Справа № 362/3950/23
Провадження № 2-во/362/4/24
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
(д о д а т к о в е)
02 лютого 2024 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., розглянувши в порядку спрощеного провадження у місті Василькові Обухівського району Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Золота середина», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Затишок і Ко» про визнання інформації недостовірною, зобов`язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Васильківського міськрайонного суду Київської області від 01 грудня 2023 року частково задоволено позов ОСОБА_1 до ТОВ «Золота середина», третя особа: ТОВ «Затишок і Ко» про визнання інформації недостовірною, зобов`язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди (т.с. 4, а.с. 33 - 43).
09 січня 2024 року судом отримано заяву представника позивача у якій зазначається про те, що суд не вирішив позовні вимоги про:
-зобов`язання належного товариству інтернет-видання за власний рахунок спростувати вказану інформацію шляхом розміщення в мережі Інтернет на сайті Інтернет-видання «Обозреватель» статті-спростування без власних зауважень і коментарів у якій повідомити про те, що вказана інформація у наведених чотирьох статтях не відповідає дійсності;
-зобов`язання відповідача видалити усі чотири публікації стосовно позивача.
У зв`язку із цим, заявник просить виправити і доповнити резолютивну частину судового рішення формулюванням зобов`язання належного товариству інтернет-видання за власний рахунок спростувати вказану інформацію шляхом розміщення в мережі Інтернет на сайті Інтернет-видання «Обозреватель» статті-спростування без власних зауважень і коментарів у якій повідомити про те, що вказана інформація у наведених чотирьох статтях не відповідає дійсності, а також, постановити додаткове рішення ким вирішити по суті позовні вимоги про зобов`язання відповідача видалити усі чотири публікації стосовно позивача (т.с. 4, а.с. 62 - 79).
Дану заяву також як і справу розглянуто в порядку спрощеного провадження.
Дослідивши матеріали справи в частині, що стосується предмету розгляду, суд приходить до наступного висновку.
Насамперед, суд не погоджується із доводами заявника відносно того, що суд не вирішив питання про зобов`язання належного товариству інтернет-видання за власний рахунок спростувати вказану інформацію шляхом розміщення в мережі Інтернет на сайті Інтернет-видання «Обозреватель» статті-спростування без власних зауважень і коментарів у якій повідомити про те, що вказана інформація у наведених чотирьох статтях не відповідає дійсності.
Зокрема в абзацах 35 - 64 резолютивної частини позову, суд вирішив зобов`язати ТОВ «Золота середина» за власний рахунок спростувати інформацію про те, що: «…..», шляхом розміщення в мережі Інтернет на сайті інтернет-видання «Обозреватель» статті-спростування без власних зауважень і коментарів у якій повідомити про те, що вказана інформація не відповідає дійсності.
Натомість, вказуючи за змістом описової частини рішення про позовну вимогу: «зобов`язати відповідача видалити усі чотири публікації стосовно позивача», суду не вирішив її по суті.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 20 квітня 2022 року у справі № 748/2794/20 (провадження № 61-13474св21) зазначено, що: «Спростування має здійснюватися у такий самий спосіб, у який поширювалася недостовірна інформація. У разі якщо спростування недостовірної інформації неможливо чи недоцільно здійснити у такий же спосіб, у який вона була поширена, то воно повинно проводитись у спосіб, наближений (адекватний) до способу поширення, з урахуванням максимальної ефективності спростування та за умови, що таке спростування охопить максимальну кількість осіб».
Якщо особисте немайнове право фізичної особи порушене в номері (випуску) газети, книзі, кінофільмі, теле-, радіопередачі тощо, які випущені у світ, суд може заборонити (припинити) їх розповсюдження до усунення цього порушення, а якщо усунення порушення неможливе, - вилучити тираж газети, книги тощо з метою його знищення (частина друга статті 278 ЦК України).
Тлумачення частини другої статті 278 ЦК України свідчить, що з метою захисту особистого немайнового права, законодавець допускає застосування різних способів захисту. У разі поширення інформації в мережі Інтернет, яка порушує особисте немайнове право особи, вимога про видалення статті з мережі Інтернет є належним способом захисту.
Оскільки під час розгляду справи встановлено недостовірність поширеної відповідачем стосовно позивача певної інформації в чотирьох публікаціях у мережі Інтернет, суд приходить до висновку, що на підставі частини другої статті 278 ЦК України необхідно зобов`язати відповідача видалити у мережі Інтернет на сайті інтернет-видання «Обозреватель» усі чотири зазначені вище статті.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення.
Отже, існують підстави для ухвалення додаткового рішення, оскільки рішенням суду по суті справи не було ухвалено рішення стосовно позовної вимоги про зобов`язання відповідача видалити усі чотири публікації стосовно позивача.
Таким чином, з урахуванням обставин встановлених під час розгляду справи, права позивача слід захистити.
За таких обставин, позовна вимога про зобов`язання відповідача видалити усі чотири публікації стосовно позивача є обґрунтованою та підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 278 ЦК України, статтями 1 - 13, 19, 23, 27, 34, 76 - 83, 89, 95, 133, 141, 258, 259, 263 - 265, 270, 273 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Частково задовольнити заяву представника позивача.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Золота середина» видалити у мережі Інтернет на сайті інтернет-видання «Обозреватель» статті під назвою:
- «У Києві родичі судді захопили частину національного парку». OBOZREVATEL провів розслідування», яку розміщено за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4
- «У Києві ексміліціонер захопив частину парку та відкрив магазини на місці садів». OBOZREVATEL продовжує розслідування», яку розміщено за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3
- «У Києві ексміліціонер відхопив частину національного парку та збудував ресторан: прокуратура в суді вимагає звільнити територію», яку розміщено за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2
- «Ресторан, альтанки та паркування: у Києві колишній міліціонер продовжує господарювати в Національному парку та погрожує судом», яку розміщено за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_1
Відмовити в задоволенні решти вимог заяви.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня з дня складення повного судового рішення.
Суддя
Дата складення повного судового рішення - 02 лютого 2024 року.
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116719910 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні