою відмовлено у забезпечені позову, у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецресурс-Плюс» про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, слід вважати неподаною та повернути її скаржнику.

Одночасно суд має роз`яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд,

У X В А Л И В

Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лісодіда Олега Валентиновича на ухвалу Авдіївського міського суду Донецької області від 28 листопада 2023 року, якою відмовлено у забезпечені позову, у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецресурс-Плюс» про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - вважати неподаною та повернути її скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в касаційному поряду безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:

Судді:

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено31.01.2024
Номер документу116618564
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —233/5539/23

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 22.12.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 14.12.2023

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 14.12.2023

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 28.11.2023

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Авдіївський міський суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Каліуш О. В.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Каліуш О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні