Справа № 953/4530/23
н/п 1-кс/953/1053/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" лютого 2024 р. м. Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023220000000444,
у с т а н о в и в:
1. Зміст поданого клопотання
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження №12023220000000444 від 09.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 358 КК України, про те що, невстановлені особи вчинили пособництво ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у внесенні завідомо неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону були подані для проведення державної реєстрації юридичних осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_3 ), а також вчинили пособництво невстановленим особам у реєстрації: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_5 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_6 ).
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до інформації СБ України, котрими отримано інформацію, що юридична особа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_2 ) має ознаки фіктивності та має номінального власника.
В ході проведення досудового розслідування у якості свідка було допитано ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який надав покази, що він є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Вказані підприємства займались написанням програм для токарних станків. На підприємстві працювали неофіційно, розрахунки проводились через електронний гаманець у безготівковій формі. При цьому які господарські операції та з якими контрагентами були укладені договори він не пам`ятає.
На підставі постанови про тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » по банківському рахунку № НОМЕР_7 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », винесеної прокурором у кримінальному провадженні-прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , отримано виписку по рахунку, відкритому у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № НОМЕР_8 / НОМЕР_7 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно до якої були проведені фінансові операції, що можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » проведені фінансові операції з переказу грошових коштів на розрахунковий рахунок АБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » № НОМЕР_9 / НОМЕР_10 , що відкритий на ФОП ОСОБА_8 .
В ході проведення досудового розслідування 11.09.2023 направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_11 з метою отримання завірених документів відносно ФОП ОСОБА_8 (інн. НОМЕР_11 ) за період часу з 01.01.2019 по теперішній час, а саме: податкову декларацію платника єдиного податку, рахунки, звіт за формою 1-ДФ за період з 01.01.2019 по теперішній час;
Однак на запит ІНФОРМАЦІЯ_11 вказану інформацію не надало.
Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність в отриманні завірених документів відносно ФОП ОСОБА_8 (інн. НОМЕР_11 ), а саме: МФО та назва банківських установ, номери банківських рахунків що були відкриті ФОП ОСОБА_8 (інн. НОМЕР_11 ) з моменту реєстрації ФОП по теперішній час.
Вказана інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 , що будуть використані як докази, самі по собі і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин і істини у кримінальному провадженні та кваліфікації кримінального правопорушення.
Беручи доуваги те,що іншими способами одержати дані документи не можливо, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159,160, ч. 1 п. 7 ст. 162 КПК України,
2. Позиції учасників у судовому засіданні
У судове засідання слідчий, належним чином у передбаченому ст. 135 КПК України порядку повідомлений про час та місце розгляду справи, не з`явився.
За змістом кримінального процесуального закону загальні засади кримінального провадження спрямовані на забезпечення законності кримінальної процесуальної діяльності та дотримання прав і законних інтересів осіб, що беруть участь у такому провадженні, та не суперечать вимозі імперативності.
Отже, слідчий суддя, приймаючі рішення про розгляд справи за відсутності слідчого, приймає до уваги положення частини 6 статті 9 КПК України, згідно з якою, у разі якщо норми положення КПК України не регулюють, або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.
Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 7 КПК України до таких засад, зокрема, відносяться доступ до правосуддя та обов`язковість судових рішень, а доступ до правосуддя іншим шляхом, окрім ухвалення відповідних судових рішень неможливий.
Таким чином, з метою недопущення обмеження доступу до правосуддя, на думку слідчого судді, клопотання можливо розглянути по суті і у відсутності сторони кримінального провадження, яка подала клопотання.
У порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглядається без виклику уповноваженого представника банку.
Через неприбуття у судове засідання слідчого, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
3. Мотиви та оцінка слідчого судді
За приписамич.1,ч.2ст.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу (речей і документів, до яких заборонено доступ:(1)листуванняабо іншіформи обмінуінформацією міжзахисником тайого клієнтомабо будь-якоюособою,яка представляєйого клієнта,у зв`язкуз наданнямправової допомоги; (2) об`єкти, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією).
Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються:(1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;(2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті(частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; (3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; (4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;(5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;(6)можливість використанняяк доказів відомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадку поданняклопотання протимчасовий доступдо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю; (7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження (ч. 2 ст. 160 КПК України).
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: (5) відомості, які можуть становити банківську таємницю (п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України).
За приписамич.5ст.163КПК Українислідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: (1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;(2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; (3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способами,довести обставини,які передбачається,довести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Відповідно до частини 7 цієї статті слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Особа,яка зазначенав ухваліслідчого судді,суду протимчасовий доступдо речейі документівяк володілецьречей,або документів,зобов`язана надатитимчасовий доступдо зазначенихв ухваліречей ідокументів особі,зазначеній увідповідній ухваліслідчого судді. Особа,яка пред`являєухвалу протимчасовий доступдо речей,і оригіналів,або копійдокументів,зобов`язана залишитиволодільцю речейі оригіналівабо копійдокументів,опис речейі оригіналівабо копійдокументів,які буливилучені навиконання ухвалислідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів (ч. 1, ч. 3, ч. 4 ст. 165 КПК України).
4. Висновки за результатами розгляду клопотання
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку про наявність правових підстав для його задоволення, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні банку, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих документах, можливо використати, як докази у даному кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 , - задовольнити.
Розкрити банківську таємницю та надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СУ ГУНП в Харківській області підполковнику поліції ОСОБА_9 , слідчому СУ ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , т.в.о. слідчого СУ ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_11 , на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_13 з можливістю вилучення належним чином завірених копій в паперовому та електронному вигляді по ФОП ОСОБА_8 (інн. НОМЕР_11 ) за період часу з 01.01.2019 по теперішній час, а саме:
1) МФО та назва банківських установ, номери банківських рахунків що були відкриті ФОП ОСОБА_8 (інн. НОМЕР_11 ) з моменту реєстрації ФОП по теперішній час
Встановити строк дії ухвали по 01.04.2024 (включно).
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116721984 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Власова Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні