Ухвала
від 26.01.2024 по справі 918/172/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"26" січня 2024 р. м. РівнеСправа №918/172/21

Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г., розглядаючи справу за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) про неплатоспроможність

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Рівненської області перебуває справа за заявою ОСОБА_1 про неплатоспроможність.

Ухвалою від 20.04.2021 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Шендеру О.М.

Ухвалою суду від 23.06.2021 визнано вимоги кредиторів до боржника у наступних розмірах:

- ПАТ АБ "Укргазбанк": 3 189 454,19 грн - 2 черга задоволення, 24 416,45 грн - 3 черга задоволення;

- АТ "Державний ощадний банк України" в особі філії - Рівненського обласного управління АТ "Ощадбанк": 235 840,30 грн - 2 черга задоволення, 105 485,48 грн - 3 черга задоволення;

- АТ КБ "ПриватБанк": 388 039,52 грн - 2 черга задоволення.

Також, включено до витрат, пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність витрати на оплату судового збору ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "Державний ощадний банк України" в особі філії - Рівненського обласного управління АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк" - по 4 540,00 грн. 00 коп. - позачергово до задоволення вимог кредиторів.

Постановою Господарського суду Рівненської області від 05.10.2021, серед іншого, припинено процедуру реструктуризації боргів боржника - фізичної особи Малєєва А.О. та повноваження керуючого реструктуризацією боргів боржника - арбітражного керуючого Шендери О.М.

Боржника - Малєєва А.О. визнано банкрутом та введено процедуру погашення боргів, керуючим реалізацією майна призначено арбітражного керуючого Шендеру О.М. та зобов`язано останню:

1) не пізніше 30 днів з дня введення процедури погашення боргів боржника провести спільно з боржником інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість, у відповідності до ч. 2 ст. 130 Кодексу України з процедур банкрутства;

2) здійснити процедуру погашення боргів боржника в порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства;

3) надати суду документально підтверджений звіт про виконану роботу з інформацією про фінансове становище і майно боржника при проведенні процедури погашення боргів боржника станом на день подання звіту.

Постанова Господарського суду Рівненської області від 05.10.2021 була оскаржена до судів вищих інстанції і залишена без змін відповідно постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 09.11.2022 та постанови Верховного Суду від 25.01.2023.

Суд враховує, що процедура погашення боргів включає інвентаризацію майна протягом 30 днів з дня ухвалення постанови і його подальшу реалізацію на аукціоні. Після реалізації та зарахування коштів на окремий рахунок, керуючий реалізацією розпочинає задоволення вимог кредиторів за чергами, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства у порядку ст.ст. 131-133 Кодексу.

Тож, одним із ключових питань, які необхідно вирішити керуючому реалізації є саме виявлення майна боржника (проведення інвентаризації) та включення такого майна до ліквідаційної маси з урахуванням обставин виключення господарським судом окремих майнових об`єктів боржника із складу ліквідаційної маси.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі). Завданням ліквідатора у ліквідаційній процедурі є не проста констатація факту відсутності майна, а дієвий і належний пошук майна банкрута.

Отже, під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також здійснювати запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора.

Зазначені висновки було сформовано Верховним Судом щодо здійснення процедури ліквідації юридичних осіб, водночас, колегія суддів зауважує на доцільності врахування зазначеного принципу також при розгляді справ про неплатоспроможність фізичних осіб, враховуючи, що відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Дані висновки було викладено у постанові КГС у складі ВС від 18.11.2021 у справі №915/2487/19.

Після проведення вищевказаних дій, а також у разі відсутності у боржника майна вимоги кредиторів визнаються прощеними і погашеними, постановлення ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність регламентовано ст. 134 КУзПБ, проте йому повинно передувати огляд здійсненої керуючий реалізацією роботи.

В той же час, по спливу 27-ми місяців з моменту винесення постанови Господарського суду Рівненської області від 05.10.2021, та 12-ти місяців - з дня залишення її без змін Верховним Судом 25.01.2023, керуючий реалізацією майна не виконав вимогу щодо подання звіту про виконану роботу з інформацією про фінансове становище і майно боржника при проведенні процедури погашення боргів боржника.

За ч. 2 ст. 42 ГПК України, учасники справи зобов`язані: - виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; - сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; - виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки тощо.

Статтею 12 Кодексу передбачено права та обов`язки арбітражного керуючого.

Відповідно до ч.3 ст. 2 Кодексу, під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо та з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено).

При цьому "сумлінність" або "добросовісність" має трактуватися як категорія моральна, що відображає врахування особою інтересів інших учасників господарських правовідносин, публічного інтересу тощо, а "розумність" - як категорія інтелектуальна, що припускає адекватність оцінки особою цінності певного цивільного права, доцільності своїх дій, наслідки здійснення або нездійснення цивільного права.

Тобто, під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.

Господарський суд в справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до вимог КУзПБ виконує контролюючу функцію над учасниками процедури банкрутства і перевіряє належне виконання своїх обов`язків сторонами та учасниками процедури.

Для регулювання відносин неплатоспроможності (галузевих принципів), суттєве значення має принцип судового нагляду у відносинах неплатоспроможності та банкрутства, який розпочинається з призначення керуючого реструктуризацією чи розпорядника майна. Суд у справі про банкрутство повинен сам приймати рішення стосовно виду та інтенсивності нагляду з урахуванням процедури провадження, особи боржника та арбітражного керуючого, а також інших обставин справи.

Відтак з метою для з`ясування стану і повноти проведення арбітражним керуючим Шендерою О.М. дій щодо погашення боргів Малєєва А.О., задля вчинення дій щодо завершення процедури погашення боргів, існують підстави для зобов`язання керуючого реалізацією надати суду відповідну документацію.

При цьому, суд попереджує керуючого реструктуризацією Шендеру О.М., що згідно з абз.2 п.1 ч.4 ст. 28 Кодексу, у разі невиконання або неналежного виконання обов`язків, покладених на арбітражного керуючого за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою можливе здійснення господарським судом відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень.

Відтак, керуючись ст. ст. 2, 12, 28, 113, Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 42, 234 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Зобов`язати керуючого реалізацією майна Шендеру Олену Миколаївну невідкладно, але не пізніше ніж до 05.02.2024 надати суду документально підтверджений звіт про виконану роботу з інформацією про фінансове становище і майно боржника при проведенні процедури погашення боргів боржника станом на день подання звіту.

2. Попередити керуючого реструктуризацією Шендеру Олену Миколаївну, що згідно з абз. 2 п. 1 ч .4 ст. 28 КУзПБ у разі невиконання або неналежного виконання обов`язків, покладених на арбітражного керуючого за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою можливе здійснення господарським судом відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 235 ГПК України, з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Ю.Г. РОМАНЮК

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення26.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116638320
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —918/172/21

Ухвала від 27.01.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 26.01.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Постанова від 25.01.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 23.01.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 20.01.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 27.12.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Постанова від 09.11.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 22.09.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 18.09.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 04.09.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні