Рішення
від 30.01.2024 по справі 357/13860/23
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/13860/23

Провадження № 2/357/145/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - Бебешко М. М. ,

при секретарі - Мартиненко Є. Є.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в залі суду в м .Біла Церква цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, про визнання рішення неправомірним та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

В листопаді 2023 року адвокат Агудалічев О.О. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить суд: 1) визнати рішення Правління Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників - Протокол № 1 від 25 листопада 2021 року щодо відключення від електромережі товариства земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 , неправомірним; 2) зобов`язати Сухоліську громадську організацію садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників відновити електропостачання до земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 .

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що він є членом Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників та городників, на території якої має земельну ділянку та садовий будинок. В серпні 2021 року позивач звернувся до відповідача з приводу демонтування лічильника електроенергії для його перевірки на справність, оскільки запідозрив його в неправильній роботі. 08 серпня 2021 року лічильник електроенергії було демонтовано для передачі на перевірку щодо технічної справності. Того ж дня позивачу було надано розрахунок вартості електроенергії, як члену садового Товариства, згідно якого, позивачу нараховано заборгованість за електроенергію за різницю між сплаченими показниками та показниками при демонтуванні лічильника, що в сумі складає 14 970 грн.

25 листопада 2021 року на засіданні членів Правління Садівницького товариства «Меліоратор» було прийнято рішення, яке оформлено Протоколом № 1, згідно якого ухвалено відключити Позивача від електромережі товариства у зв`язку з наявним «боргом по показникам світла в розмірі 14970 грн.» (копія протоколу додається). Проте, результати перевірки лічильника електроенергії позивача, які викладені у вищевказаній довідці та свідчать про неправильну роботу лічильника, під час прийняття членами Правління Садівницького товариства «Меліоратор» відповідного рішення, взагалі не бралися до уваги.

Також, Позивачем була здійснена попередня оплата за електроенргію в розмірі 200,00 грн. за 100 Квт (показник лічильника - 000011) від 02.10.2021р, про що є запис в Абонентській книзі по розрахунках за електроенергію. Проте, на даний час земельна ділянка Позивача відключена від електромережі Садівницького товариства «Меліоратор», а звернення Позивача до Відповідача щодо її підключення до електромережі у зв`язку з встановленням нового лічильника електроенергії задоволені не були.

Оскільки сама підстава відключення земельної ділянки позивача від електромережі відповідача при відсутності належних доказів заборгованості за вказаним видом послуг є незаконною, а порядок такого відключення, визначений нормами чинного законодавства України та умовами договору про постачання електричної енергії від 10.02.2012 № 220, відповідачем не дотримано, то такі дії відповідача з відключення земельної ділянки позивача від електромережі безумовно порушують права позивача та підлягають визнанню неправомірними, як і рішення Правління Садівницького товариства «Меліоратор» - Протокол № 1 від 25.11.2021 року. Щодо вимоги Позивача про зобов`язання відповідача відновити електропостачання земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, то ця вимога є похідною від вимоги про визнання неправомірним рішення Правління Садівницького товариства «Меліоратор» щодо відключення земельної ділянки позивача від електричної мережі.

Ухвалою суду від 13 листопада 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.

22 січня 2024 року на адресу суду надійшов відзив представника Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників Голодний Максим Валерійович з проханням відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки вважають вимоги необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Порядок розподілу внутрішнього електропостачання знаходить у виключній компетенції Правління Товариства, відповідно до вимог Статусу СТ «Меліоратор» 08.08.2021 року при демонтуванні лічильника позивача члена садового товариства «Меліоратор» ОСОБА_1 , було зафіксовано показник 8755 квт/год. Фактично позивачем оплачено за 1270 квт/год., різниця становить 7485 квт/год., що в сумі складає 14970,00 грн. Правлінням в усній формі позивача попереджено про заборгованість по оплаті за електроенергію в сумі 14970,00 грн., яку необхідно погасити до 01.11.2021. Заборгованість позивач не погасив, не звертався до Правління із заявами, поясненнями, про підстави виникнення заборгованості чи про її оскарження, до теперішнього часу Лічильник був переданий на повірку до Державного підприємства Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації , яким видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 27.08.2021 року. В довідці не зазначено, що показ лічильника 7485 кВт/год виник внаслідок неприродності лічильника.

Правлінням Товариства, прийнято рішення, що викладено в Протоколі №1 від 25.11.2021 року, про відключення від електромережі СТ «Меліоратор», позивача, в зв?язку із заборгованістю за електроенергію що становить 14970,00 грн.

Викладені в позовній заяві обгрунтування позовних підстав, що рішення про відключення електроенергії Позивачу ( який є субспоживачем, так вважає позивач) приймаєПостачальник електроенергії відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта, не відповідають вимогам законодавства, щодо врегулювання постачання електроенергії членам садового товариства, які не можуть бути субспоживачами, відповідно до договору про постачання електроенергії та Статуту СТ«Меліоратор».

Крім того вказує, що рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18.10.2022 року, позивачу відмовлено у задоволенні позовних вимог. Підчас розгляду судової справи було встановлено, що правління мали право на підставі свого рішення відключити боржника за користування електроенергією, а не Постачальник електроенергії СТ «Меліоратор», про що зазначено в мотивувальній частині рішення.

На підставі вищезазначеного, вважаю, що зазначені обгрунтування у позовній заяві та додані до неї документи не можуть бути доказами про незаконність рішення прийнятого Правлінням СТ «Меліоратор», яке викладене у Протоколі № 1 від 25.11.2021 року, щодо відключення від електромережі земельної ділянки № НОМЕР_1 , яка належить боржнику ОСОБА_1 .

Вказали, що СТ «Меліоратор» підключить до електроенергії садовий будинок що розташований на земельній ділянці АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 після сплати заборгованості за електроенергію.

Враховуючи, що учасники справи належним чином повідомленні про розгляд справи, клопотань із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін на адресу суду не надходило, відповідачем подано відзив, а позивачем відповідь на відзив, тому суд вважає за можливе провести розгляд справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Садовий будинок (дача) з прилежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 , що підтверджується копією Свідоцтва про право власності на садовий будинок (дачу) від 14.10.1998 року (а.с. 20) та копією державного акту на право приватної власності серії І-КВ № 092132 (а. с. 21-22).

Відповідно до членської книжки на підставі протоколу №14 від 31.04.1990 року ОСОБА_1 прийнятий в члени СТ «Меліоратор» та з 09.01.1991 сплачує членські внески Товариства (а. с. 23-27).

08.08.2023 було демонтовано лічильник № 80017943 з показником 8755 кв/год, з пломбою у члена кооперативу ОСОБА_1 для його перевірки на справність, що підтверджується Актом від 08.08.2021 (а.с. 31).

Згідно розрахунку вартості електроенергії члену садового товариства ОСОБА_1 від 08.08.2021 встановлено, що відповідно до даних бухгалтерського сплачено за електроенергію за останніми показниками 1270 квт/год. При демонтуванні лічильника встановлено показники 8755 квт/год. Не оплачено 7485 квт/год. Сума заборгованості становить 14970 грн. (а. с. 32).

Відповідно до Довідки про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № Д50ЕМ0192 07321 від 27 серпня 2021 року Лічильник електричної енергії електронний однофазний ЦЭ6807Бк Зав. № 80017943 за результатами повірки встановлено, що засіб вимірювальної техніки не відповідає вимогам ДСТУ 6100:2009 «Лічильники активної електричної енергії змінного струму статичні. Методика повірки.» та НТД. Підставою для визнання ЗВТ непридатним: похибка лічильника на всіх навантаженнях перевищує допустимі значення (а.с. 33).

Згідно Протоколу № 1 засідання членів Правління від 25.11.2021 Сухоліської громадської організації садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки садівників та городників ухвалено відключити від електромережі боржника ОСОБА_1 , оскільки 08.08.2021 в зв`язку з перевіркою показників лічильника у ОСОБА_1 було виявлено і складено акт про розбіжності між оплаченими показниками 1270 квт/год та фактичними показниками 8755 квт/ год., різниця становить 7485 квт/год., що становить 14970 грн. Оплачувати даний борг член кооперативу відмовився (а.с. 34-35,).

25 червня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Голови Сухоліської громадської організації садівництва Товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки Товариства садівників та городників із заявою про забезпечення електропостачання на садову ділянку за адресою: АДРЕСА_1 в Сухоліській громадській організації садівництва Товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників та городників (а.с. 36).

У відповідь на вищевказану заяву Сухоліською громадською організацією садівницьке товариство «Меліоратор» повідомлено, що для підключення садового будинку, розташованого на земельній ділянці по АДРЕСА_1 громадській організації садівницьке товариство «Меліоратор» Блоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, необхідно оплатити борг за електроенергію в сумі 14970,00 грн., який необхідно погасити до 01.08.2023. Заборгованість виявлена 08.08.2021 при демонтуванні лічильника в садовому будинку розташованому на земельній ділянці позивача в С/Т «Меліоратор», для повірки. Лічильник був переданий на повірку до Державного підприємства Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації, яким видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 27.08.2021. В довідці не зазначено, що показ лічильника 7485 кВт/год. виник внаслідок неприродності лічильника. Документів на підставі яких виникла така заборгованість не надано до теперішнього часу. Правлінням Товариства прийнято рішення, що викладено в Протоколі № 1 від 25.11.2021, про відключення від електромережі належній С/Т «Меліоратор» в зв`язку з заборгованістю за електроенергію, що становить 14970,00 грн. (а.с. 37).

10 лютого 2012 року між Публічним акціонерним товариством «А.Е.С. Київобленерго» (Постачальник) та Сухоліською громадською організацією «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників та городників (Споживач) було укладено Договір про постачання електричної енергії № 220, за умовами якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 125 кВт, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) ним електричної енергії та здійснює інші платежі за умовами цього договору (а. с. 38-47).

Згідно п. 8.1.1. Договору якщо до електромереж Споживача приєднані в установленому порядку електроустановки інших споживачів (далі - субспоживачі), відносини між ними регулюються Договором про спільне використання технологічних мереж основного споживача або Договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.

Відповідно до п. 8.1.6 Договору у разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу постачальника споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться споживачеві постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість постачальнику відключити електроустановки цього субспоживача.

Згідно Статуту Сухоліської громадської організації «Меліоратор Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, затвердженого Протоколом № 2 від 25.09.2018 загальних зборів Сухоліської громадської організації садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників Сухоліська громадська організація садівницьке товариство «Меліоратор» (далі - говариство) є добровільним об?єднанням фізичних осіб, створеним для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, задоволення суспільних,зокрема,економічних, соціальних, культурних, освітніх та інших інтересів своїх членів та/або інших осіб (а.с. ).

Згідно із ст. 1 Закону України «Про громадські об`єднання» - громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об`єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Відповідно до ст. 11 Закону - статут громадського об`єднання має містити відомості про: 1) найменування громадського об`єднання та за наявності - скорочене найменування; 2) мету (цілі) та напрями його діяльності; 3) порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об`єднанні, права та обов`язки його членів (учасників); 4) повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі керівні органи) громадського об`єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об`єднання, та її заміни (для громадських об`єднань, що не мають статусу юридичної особи); 5) періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об`єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв`язку; 6) порядок звітування керівних органів громадського об`єднання перед його членами (учасниками); 7) порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об`єднання та розгляду скарг; 8) джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об`єднання; 9) порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об`єднання (у разі їх створення громадським об`єднанням, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи); 10) порядок внесення змін до статуту; 11) порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об`єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, - для громадського об`єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи. У статуті громадського об`єднання можуть бути передбачені додаткові положення щодо утворення, діяльності і саморозпуску чи реорганізації громадського об`єднання, що не суперечать закону. Статут громадського об`єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи (у разі, якщо наявність статуту такого об`єднання передбачена рішенням про його утворення), може не містити положень, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч.1 ст.626 ЦК України).

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України).

За договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання (ч.1 ст.714 ЦК України).

Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюють Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року №312 (далі - Правила).

Побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об`єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).

Електропостачальник - суб`єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу.

Підпунктами 1, 7 п.5.2.1. Правил передбачено, що електропостачальник має право на своєчасне та в повному обсязі отримання коштів за продану електричну енергію відповідно до укладених договорів, а також на безперешкодний доступ (за пред`явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що встановлені на об`єктах споживачів, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів комерційного обліку.

Споживач електричної енергії зобов`язаний, зокрема, сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів, а також забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред`явлення ними службових посвідчень) до об`єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку (засобів вимірювальної техніки), електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання електричної енергії споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору (пп. 2, 12 п. 5.5.5 Правил).

Відповідно до п.27 Правил користування електричною енергією для населення затверджених постановою КМУ №1357 від 26 липня 1999 року, у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом десяти днів після терміну, зазначеного у договорі чи на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електроенергії.

Відповідно до п.7.5 Розділу VII Правил роздрібного ринку електричної енергії, припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється: оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення, а електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення у разі заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником.

Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім`я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.

Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв`язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

Попередження про припинення постачання електричної енергії може надаватись споживачу в інший спосіб, передбачений договором з електропостачальником та договором з оператором системи або додатками до нього.

Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним договором та період, за який ця заборгованість виникла.

Жодного доказу особистого отримання позивачем попередження про припинення електропостачання відповідачем суду не надано.

Крім того всупереч вимог 8.1.6 Договору про постачання електричної енергії №220 від 10 лютого 2012 року відповідачем не надано доказів отримання вимоги від постачальника про відключення від електроустановки субспоживача, а саме ОСОБА_1 .

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач припинив постачання електричної енергії позивачу фактично не переконавшись в отриманні останнім відповідного попередження.

Таким чином, суд вважає, що при відключенні будинку позивача від постачання електричної енергії відповідачем було суттєво порушено порядок відключення електричної енергії, передбачений п.7.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 року №312, які набрали чинності з 11 червня 2018 року, оскільки належних та допустимих доказів про завчасне попередження споживача у встановлений законодавством спосіб про припинення йому постачання електричної енергії відповідачем суду не надано. Отже, суд вважає що позовні вимоги в частині визнання рішення Правління Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників - Протокол № 1 від 25 листопада 2021 року щодо відключення від електромережі товариства земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 , неправомірним підлягають задоволенню.

Щодо вимоги про зобов`язання Сухоліську громадську організацію садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників відновити електропостачання до земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 суд зазначає наступне суд, дійшовши висновку про визнання незаконним відключення від електроенергії земельної ділянки, що належить позивачу, в зв`язку з порушенням процедури відключення, вважає за необхідне відновити порушене право позивача та зобов`язати Сухоліську громадську організацію садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників відновити електропостачання до земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 .

Частиною 1 статті 131 ЦПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до п. 1 ч. ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача.

Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( ч. 6 ст. 141 ЦПК України ).

При зверненні до суду з вищевказаними позовними вимогами позивач була звільнена від сплати судового збору, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів».

Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів" споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, пов`язаними з порушенням їх прав.

У статті 5 Закону "Про судовий збір" визначено перелік пільг щодо сплати судового збору. Системний і комплексний аналіз зазначеного Закону і статті 22 Закону "Про захист прав споживачів" дає правові підстави зробити висновок про те, що сама по собі відсутність такої категорії осіб у переліку осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, встановленому статтею 5 Закону "Про судовий збір", не може безумовно означати те, що споживачі такої пільги не мають, оскільки така пільга встановлена спеціальним законом, який гарантує реалізацію та захист прав споживачів.

Отже, стаття 5 Закону України "Про судовий збір" не містить вичерпного переліку осіб, яким надано пільги щодо сплати судового збору, як і не містить норми про те, що пільги надаються лише за пред`явлення позову. Спеціальний закон, звільнивши споживачів від сплати судового збору за подання позову, визначив, що ця пільга надається з метою захисту споживачами їх порушених прав.

Вказаний висновок викладено Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 21 березня 2018 року у справі № 761/24881/16-ц.

Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору з за подання до суду позовної заяви немайнового характеру поданої фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних.

Оскільки, позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню, то у відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в розмірі 2147,20 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263, 265, 280, 281 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, про визнання рішення неправомірним та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати рішення Правління Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників - Протокол № 1 від 25 листопада 2021 року щодо відключення від електромережі товариства земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 , неправомірним.

Зобов`язати Сухоліську громадську організацію садівницьке товариство «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників відновити електропостачання до земельної ділянки № НОМЕР_1 , що розташована в Сухоліській громадській організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників, власником якої є ОСОБА_1 .

Стягнути з Сухоліської громадської організації садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників на користь держави судовий збір в розмірі 2147,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Місце проживання: АДРЕСА_2 . РНОКПП: НОМЕР_2 .

Відповідач: Сухоліська громадська організація садівницького товариства «Меліоратор» Білоцерківської міської спілки товариства садівників і городників , код ЄДРПОУ 37122367, юридична адреса: 09109, Київська область, Білоцерківський район, с. Сухоліси, вул. Лісова, 2.

Суддя М. М. Бебешко

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116624933
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —357/13860/23

Постанова від 11.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 17.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 29.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 06.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Рішення від 16.02.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бебешко М. М.

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бебешко М. М.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бебешко М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні