Ухвала
від 05.02.2024 по справі 725/96/24
ПЕРШОТРАВНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІВ

Єдиний унікальний номер 725/96/24

Номер провадження 1-кп/725/4/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.02.2024 року Першотравневий районний суд м.Чернівців

в складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в режимі відео конференції в залі суду м. Чернівці матеріали кримінального провадження №12023262020004708 від 11.12.2023 року по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляді в Першотравневому районному суді м. Чернівці перебуває вищевказане кримінальне провадження, яке призначено до підготовчого судового розгляду.

Під час підготовчого судового засідання прокурор просила продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 , строку дії обов`язків під час застосування запобіжного заходу у вигляді застави, з покладенням на нього раніше визначених та продовжених ухвалою слідчого судді Першотравневого районного суду м. Чернівці від 13 грудня 2023 року, а саме: прибувати до уповноваженого у кримінальному провадженні слідчого, прокурора чи суду із встановленою ними періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він буде перебувати, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

В обґрунтування заявленого клопотання вказувала на те, що наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України, зокрема те, що ОСОБА_5 вчинив злочин під час дії воєнного стану та у період встановленого судом іспитового строку й відповідно може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого, свідка, а також вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується.

Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_4 не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.

Заслухавши думку учасників судового провадження з приводу заявлених клопотань, суд приходить до наступного.

Так, відповідно до вимог ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу. За відсутності зазначених клопотань сторін кримінального провадження застосування заходів забезпечення кримінального провадження, обраних під час досудового розслідування, вважається продовженим

Таким чином, приписів ст. 315 КПК України та рішення ЄСПЛ «Чанєв проти України» вбачається обов`язок суду вирішити питання щодо доцільності продовження запобіжного заходу саме в підготовчому судовому засіданні.

Крім того, відповідно до ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам, серед іншого, переховуватися від суду; незаконно впливати на потерпілого, свідка, у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

З зазначених положень слідує, що запобіжні заходи є заходами превентивного характеру, що застосовуються з метою запобігання протиправній поведінці обвинуваченого і забезпечення кримінального провадження. Превентивний характер цих заходів чітко проявляється в цілях їх застосування, якими є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам вчинити дії, які ст. 177 КПК України віднесено до ризиків у кримінальному провадженні.

Ризиками у кримінальному провадженні є наявність відомостей, які свідчать про можливість виникнення у майбутньому проявів протиправної поведінки обвинуваченого.

Згідно положень статті 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, а також практики Європейського суду з прав людини, обмеження права особи на свободу чи особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. В кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

Судом встановлено, що в ході досудового розслідування вище вказаного кримінального провадження відносно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави в розмірі 53 680 гривень.

В подальшому, у зв`язку із внесенням застави у визначеному розмірі, обвинуваченого ОСОБА_5 звільнено з-під варти, та відповідно до ч.4 ст.202 КПК України, обвинувачений вважається таким, до яких застосовано запобіжний захід у вигляді застави з покладенням на нього обов`язків, а саме:прибувати до уповноваженого у кримінальному провадженні слідчого, прокурора чи суду із встановленою ними періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він буде перебувати, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

Відповідно до ст. 182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.

Крім того, згідно ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором. Обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи вимоги ст.ст. 177, 194 КПК України, а також беручи до уваги, санкцію ч.4 ст. 185 КК України, характер кримінального правопорушення у вчиненні яких обвинувачуються ОСОБА_5 , обставини даного кримінального провадження, наявність обґрунтованого ризику вважати, що обвинувачений може незаконно впливати на потерпілого та свідка в даному кримінальному провадженні, а також вчинити дії щодо умисного ухилення від явки до суду, або вчиняти інші дії, які б перешкоджали суду у встановленні істини, а тому суд приходить до висновку, що прокурором доведено необхідність продовження покладених на ОСОБА_5 , обов`язків, а тому відповідне клопотання підлягає задоволенню.

Такі запобіжні заходи забезпечать виконання ним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також буде запобігати наявним, передбаченим ст. 177 КПК України ризикам щодо спроб перешкодити встановленню істини по справі, чинити тиск на потерпілого та свідків, а також переховуватись від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 55, 61, 177, 179, 183, 194, 369-372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк дії покладених на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступних обов`язків:

- прибувати до уповноваженого у кримінальному провадженні слідчого, прокурора чи суду із встановленою ними періодичністю;

-не відлучатися із населеного пункту, в якому він буде перебувати, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

Дані зобов`язання застосовуються до обвинуваченого на строк 2 (два) місяці з дати винесення цієї ухвали, тобто до 04 квітня 2024 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Чернівецької окружної прокуратури - ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржені в порядку, вставленому КПК України.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці ОСОБА_1 .

СудПершотравневий районний суд м.Чернівців
Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено07.02.2024
Номер документу116760489
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —725/96/24

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

Ухвала від 03.04.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

Ухвала від 07.02.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

Ухвала від 04.01.2024

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Піхало Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні