№ 207/2588/18
№ 1-кп/207/17/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2024 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі колегії суддів:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2
ОСОБА_3
при секретарі ОСОБА_4
за участю прокурора ОСОБА_5
захисника ОСОБА_6
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кам`янське об`єднані кримінальні провадження № 12017040780001308 від 19.09.2017 року, № 120180407800000929 від 24.07.2018 року, № 12018040780001497 від 05.12.2018 року по обвинуваченню:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Одеса, громадянина України, маючого вищу освіту, не працюючого, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 210, ч. 1 ст. 367, ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
29.09.2016 наказом заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України №136-к/к від 29.09.2016 «Про призначення виконуючого обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» ОСОБА_7 призначено з 30.09.2016 виконуючим обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» за його згодою, на період до призначення керівника цього підприємства у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №846 від 27.12.2016 державне підприємство «Бар`єр» засноване на державній власності відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №562 від 12.12.2000 та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Відповідно до п. 2.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр» підприємство утворено з метою приведення у безпечний стан та утримання в безпечному стані уранових об`єктів колишнього виробничого об`єднання «Придніпровський хімічний завод», постійний, всебічний контроль (моніторинг) за станом уранових об`єктів та навколишнього середовища, здійснення рекультиваційно відновлювальних робіт на забруднених територіях, поводження з відходами переробки уранових руд та обладнанням, забрудненим радіонуклідами природного походження, поводження з джерелами іонізуючого випромінювання та радіоактивними відходами на підставі чинного законодавства України (Закони України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про поводження з радіоактивними відходами», «Про видобування і переробку уранових руд», «Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань», «Про охорону навколишнього природного середовища» та інші).
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» управління підприємством здійснюється його керівником, який підзвітний уповноваженому органу управління.
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства призначається на посаду та звільняється з посади уповноваженим органом управління у порядку, визначеному чинним законодавством.
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства самостійно вирішує питання діяльності підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції уповноваженого органу управління.
Відповідно до п. 7.6. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і фінансової, статистичної та податкової звітності.
Відповідно до п. 7.7. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства:
- несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань, що визначені Статутом;
- під час реалізації своїх прав і виконання обов`язків повинен діяти в інтересах підприємства;
- організовує виробничо господарську, соціально побутову та іншу діяльність підприємства відповідно до мети та основних напрямів його діяльності;
- розпоряджається коштами та майном підприємства відповідно до Статуту та законодавства;
- забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого підприємству;
- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів та стратегічних планів розвитку, додержання трудової, фінансової дисципліни і вимог законодавства;
- несе відповідальність за використання бюджетних коштів за цільовим призначенням у межах бюджетних надходжень.
Таким чином, ОСОБА_7 на час вчинення кримінального правопорушення був службовою особою, яка постійно займає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків.
23.11.2016, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір на надання послуг №17-16, згідно п.1.1. якого замовник доручає, а виконавець приймає на себе надання послуг: «Технічне обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179.
Технічне обслуговування відповідно до вказаного договору включає в себе:
- проведення діагностування систем, обстеження та аналізування їх а відповідність технічним вимогам та проектним рішенням в процесі монтажу та експлуатації;
- технічний нагляд за правильною експлуатацією, організацією експлуатації Замовником діючих систем;
- здійснення планових регламентних робіт, необхідних для експлуатації систем в справному стані;
- усунення несправностей (в об`ємі поточного ремонту);
- надання технічної допомоги Замовнику в питаннях, що стосуються експлуатації систем, видачу технічних рекомендацій щодо поліпшення та оптимізації роботи систем;
- інші заходи.
Відповідно до пункту 2.1. вартість послуг по даному договору складає 151 000 грн.
Відповідно до пункту 2.4. оплата вартості виконаних послуг проводиться Замовником на підставі актів здавання приймання надання послуг, оформлених у двосторонньому порядку, рахунків, наданих Виконавцем.
Відповідно до пункту 4.1. строк надання послуг розпочинається з 01.11.2016 та до 31.12.2016.
Відповідно до пункту 9.3. договір діє на умовах ч.3 ст.631 Цивільного Кодексу України, згідно якої фактичні правовідносини між сторонами розпочинаються з 01.11.2016, а датою юридичного оформлення вважається дата з моменту підписання сторонами та скріплення печатками сторін.
За результатами виконання договору №17-16 від 23.11.2016 між державним підприємством «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , складений та підписаний акт №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн., в якому зазначені відомості про виконані послуги з проведення діагностування систем вентиляції, водо та теплопостачання та здійснення планових регламентних робіт, необхідних для експлуатації систем у справному стані та акт №37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн., в якому зазначені відомості про виконані послуги з надання технічної допомоги замовнику в питаннях, що стосується експлуатації систем, усунення неполадків (в об`ємі поточного ремонту).
Відповідно до даних від державного підприємства «38 ВІТЧ», яке відповідно до договору №10-16/20 від 09.09.2016р. з державним підприємством «Бар`єр» здійснює перепуску працівників та транспортних засобів через встановлені контрольно-перепускні пункти на режимну територію колишнього уранового виробництва ВО «ПХЗ», в період часу з 01.11.2016 до 31.12.2016 будь-які працівники та техніка товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» з метою надання послуг відповідно до договору №17-16 від 23.11.2016 на територію державного підприємства «Бар`єр», у тому числі до будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 не заїздили та не заходили, і відповідно передбачені вказаним договором послуги не надавали.
Документально підтверджується перерахування грошових коштів у сумі 151000 грн. за договором №17-16 від 23.11.2016 з казначейського рахунку ДП «Бар`єр» на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» № НОМЕР_1 у ПАТ «АПЕКС-БАНК» м. Києва.
Таким чином, 05.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, виконуючи неналежно свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконавшись в повноті виконання робіт, не переконався в повноті виконання робіт, в період часу з 01.11.2016 по 27.12.2016, щодо технічного обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр» за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 по договору №17-16 від 23.11.2016, що виразилось у внесенні недостовірних відомостей до офіційних документів акту №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн. та акту №37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн. по вказаному договору про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , внаслідок чого безпідставно сплачено на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів за рахунок бюджетних коштів вартості послуг, які фактично не виконані, на загальну суму 151 000 грн., які 05.12.2016 та 29.12.2016 безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №121 від 28.11.2016 та згідно платіжного доручення №275 від 28.12.2016, чим спричинено істотну шкоду державному підприємству «Бар`єр» на вказану суму.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам, ОСОБА_9 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України.
Окрім цього, 28.11.2016 та 27.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи прямий умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що в період часу з 01.11.2016 по 27.12.2016 технічне обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр» за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 по договору №17-16 від 23.11.2016 не виконувалося, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно підписав офіційні документи акт №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн. та акту№37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн. по договору №17-16 від 23.11.2016, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , погодивши тим самим обсяги та вартість наданих послуг, в результаті чого вніс до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №121 від 28.11.2016 та згідно платіжного доручення №275 від 28.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 151 000 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Разом з цим, 09.12.2016, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір про закупівлю послуг за державні кошти №21-16, згідно п.1.1. Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе надання послуг: «Поточний ремонт лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179.
Відповідно до пункту 2.1. вартість послуг по даному договору складає 198960,00 грн., у тому числі з ПДВ 33160,00 грн. Оплата виконаної роботи проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 5 банківських днів з наявних на рахунку підприємства коштів, або здійснення з моменту надходження коштів на реєстраційний рахунок підприємства , відкритий в органах державної казначейської служби.
Відповідно до пункту 4.1. строк надання послуг: до «26» грудня 2016 року. Відповідно до умов після пункту 10.1. договору, ремонт розпочинається з «01» листопада 2016 року та закінчується «26» грудня 2016 року.
За результатами виконання договору №21-16 від 09.12.2016 між ДП «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , складений та підписаний акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 30567,6 грн. та акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 168391,2 грн., в яких зазначені відомості про те, що поточний ремонт лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) виконаний в повному обсязі.
Невідповідність між вартістю фактично виконаних робіт товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» з виконання поточного ремонту лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) і актами приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2 в згідно договору №21-16 від 09 грудня 2016 року, складає 87856,10 грн.
Таким чином, 23.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, виконуючи неналежно свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого під час виконання першочергових заходів з поточного ремонту лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) по договору №21-16 від 09.12.2016 не виконані наступні роботи згідно акту №1:
- (п.3) Двері сталеві утепленні і пофарбовані, в кількості 1 шт.;
- (п.6) Провідник заземлюючий з круглої сталі діаметром 12 мм відкрито по будівельній основі, довжиною 36 метрів;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Труби сталеві зварні водогазопровідні з різьбленням, чорні легкі не оцинковані, діаметр умовного проходу 50 мм, товщина стінки 3 мм, довжиною 6,572 м.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Тримач К188, в кількості 415,4 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Дюбель-цвях ДГПШ 4,5х50 мм, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Патрони Д або К довгі, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Скоба будівельна К853, в кількості 46,5.;
- Пробивання борозд в бетонних стінах і підлогах, перетин борозд до 16 см2, довжиною 20 метрів.
- Провідник заземлюючий із смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельним, довжиною 20 метрів,
а також не виконані наступні роботи згідно акту №2:
- (п.1) Улаштування покрівель рулонних що наплавляються із застосуванням газополуменевих пальників в два шари, (відсутній один шар руберойду, експертом була застосована розцінка РН8-32-4 «Улаштування покрівель рулонних що направляються із застосуванням газополуменевих пальників в один шар», об`ємом 524,88 м;
- (п.3) Улаштування з листової сталі відливів, довжиною 120 метрів;
- (п.4) Сталь листова оцинкована, товщина листа 0,55 мм, площею 12,72 м2;
- (п.5) Дюбелі швидкого монтажу 8х80мм, в кількості 384 шт.;
- (п.6) само різ по металу з буром 4,2х14мм (код 10L-T), в кількості 192 шт.;
- (п.7) Герметик силіконовий, в кількості 4 шт.;
- (п.13) Монтаж металевих дверей, в кількості 1 шт.;
- (п.14) Улаштування покривів з керамічних плиток на розчині з сухою клеючої суміші, кількість плиток в 1 м2 понад 7 до 12 шт., в кількості 0,8м2;
- (п.15) Тримач для фіксації в місцях перетину арматурної сітки, в кількості 28 шт.;
- (п.16) Провідник заземлюючий зі смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельній основі, довжиною 54.11 м;
- (п.17) Прокладка коробів пластикових, довжиною 77,3 м;
- (п.18) Прокладка полоси в коробах, довжиною 77,3 м;
- (п.19) Закладення борозд в бетонних стінах, ширина борозни до 50 мм, глибина борозни до 20 мм, довжиною 20 метрів;
- (п.20) На кожні наступні 10 мм глибини борозни додавати (К=6), довжиною 20 метрів;
- (п.21) Заземлювач вертикальний з кутової сталі розміром 63х63х6 мм (10 шт9 1,20 метра), 3 кількості 12 шт.;
- (п.22) Забарвлення металевих елементів, блискавко захисту за 2 рази, площею 29,12 м2.
Після чого, ОСОБА_7 , діючи недбало, вніс недостовірні відомості до офіційних документів - акту форми КБ-2В № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року та акту форми КБ-2В №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року по вказаному договору про обсяги та вартість робіт ТОВ «Київська Русь», які також підписані директором ТОВ «Київська Русь», а також безпідставної оплати на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів приймання виконаних будівельних робіт за рахунок бюджетних коштів вартості робіт та матеріалів, які частково фактично не виконані.
29.09.2016 наказом заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України №136-к/к від 29.09.2016 «Про призначення виконуючого обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» ОСОБА_7 призначено з 30.09.2016 виконуючим обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» за його згодою, на період до призначення керівника цього підприємства у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №846 від 27.12.2016 державне підприємство «Бар`єр» засноване на державній власності відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №562 від 12.12.2000 та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Відповідно до п. 2.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр» підприємство утворено з метою приведення у безпечний стан та утримання в безпечному стані уранових об`єктів колишнього виробничого об`єднання «Придніпровський хімічний завод», постійний, всебічний контроль (моніторинг) за станом уранових об`єктів та навколишнього середовища, здійснення рекультиваційно відновлювальних робіт на забруднених територіях, поводження з відходами переробки уранових руд та обладнанням, забрудненим радіонуклідами природного походження, поводження з джерелами іонізуючого випромінювання та радіоактивними відходами на підставі чинного законодавства України (Закони України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про поводження з радіоактивними відходами», «Про видобування і переробку уранових руд», «Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань», «Про охорону навколишнього природного середовища» та інші).
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» управління підприємством здійснюється його керівником, який підзвітний уповноваженому органу управління.
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства призначається на посаду та звільняється з посади уповноваженим органом управління у порядку, визначеному чинним законодавством.
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства самостійно вирішує питання діяльності підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції уповноваженого органу управління.
Відповідно до п. 7.6. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і фінансової, статистичної та податкової звітності.
Відповідно до п. 7.7. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства:
- несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань, що визначені Статутом;
- під час реалізації своїх прав і виконання обов`язків повинен діяти в інтересах підприємства;
- організовує виробничо господарську, соціально побутову та іншу діяльність підприємства відповідно до мети та основних напрямів його діяльності;
- розпоряджається коштами та майном підприємства відповідно до Статуту та законодавства;
- забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого підприємству;
- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів та стратегічних планів розвитку, додержання трудової, фінансової дисципліни і вимог законодавства;
- несе відповідальність за використання бюджетних коштів за цільовим призначенням у межах бюджетних надходжень.
Таким чином, ОСОБА_7 на час вчинення кримінального правопорушення був службовою особою, яка постійно займає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків.
23.11.2016, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір на надання послуг №17-16, згідно п.1.1. якого замовник доручає, а виконавець приймає на себе надання послуг: «Технічне обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179.
Технічне обслуговування відповідно до вказаного договору включає в себе:
- проведення діагностування систем, обстеження та аналізування їх а відповідність технічним вимогам та проектним рішенням в процесі монтажу та експлуатації;
- технічний нагляд за правильною експлуатацією, організацією експлуатації Замовником діючих систем;
- здійснення планових регламентних робіт, необхідних для експлуатації систем в справному стані;
- усунення несправностей (в об`ємі поточного ремонту);
- надання технічної допомоги Замовнику в питаннях, що стосуються експлуатації систем, видачу технічних рекомендацій щодо поліпшення та оптимізації роботи систем;
- інші заходи.
Відповідно до пункту 2.1. вартість послуг по даному договору складає 151 000 грн.
Відповідно до пункту 2.4. оплата вартості виконаних послуг проводиться Замовником на підставі актів здавання приймання надання послуг, оформлених у двосторонньому порядку, рахунків, наданих Виконавцем.
Відповідно до пункту 4.1. строк надання послуг розпочинається з 01.11.2016 та до 31.12.2016.
Відповідно до пункту 9.3. договір діє на умовах ч.3 ст.631 Цивільного Кодексу України, згідно якої фактичні правовідносини між сторонами розпочинаються з 01.11.2016, а датою юридичного оформлення вважається дата з моменту підписання сторонами та скріплення печатками сторін.
За результатами виконання договору №17-16 від 23.11.2016 між державним підприємством «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , складений та підписаний акт №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн., в якому зазначені відомості про виконані послуги з проведення діагностування систем вентиляції, водо та теплопостачання та здійснення планових регламентних робіт, необхідних для експлуатації систем у справному стані та акт №37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн., в якому зазначені відомості про виконані послуги з надання технічної допомоги замовнику в питаннях, що стосується експлуатації систем, усунення неполадків (в об`ємі поточного ремонту).
Відповідно до даних від державного підприємства «38 ВІТЧ», яке відповідно до договору №10-16/20 від 09.09.2016р. з державним підприємством «Бар`єр» здійснює перепуску працівників та транспортних засобів через встановлені контрольно-перепускні пункти на режимну територію колишнього уранового виробництва ВО «ПХЗ», в період часу з 01.11.2016 до 31.12.2016 будь-які працівники та техніка товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» з метою надання послуг відповідно до договору №17-16 від 23.11.2016 на територію державного підприємства «Бар`єр», у тому числі до будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 не заїздили та не заходили, і відповідно передбачені вказаним договором послуги не надавали.
Документально підтверджується перерахування грошових коштів у сумі 151000 грн. за договором №17-16 від 23.11.2016 з казначейського рахунку ДП «Бар`єр» на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» № НОМЕР_1 у ПАТ «АПЕКС-БАНК» м. Києва.
Таким чином, 05.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, виконуючи неналежно свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконавшись в повноті виконання робіт, не переконався в повноті виконання робіт, в період часу з 01.11.2016 по 27.12.2016, щодо технічного обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр» за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 по договору №17-16 від 23.11.2016, що виразилось у внесенні недостовірних відомостей до офіційних документів акту №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн. та акту №37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн. по вказаному договору про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , внаслідок чого безпідставно сплачено на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів за рахунок бюджетних коштів вартості послуг, які фактично не виконані, на загальну суму 151 000 грн., які 05.12.2016 та 29.12.2016 безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №121 від 28.11.2016 та згідно платіжного доручення №275 від 28.12.2016, чим спричинено істотну шкоду державному підприємству «Бар`єр» на вказану суму.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам, ОСОБА_9 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України.
Крім того, 28.11.2016 та 27.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи прямий умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що в період часу з 01.11.2016 по 27.12.2016 технічне обслуговування систем вентиляції, систем водо та теплопостачання», розташованих в будівлі №827 «Вимірювальна лабораторія ДП «Бар`єр» за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179 по договору №17-16 від 23.11.2016 не виконувалося, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно підписав офіційні документи акт №3 здачі - приймання послуг від 28.11.2016 на загальну суму 75012 грн. та акту№37 надання послуг від 27.12.2016 на загальну суму 75 988 грн. по договору №17-16 від 23.11.2016, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , погодивши тим самим обсяги та вартість наданих послуг, в результаті чого вніс до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №121 від 28.11.2016 та згідно платіжного доручення №275 від 28.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 151 000 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Разом з цим, 09.12.2016, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179-Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір про закупівлю послуг за державні кошти №21-16, згідно п.1.1. Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе надання послуг: «Поточний ремонт лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів», розташованої за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179.
Відповідно до пункту 2.1. вартість послуг по даному договору складає 198960,00 грн., у тому числі з ПДВ 33160 грн. Оплата виконаної роботи проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 5 банківських днів з наявних на рахунку підприємства коштів, або здійснення з моменту надходження коштів на реєстраційний рахунок підприємства , відкритий в органах державної казначейської служби.
Відповідно до пункту 4.1. строк надання послуг: до «26» грудня 2016 року. Відповідно до умов після пункту 10.1. договору, ремонт розпочинається з «01» листопада 2016 року та закінчується «26» грудня 2016 року.
За результатами виконання договору №21-16 від 09.12.2016 між ДП «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , складений та підписаний акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 30567,6 грн. та акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 168391,2 грн., в яких зазначені відомості про те, що поточний ремонт лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) виконаний в повному обсязі.
Невідповідність між вартістю фактично виконаних робіт товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» з виконання поточного ремонту лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) і актами приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2 в згідно договору №21-16 від 09 грудня 2016 року, складає 87856,10 грн.
Таким чином, 23.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, виконуючи неналежно свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого під час виконання першочергових заходів з поточного ремонту лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) по договору №21-16 від 09.12.2016 не виконані наступні роботи згідно акту №1:
- (п.3) Двері сталеві утепленні і пофарбовані, в кількості 1 шт.;
- (п.6) Провідник заземлюючий з круглої сталі діаметром 12 мм відкрито по будівельній основі, довжиною 36 метрів;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Труби сталеві зварні водогазопровідні з різьбленням, чорні легкі не оцинковані, діаметр умовного проходу 50 мм, товщина стінки 3 мм, довжиною 6,572 м.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Тримач К188, в кількості 415,4 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Дюбель-цвях ДГПШ 4,5х50 мм, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Патрони Д або К довгі, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Скоба будівельна К853, в кількості 46,5.;
- Пробивання борозд в бетонних стінах і підлогах, перетин борозд до 16 см2, довжиною 20 метрів.
- Провідник заземлюючий із смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельним, довжиною 20 метрів,
а також не виконані наступні роботи згідно акту №2:
- (п.1) Улаштування покрівель рулонних що наплавляються із застосуванням газополуменевих пальників в два шари, (відсутній один шар руберойду, експертом була застосована розцінка РН8-32-4 «Улаштування покрівель рулонних що направляються із застосуванням газополуменевих пальників в один шар», об`ємом 524,88 м;
- (п.3) Улаштування з листової сталі відливів, довжиною 120 метрів;
- (п.4) Сталь листова оцинкована, товщина листа 0,55 мм, площею 12,72 м2;
- (п.5) Дюбелі швидкого монтажу 8х80мм, в кількості 384 шт.;
- (п.6) само різ по металу з буром 4,2х14мм (код 10L-T), в кількості 192 шт.;
- (п.7) Герметик силіконовий, в кількості 4 шт.;
- (п.13) Монтаж металевих дверей, в кількості 1 шт.;
- (п.14) Улаштування покривів з керамічних плиток на розчині з сухою клеючої суміші, кількість плиток в 1 м2 понад 7 до 12 шт., в кількості 0,8 м2;
- (п.15) Тримач для фіксації в місцях перетину арматурної сітки, в кількості 28 шт.;
- (п.16) Провідник заземлюючий зі смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельній основі, довжиною 54.11 м;
- (п.17) Прокладка коробів пластикових, довжиною 77,3 м;
- (п.18) Прокладка полоси в коробах, довжиною 77,3 м;
- (п.19) Закладення борозд в бетонних стінах, ширина борозни до 50 мм, глибина борозни до 20 мм, довжиною 20 метрів;
- (п.20) На кожні наступні 10 мм глибини борозни додавати (К=6), довжиною 20 метрів;
- (п.21) Заземлювач вертикальний з кутової сталі розміром 63х63х6 мм (10 шт9 1,20 метра), 3 кількості 12 шт.;
- (п.22) Забарвлення металевих елементів, блискавко захисту за 2 рази, площею 29,12 м2.
Після чого, ОСОБА_7 , діючи недбало, вніс недостовірні відомості до офіційних документів - акту форми КБ-2В № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року та акту форми КБ-2В №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року по вказаному договору про обсяги та вартість робіт ТОВ «Київська Русь», які також підписані директором ТОВ «Київська Русь», а також безпідставної оплати на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів приймання виконаних будівельних робіт за рахунок бюджетних коштів вартості робіт та матеріалів, які частково фактично не виконані, в наслідок чого кошти на загальну суму 87856,10 грн., які 23.12.2016 та 29.12.2016 безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №278 від 28.12.2016 та згідно платіжного доручення №217 від 19.12.2016, чим спричинено істотну шкоду державному підприємству «Бар`єр» на вказану суму.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам, ОСОБА_9 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України.
Окрім цього, 22.12.2016 та 28.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи прямий умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що під час виконання першочергових заходів з поточного ремонту лабораторії (ремонт покрівлі, приміщень санпропускника, кімнати для зберігання прекурсорів) по договору №21-16 від 09.12.2016 не виконані наступні роботи згідно акту №1:
- (п.3) Двері сталеві утепленні і пофарбовані, в кількості 1 шт.;
- (п.6) Провідник заземлюючий з круглої сталі діаметром 12 мм відкрито по будівельній основі, довжиною 36 метрів;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Труби сталеві зварні водогазопровідні з різьбленням, чорні легкі не оцинковані, діаметр умовного проходу 50 мм, товщина стінки 3 мм, довжиною 6,572 м.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Тримач К188, в кількості 415,4 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Дюбель-цвях ДГПШ 4,5х50 мм, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Патрони Д або К довгі, в кількості 254,2 шт.;
- (дані будівельні матеріали входять в склад робіт п.6 М8-472-9 і повністю відсутні на об`єкті) Скоба будівельна К853, в кількості 46,5.;
- Пробивання борозд в бетонних стінах і підлогах, перетин борозд до 16 см2, довжиною 20 метрів.
- Провідник заземлюючий із смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельним, довжиною 20 метрів,
а також не виконані наступні роботи згідно акту №2:
- (п.1) Улаштування покрівель рулонних що наплавляються із застосуванням газополуменевих пальників в два шари, (відсутній один шар руберойду, експертом була застосована розцінка РН8-32-4 «Улаштування покрівель рулонних що направляються із застосуванням газополуменевих пальників в один шар», об`ємом 524,88 м;
- (п.3) Улаштування з листової сталі відливів, довжиною 120 метрів;
- (п.4) Сталь листова оцинкована, товщина листа 0,55 мм, площею 12,72 м2;
- (п.5) Дюбелі швидкого монтажу 8х80мм, в кількості 384 шт.;
- (п.6) само різ по металу з буром 4,2х14мм (код 10L-T), в кількості 192 шт.;
- (п.7) Герметик силіконовий, в кількості 4 шт.;
- (п.13) Монтаж металевих дверей, в кількості 1 шт.;
- (п.14) Улаштування покривів з керамічних плиток на розчині з сухою клеючої суміші, кількість плиток в 1 м2 понад 7 до 12 шт., в кількості 0,8м2;
- (п.15) Тримач для фіксації в місцях перетину арматурної сітки, в кількості 28 шт.;
- (п.16) Провідник заземлюючий зі смугової сталі перетином 160 мм2 відкрито по будівельній основі, довжиною 54.11 м;
- (п.17) Прокладка коробів пластикових, довжиною 77,3 м;
- (п.18) Прокладка полоси в коробах, довжиною 77,3 м;
- (п.19) Закладення борозд в бетонних стінах, ширина борозни до 50 мм, глибина борозни до 20 мм, довжиною 20 метрів;
- (п.20) На кожні наступні 10 мм глибини борозни додавати (К=6), довжиною 20 метрів;
- (п.21) Заземлювач вертикальний з кутової сталі розміром 63х63х6 мм (10 шт9 1,20 метра), 3 кількості 12 шт.;
- (п.22) Забарвлення металевих елементів, блискавко захисту за 2 рази, площею 29,12 м2, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, підписав офіційні документи - акт форми КБ-2В №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року та акт форми КБ-2В №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року по договору №21-16 від 09.12.2016, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , погодивши тим самим обсяги та вартість виконаних робіт, в результаті чого вніс до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості про обсяги та вартість робіт ТОВ «Київська Русь», які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №278 від 28.12.2016 та згідно платіжного доручення №217 від 19.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 87856,10 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Також, 19.12.2016, всупереч вимогам ст.2 6 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», п. 15 розділу ІІІ Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з переробки уранових руд, затверджених наказом Державної інспекціїядерного регулюванняУкраїни №101 від 27.05.2015, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір про закупівлю послуг за державні кошти №26-16, згідно п.1.1. якого учасник зобов`язується у 2016 році надати послуги Замовникові, зазначені в пункті 1.2., а Замовник прийняти і оплатити такі послуги, при цьому товариству з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» Державною інспекцією ядерного регулювання України не видавалися дозвільні документи (ліцензії, дозволи, висновки державної експертизи тощо) на провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії.
Відповідно до пункту 1.2. вказаного договору найменування послуг зазначено «Здійснення першочергових заходів з поточного ремонту покриття хвостосховища «Сухачівське».
Відповідно до пункту 3.1. ціна договору становить 429865 грн., у тому числі з урахуванням ПДВ.
Відповідно до пункту 4.1. розрахунки проводяться шляхом оплати замовником після підписання сторонами акта приймання наданих послуг та пред`явлення учасником рахунку на оплату, але не пізніше 5-ти діб з часу підписання акту.
Відповідно до пункту 5.1. строк (термін) надання послуг до 28.12.2016, а пунктом 5.2. визначене місце надання послуг м. Кам`янське, об`єкти державного підприємства «Бар`єр», хвостосховище «Сухачівське».
Відповідно до умов пункту 10.2. договору, цей договір набирає чинності з 14.11.2016 і діє до 31.12.2016.
Згідно умов договору №26-16 від 19.12.2016 між ДП «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , 21.12.2016 складений та підписаний акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 101064 грн. та 27.12.2016 складений та підписаний акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 328 800 грн., в яких зазначені відомості про фактично виконані послуги з виконання першочергових заходів з поточного ремонту покриття хвостосховища «Сухачівське».
Невідповідність між вартістю фактично виконаних робіт товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» з виконання першочергових заходів з поточного ремонту покриття хвостосховища «Сухачівське» і актами приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в з урахуванням того, що на територію хвостохосховища «Сухачівське» (з урахуванням вартості завезеного шлаку 55521,65 грн.) згідно отриманих даних від державного підприємства «38 ВІТЧ», техніка та працівники товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» протягом листопада грудня 2016 року не заїздили та не заходили, складає 374 342,35 грн.
Таким чином, 28.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , повторно, будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого під час виконання першочергових заходів з поточного ремонту покриття хвостосховища «Сухачівське» по договору №26-16 від 19.12.2016 не виконані наступні роботи:
- (п.1) Розробці ґрунту в відвал екскаваторами «драглайн» або «зворотна лопата» з ковшем місткістю 0,5 (0,5-0,63) м3, група ґрунтів 2, об`ємом 3805м3;
- (п.2) При переміщені ґрунту більш 10 метрів бульдозером місткістю 59 кВт (80 л.с.) додавати на кожні наступні 10 м, група грунтів 2, об`ємом 3805м3;
- (п.1) Розробці ґрунту в відвал екскаваторами «драглайн» або «зворотна лопата» з ковшем місткістю 0,5 (0,5-0,63) м3, група ґрунтів 2, об`ємом 4815м3;
- (п.2) При переміщені ґрунту більш 10 метрів бульдозером місткістю 59 кВт (80 л.с.) додавати на кожні наступні 10 м, група грунтів 2, об`ємом 4815м3;
- (п 3.) Улаштування дорожнього корита (коритний профіль з полупрісипнимі узбіччями) із застосуваннями механізмів і переміщенням ґрунту на відстань до 100 м при глибині корита до 500 мм, площею 875 м2;
- (п.4) Улаштування підстиляючих і вирівнюючих шарів основи з шлаку доменного відвального, об`ємом 282м3.
Після чого, ОСОБА_7 , діючи недбало, вніс недостовірні відомості до офіційних документів акту форми КБ-2В №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 101064 грн. та акту форми КБ-2В №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 328 800 грн. по вказаному договору про обсяги та вартість робіт ТОВ «Київська Русь», які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , а також безпідставної оплати на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів приймання виконаних будівельних робіт за рахунок бюджетних коштів вартості робіт та матеріалів, які фактично не виконані, в наслідок чого бюджетні кошти на загальну суму 374342,35 грн., які 28.12.2016 та 29.12.2016 безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №271 від 26.12.2016 та згідно платіжного доручення №277 від 28.12.2016, чим спричинено майнову шкоду державному підприємству «Бар`єр», яка у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що являється тяжкими наслідками.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, 21.12.2016 та 28.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що під час виконання першочергових заходів з поточного ремонту покриття хвостосховища «Сухачівське» по договору №26-16 від 19.12.2016 не виконані наступні роботи:
- (п.1) Розробці ґрунту в відвал екскаваторами «драглайн» або «зворотна лопата» з ковшем місткістю 0,5 (0,5-0,63) м3, група ґрунтів 2, об`ємом 3805м3;
- (п.2) При переміщені ґрунту більш 10 метрів бульдозером місткістю 59 кВт (80 л.с.) додавати на кожні наступні 10 м, група грунтів 2, об`ємом 3805м3;
- (п.1) Розробці ґрунту в відвал екскаваторами «драглайн» або «зворотна лопата» з ковшем місткістю 0,5 (0,5-0,63) м3, група ґрунтів 2, об`ємом 4815м3;
- (п.2) При переміщені ґрунту більш 10 метрів бульдозером місткістю 59 кВт (80 л.с.) додавати на кожні наступні 10 м, група грунтів 2, об`ємом 4815м3;
- (п 3.) Улаштування дорожнього корита (коритний профіль з полупрісипнимі узбіччями) із застосуваннями механізмів і переміщенням ґрунту на відстань до 100 м при глибині корита до 500 мм, площею 875 м2;
- (п.4) Улаштування підстиляючих і вирівнюючих шарів основи з шлаку доменного відвального, об`ємом 282м3, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно підписав офіційні документи акт форми КБ-2В №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 101064 грн. та акт форми КБ-2В №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на загальну суму 328 800 грн. по договору №26-16 від 19.12.2016, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , погодивши тим самим обсяги та вартість виконаних робіт, в результаті чого вніс до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості про обсяги та вартість робіт ТОВ «Київська Русь», які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №271 від 26.12.2016 та платіжного доручення №277 від 28.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 374342,35 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, 19.12.2016, всупереч вимогам ст.26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», п. 15 розділу ІІІ Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з переробки уранових руд, затверджених наказом Державної інспекціїядерного регулюванняУкраїни №101 від 27.05.2015, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», код ЄДРПОУ 31824838, юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Ярослава Мудрого, 60-7, в особі директора ОСОБА_8 , укладений договір про закупівлю послуг за державні кошти №25-16, згідно п.1.1. якого учасник зобов`язується у 2016 році надати послуги Замовникові, зазначені в п.1.2 договору, а Замовник прийняти і оплатити такі послуги, при цьому товариству з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» Державною інспекцією ядерного регулювання України не видавалися дозвільні документи (ліцензії, дозволи, висновки державної експертизи тощо) на провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії.
Відповідно до пункту 1.2. найменування послуг «Складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське».
Відповідно до пункту 3.1. ціна договору становить 508 040 грн.
Відповідно до пункту 4.1. розрахунки проводяться шляхом оплати замовником після підписання сторонами акта приймання наданих послуг та пред`явлення учасником рахунку на оплату, але не пізніше 5-ти діб з часу підписання акту.
Відповідно до пункту 5.1. строк (термін) надання послуг 28.12.2016.
За результатами виконання договору №25-16 від 19.12.2016 між державним підприємством «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», в особі директора ОСОБА_8 , складений та підписаний акт №2 здачі - приймання виконаних вишукувальних робіт від 26.12.2016 на загальну суму 35006,98 грн., в якому зазначені відомості про виконані інженерно геологічні вишукування та топографічна зйомка на об`єкті: Складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське» (Перший етап польові бурові роботи) та акт №2/1 на проектні та вишукувальні роботи від 27.12.2016 на загальну суму 473033,02 грн., в якому зазначені відомості про виконану проектно вишукувальну документацію по ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних заходів на хвостосховищі «Сухачівське».
16.12.2016 між ТОВ «Київська Русь» (замовник), в особі директора ОСОБА_8 та «Дніпро ДІНТР Дніпровська філія ДП «Український Державний головний науково-дослідний і виробничий інститут інженерно-технічних і економічних вишукувань «УкрНДІІНТВ», в особі директора ОСОБА_10 укладено договір №8436 на створення (передачу) науково-технічної продукції, згідно умов якого виконавець зобов`язався виконати інженерно-геологічні вишукування та топографічну зйомку на об`єкті «Складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське» на загальну суму 105260,49 грн.
Польові бурові роботи були фактично виконані працівниками Дніпро ДІІНТР ДФ ДП «УкрНДІІНТВ» та передані в адресу ТОВ «Київська Русь» згідно акту №37 здачі - приймання виконаних вишукувальних робіт від 31.12.2016 за договором №8436 від 16.12.2016 на загальну суму 35006,98 грн., тобто пізніше у часі, ніж вказані роботи були передані в адресу ДП «Бар`єр» по акту №2 здачі - приймання виконаних вишукувальних робіт (перший етап польові роботи) від 26.12.2016 за договором №25-16 про закупівлю послуг за державні кошти від 19.12.2016.
Також, встановлено, що 19.12.2016 між ТОВ «Київська Русь» (замовник), в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «РемБуд», в особі директора ОСОБА_11 укладено договір №140 на створення (передачу) проектної документації, згідно умов якого виконавець зобов`язався виконати проектно-кошторисну документацію на об`єкті «Складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське» на загальну суму 152 098 грн.
Строк дії вказаного договору визначений сторонами з дня його підписання та скріплення печатками сторін до 30.04.2017.
Науково-технічна документація на стадії проект (перший етап) була фактично виконана працівниками ТОВ «РемБуд» та передана в адресу ТОВ «Київська Русь» згідно акту №01/01 від 17.01.2017 здачі - приймання науково-технічної продукції по договору №140 від 19.12.2016 на загальну суму 45 629 грн., а також науково-технічна документація на стадії робочий проект була фактично виконана працівниками ТОВ «РемБуд» та передана в адресу ТОВ «Київська Русь» згідно акту №01/04 від 25.04.2017 здачі - приймання науково-технічної продукції по договору №140 від 19.12.2016 на загальну суму 106 469 грн., тобто пізніше у часі, ніж вказані роботи були передані в адресу ДП «Бар`єр» по акту №2/1 на проектні та вишукувальні роботи (проектні, вишукувальні, геодезичні роботи) від 27.12.2016 за договором №25-16 про закупівлю послуг за державні кошти від 19.12.2016.
Всупереч протоколу узгоджених дій, підписаного сторонами договору, експертиза проектно-вишукувальної документації, складеної ТОВ «Київська Русь» по договору №25-16 про закупівлю послуг за державні кошти від 19.12.2016, не була проведена за рахунок виконавця, при цьому використання проектно-вишукувальної документації за цільовим призначенням, без проведення експертизи, не представляється можливим.
Відповідно до ч.2 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, відомості про які внесені таким органом або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов`язковій експертизі підлягають проекти будівництва об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
Відповідно до п.1 та п.2 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №560 від 11 травня 2011р., цей порядок визначає механізм затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, при цьому у Порядку під терміном «проект будівництва» слід розуміти проектну документацію на будівництво об`єктів та комплексів (будов), розроблену для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту на таких стадіях проектування, як техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок, ескізний проект, проект, робочий проект.
Відповідно до п.6 вказаного Порядку метою проведення експертизи проектів будівництва (далі - експертиза) є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.
Відповідно до абзацу 2 п.12 вказаного Порядку замовником експертизи є проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт.
Документально підтверджується перерахування грошових коштів у сумі 508040 грн. за договором №25-16 від 19.12.2016 з казначейського рахунку ДП «Бар`єр» на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь» № НОМЕР_1 у ПАТ «АПЕКС-БАНК» м. Києва.
Таким чином, 28.12.2016 та 29.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого по договору №25-16 від 19.12.2016 послуги щодо складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське» не були виконані в строк до 28.12.2016 та, діючи недбало, вніс недостовірні відомості до офіційних документів акту №2 здачі - приймання виконаних вишукувальних робіт від 26.12.2016 на загальну суму 35006,98 грн. та акту №2/1 на проектні та вишукувальні роботи від 27.12.2016 на загальну суму 473033,02 грн. по вказаному договору про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , а також безпідставної оплати на користь ТОВ «Київська Русь» на підставі вказаних актів оплати за рахунок бюджетних коштів вартості послуг, які фактично не виконані, без проходження обов`язкової державної експертизи після проведення проектно-вишукувальних робіт (послуги), всупереч вимог ч.2 ст.31, п.1 ч.4 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.1, п.2, п.6 , абзацу 2 п.12 Постанови Кабінету Міністрів України №560 від 11 травня 2011р. «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», в наслідок чого бюджетні кошти на загальну суму 508 040 грн. безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №270 від 26.12.2016 та згідно платіжного доручення №276 від 28.12.2016, чим спричинено майнову шкоду державному підприємству «Бар`єр», яка у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що являється тяжкими наслідками.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, 26.12.2016 та 27.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що по договору №25-16 від 19.12.2016 послуги щодо складання проектної вишукувальної документації щодо ліквідації аварійної ситуації та здійснення протиерозійних робіт на хвостосховищі «Сухачівське» не були виконані в строк до 28.12.2016, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно підписав офіційні документи акту №2 здачі - приймання виконаних вишукувальних робіт від 26.12.2016 на загальну суму 35006,98 грн. та акту №2/1 на проектні та вишукувальні роботи від 27.12.2016 на загальну суму 473033,02 грн. по вказаному договору, які також підписані директором ТОВ «Київська Русь» ОСОБА_8 , в результаті чого вніс до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості про найменування та вартість наданих ТОВ «Київська Русь» послуг, які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Русь», відкритого в ПАТ «Апекс-Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №270 від 26.12.2016 та згідно платіжного доручення №276 від 28.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 508 040 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Також, 26.12.2016, між державним підприємством «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, юридична адреса: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б та фізичною особою підприємцем ОСОБА_12 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 укладений договір про надання послуг №19/12-01, згідно п.1 якого, замовник доручає, а виконавець приймає на себе обов`язки надати послуги з позначення меж території хвостосховищ та провести демаркацію забрудненої зони на території державного підприємства «Бар`єр» за адресою: м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179.
Відповідно до умов п. 2.1 вказаного договору, замовник здійснює розрахунок з виконавцем за виконані послуги згідно акту надання послуг на протязі 3 банківських днів при фактичній наявності коштів на рахунках.
Згідно умов п.2.2 договору, плата за послуги здійснюється перерахуванням грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця протягом 3-х банківських днів з дачі передачі наданих послуг замовнику.
Вартість наданих послуг, відповідно до умов п.2.3 договору, згідно калькуляції і складає 189 650 грн., без ПДВ.
Умовами п. 3.2 договору передбачено, що виконавець зобов`язується надати послуги в термін не пізніше 7 робочих днів з дати укладання договору.
Відповідно до умов п.4.1 договору, цей договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2016.
В калькуляції, яка є Додатком №1 до договору №19/12-01 від 26.12.2016, сторонами визначено найменування послуги та вартість послуги: позначення меж хвостосховищ по периметру та зовнішнім кутам загальною вартістю 169 650 грн., з яких: витратні матеріали вартістю 162 330 грн., оплата праці вартістю 6 000 грн., нарахування на заробітну плату вартістю 1 320 грн., а також демаркація забрудненої території загальною вартістю 20 000 грн., з яких: витратні матеріали вартістю 16 340 грн., оплата праці вартістю 3 000 грн., нарахування на заробітну плату вартістю 660 грн., всього на суму 189 650 грн.
Згідно умов договору №19/12-01 від 26.12.2016 між ДП «Бар`єр», в особі виконуючого обов`язків директора ОСОБА_7 та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_12 27.12.2016 був складений та підписаний акт виконаних робіт №1 на загальну суму 189 650 грн., в якому зазначені відомості про фактично виконані послуги з позначення меж хвостосховищ по периметру та зовнішнім межам та демаркації забрудненої території.
Обсяги та вартість фактично виконаних робіт фізичною особою - підприємцем ОСОБА_12 щодо надання послуг з позначення меж території хвостосховищ та проведення демаркації забрудненої зони не відповідають обсягам та вартості, визначеним актом виконаних робіт №1 від 27.12.2016 по договору №19/122 від 26.12.2016.
Таким чином, 27.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого послуги та роботи з позначення меж території хвостосховищ та проведення демаркації забрудненої зони по договору №19/12-01 від 26.12.2016 не надавалися та не проводилися та, діючи недбало, вніс недостовірні відомості до офіційного документу - акту виконаних робіт №1 від 27.12.2016 по вказаному договору про найменування та вартість наданих ФОП ОСОБА_12 послуг, який також підписаний фізичною особою підприємцем ОСОБА_12 , а також безпідставної оплати на користь ФОП ОСОБА_12 на підставі вказаного акту за рахунок бюджетних коштів вартості послуг, які фактично не виконані, в наслідок чого бюджетні кошти на загальну суму 189 650 грн., які 29.12.2016 безпідставно перераховані державним підприємством «Бар`єр» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 фізичної особи підприємця ОСОБА_12 , відкритого в АТ «ОТП Банк» в м. Києві, згідно платіжного доручення №279 від 28.12.2016, чим спричинено майнову шкоду державному підприємству «Бар`єр», яка у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що являється тяжкими наслідками.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, 27.12.2016, виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків,, маючи умисел на внесення до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи, що послуги та роботи з позначення меж території хвостосховищ та проведення демаркації забрудненої зони по договору №19/12-01 від 26.12.2016 не надавалися та не проводилися, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно підписав офіційний документ - акт виконаних робіт №1 від 27.12.2016 по вказаному договору, який також підписаний фізичною особою підприємцем ОСОБА_12 , в результаті чого вніс до вказаного офіційного документів завідомо неправдиві відомості про обсяги та вартість наданих послуг фізичною особою підприємцем ОСОБА_12 , які фактично не виконані, в зв`язку з чим на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 фізичної особи підприємця ОСОБА_12 , відкритого в АТ «ОТП Банк» в м. Києві, державним підприємством «Бар`єр» згідно платіжного доручення №279 від 28.12.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 189 650 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, 29.09.2016 наказом заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України №136-к/к від 29.09.2016 «Про призначення виконуючого обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» ОСОБА_7 призначено з 30.09.2016 виконуючим обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» за його згодою, на період до призначення керівника цього підприємства у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №846 від 27.12.2016 державне підприємство «Бар`єр» засноване на державній власності відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №562 від 12.12.2000 та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Відповідно до п. 2.1. Статуту державного підприємства «Бар`єр» підприємство утворено з метою приведення у безпечний стан та утримання в безпечному стані уранових об`єктів колишнього виробничого об`єднання «Придніпровський хімічний завод», постійний, всебічний контроль (моніторинг) за станом уранових об`єктів та навколишнього середовища, здійснення рекультиваційно відновлювальних робіт на забруднених територіях, поводження з відходами переробки уранових руд та обладнанням, забрудненим радіонуклідами природного походження, поводження з джерелами іонізуючого випромінювання та радіоактивними відходами на підставі чинного законодавства України (Закони України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про поводження з радіоактивними відходами», «Про видобування і переробку уранових руд», «Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань», «Про охорону навколишнього природного середовища» та інші).
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприємства «Бар`єр» управління підприємством здійснюється його керівником, який підзвітний уповноваженому органу управління.
Відповідно до п. 7.7. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства:
- розпоряджається коштами та майном підприємства відповідно до Статуту та законодавства;
- забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого підприємству;
- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
Таким чином, ОСОБА_7 на час вчинення кримінального правопорушення був службовою особою, яка постійно займає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків.
Так, 15.12.2016 між Державним підприємством «Бар`єр» (ДП «Бар`єр) (код 31330051), зареєстрованим за адресою Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 (далі «Замовник») та Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр радіоекологічного моніторингу» (ТОВ «ЦРЕМ») (код 31943763), зареєстрованим за адресою Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Гагаріна, 40, корп. 4, в особі директора ОСОБА_13 (далі - «Виконавець»), укладено договір №34-16 на виконання робіт (далі договір №34-16 від 15.12.2016).
Згідно умов п.1.1 договору №34-16 від 15.12.2016, замовник доручає, а Виконавець приймає на себе виконання робіт із: «Розробка проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання».
Вартість робіт, передбачених пунктом 1.1 цього договору, визначається Договірною ціною (Додаток №3) та кошторисами в розрізі видів робіт (Додаток №4), які є невід`ємною частиною цього Договору та підставою для проведення взаємних розрахунків (п.1.3 №34-16 від 15.12.2016).
Згідно умов п.2.1 договору №34-16 від 15.12.2016, вартість робіт по даному договору складає 986259,12грн. (дев`ятсот вісімдесят шість тисяч двісті п`ятдесят дев`ять грн. 12 коп), в т.ч. ПДВ 164376,52 грн.
Відповідно п.2.4 договору №34-16 від 15.12.2016, оплата вартості виконаних робіт проводиться Замовником поетапно на підставі актів здавання-приймання роботи за окремими етапами, оформлених у двосторонньому порядку, рахунків, наданих Виконавцем за виконану роботу. Оплата виконаної роботи проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 10 банківських днів після підписання актів здавання - приймання роботи.
Згідно умов п.3.1 договору №34-16 від 15.12.2016, виконавець гарантує якість виконаної роботи.
Згідно умов п.5 договору №34-16 від 15.12.2016 сторонами визначений порядок приймання робіт:
- п. 5.1 Виконавець передає Замовнику узгоджені чотири екземпляра оригінала роботи «Розробка проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в т.ч. її державна експертиза» і 1 екземпляр в електронному вигляді.
- п. 5.2 По результатам виконаної роботи Виконавець надає Замовнику акт виконаних робіт.
- п.5.3 Замовник на протязі 5-ти днів підписує Акт здавання-приймання виконаної роботи Виконавцю або направляє мотивовану відмову.
- п.5.4 У разі мотивованої відмови Замовника від підписання акту виконаних робіт, протягом 10 робочих днів з моменту пред`явлення акту Виконавцем, Замовник складає акт виявлення недоробок. Строки для усунення зауважень узгоджують в акті недоробок.
- п. 5.5 Після прийняття та оплати робіт Замовником, Виконавець зобов`язується забезпечити проходження експертизи проектної документації у визначеному законодавством порядку.
Згідно умов п.9 договору №34-16 від 15.12.2016 сторонами визначені заключні положення:
- п. 9.1 Будь-які зміни і доповнення до Договору дійсні лише при умові, якщо вони складені в письмовій формі і підписання двома сторонами.
- п.9.2 Договір вступає в дію після підписання обома сторонами і діє до належного виконання Сторонами своїх зобов`язань по даному договору.
- п.9.4 Всі додатки і протоколи до цього Договору являються його невід`ємною частиною.
- п. 9.11 Терміном закінчення дії договору вважається дата остаточних розрахунків.
- п. 9.12 Усі зміни, доповнення, уточнення, а так само розірвання Договору дійсні у тому випадку, якщо вони викладені у формі додаткових угод і підписані уповноваженими представниками Сторін. До додаткової угоди до Договору прирівнюється обмін сторонами листами, телеграмами. факсимільними повідомленнями, телексами з послідуючим письмовим підтвердженням, завіреним підписом і печаткою.
Згідно умов п.10.1 договору №34-16 від 15.12.2016, договір діє на умовах ч.3 ст.631, згідно якої фактичні правовідносини між сторонами розпочинаються з 01.09.2016, а датою юридичного оформлення вважається дата з моменту підписання Сторонами та скріплення печатками Сторін. Договір діє до 31.12.2016, а в частині взаєморозрахунків до повного виконання їх Сторонами.
Відповідно умов п.10.2 договору №34-16 від 15.12.2016, до цього договору додається: завдання на проектування (Додаток 1); календарний план виконання робіт (Додаток 2); договірна ціна (Додаток 3); кошториси (по видам робіт) (Додаток 4).
Календарним планом виконання робіт по договору №34-16 «Розробка проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в т.ч. її державна експертиза» (додаток №2 до договору №34-16) передбачено наступні етапи виконання робіт:
- Етап 1: Завдання на проектування. Основні технологічні рішення. Архітектурно будівельні рішення; термін виконання 01.09.2016 15.10.2016; вартість робіт, тис. грн.. з ПДВ 300, 000;
- Етап 2: Розділи: Технологія виробництва. Генеральний план. Водовід та каналізація. Відеоспостереження; термін виконання 16.10.2016 27.11.2016; вартість робіт, тис. грн.. з ПДВ 300, 000;
- Етап 3: Розділи: Електропостачання. Кошторисна документація. Системи зв`язку. ПОБ ОВНС; термін виконання 28.11.2016 23.12.2016; вартість робіт, тис. грн.. з ПДВ 386, 25912;
У додатку №3 до договору №34-16 - Договірна ціна на виконання проектно-вишукувальних робіт «Розробка проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в т.ч. її державна експертиза», визначено вартість видів робіт:
- п.1 Інженерно геодезичні вишукування; повна вартість робіт 11 044 грн.;
- п.2 Інженерно геологічні вишукування; повна вартість робіт 30 978,29 грн.;
- п.3 Проектування майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування, стадія «РП»; повна вартість робіт 693 738,68 грн.;
- п.4 Державна експертиза; повна вартість робіт 57 562 грн.;
- Кошти на покриття ризиків 3,6% згідно ДБН Д.1.1-1-2000 додаток 14, таблиця 3 28 559,63 грн.;
- Податок на додану вартість 164 378,52 грн.
Всього з урахуванням ПДВ 986 259,12 грн.
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-1 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 1. Склад робіт за етапом: Завдання на проектування. Основні технологічні рішення. Архітектурно будівельні рішення), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 300 000 грн., в т.ч. ПДВ 50 000 грн.
На підставі платіжного доручення №237 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 300 000 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-2 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 2. Склад робіт за етапом (Розділи ПД) Технологія виробництва. Генеральний план. Водовід та каналізація. Відеоспостереження), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 300 000 грн., в т.ч. ПДВ 50 000 грн.
На підставі платіжного доручення №238 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 300 000 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-3 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 3. Склад робіт за етапом (Розділи ПД) Електропостачання. Кошторисна документація. Системи зв`язку. ПОБ ОВНС), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 386 259,12 грн., в т.ч. ПДВ 64 376,52 грн.
На підставі платіжного доручення №236 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 386 259,12 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
ТОВ «ЦРЕМ» не виконані істотні умови договору, передбачені п.1.1 по договору №34-16 від 15.12.2016, а саме не виконані роботи з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціювання відходів і забрудненого обладнання, що є предметом договору.
Згідно листа зобов`язання (гарантії) від 03.01.2017 до договору №34-16 від 15.12.2016 та додатку 1 до вказаного листа гарантії, складеного за підписом директора ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 , у складі переданої виконавцем по договору №34-16 від 15.12.2016 проектної документації відсутні документи у томі 1 «Загальна пояснювальна записка» та томі 5 «Радіаційна безпека».
Згідно листа експертної організації - філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Дніпропетровській області №13 від 25.02.2019, проектна документація на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання державного підприємства «Бар`єр» не проходила державної експертизи у встановленому законодавством України порядку.
Згідно листа філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Дніпропетровській області №13 від 25.02.2019, проектна документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання державного підприємства «Бар`єр» виконана по договору №34-16 від 15.12.2016 не в повному обсязі, а саме не укомплектована наступними матеріалами: містобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки; технічними умовами щодо можливості водовідведення; звітом з інженерно-геологічних вишукувань; звітом з інженерно-геодезічних вишукувань; розділом проекту «Оцінка впливу на навколишнє природне середовище»; креслення по будівлі персоналу, контрольно-перепускного пункту, акумулюючих ємностей, баку брудної води.
Також, згідно листа Державної інспекції ядерного регулювання України №21-18/3000-С3-652/35 від 05.03.2019, вказана вище проектна документація не погоджувалась Державною інспекцією ядерного регулювання України.
Про зазначені вище порушення було достовірно відомо виконуючому обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , на час підписання останнім 21.12.2016 актів №Д-34-16-1, №Д-34-16-2 та №Д-34-16-3 здачі приймання робіт по договору №34-16 від 15.12.2016.
Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 11.05.2011 затверджений Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи (далі Порядок).
Згідно п.1 Порядку, цей Порядок визначає механізм затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи.
Відповідно до п.5 Порядку, перед схваленням та затвердженням проектів будівництва у випадках, визначених статтею 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проводиться експертиза проектів будівництва.
Згідно вимог ч.4 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», обов`язковій експертизі підлягають проекти будівництва об`єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації; за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, відповідні положення також викладені у п.10 Порядку.
Згідно п.15 Порядку, експертна організація за результатами проведеної експертизи надсилає її замовникові письмовий звіт, який містить інформацію про: дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва; допущення помилок та недотримання зазначених вимог.
У розпорядженні ДП «Бар`єр» відсутня проектна документація, передбачена умовами п.1.1 договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016, відсутній звіт експертної організації щодо проведення експертизи проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, у зв`язку з чим ДП «Бар`єр» не може затвердити таку проектну документацію і подати її до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю, що як наслідок - унеможливлює отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Так, для початку виконання будівельних робіт, згідно Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011 «Деякі питання виконання підготовчих та будівельних робіт», необхідно отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.
Згідно п. 28 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.
До заяви додається зокрема проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку.
Аналогічна норма закріплена у ч.3 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Згідно п.30 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт та положень п.1 ч.4 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», підставою для відмови у видачі дозволу є неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу.
Недоліки, зазначені у листі зобов`язанні (гарантії) від 03.01.2017 до договору №43-16 від 15.12.2016, ТОВ «ЦРЕМ» не усунуті в строк до 15.03.2017, послуги (роботи) передбачені умовами п.1.1 договору №43-16 від 15.12.2016 до теперішнього часу не виконанні, документація не передана замовнику.
Всупереч умов п.5.1 договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016 та договірної ціни на виконання проектно-вишукувальних робіт «Розробка проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в т.ч. її державна експертиза» (додаток №3 до договору №34-16 від 15.12.2016), експертиза вказаної вище проектної документації, складеної ТОВ «ЦРЕМ», не проведена, однак її вартість у повному обсязі оплачена замовником за рахунок бюджетних коштів, при цьому використання проектної документації за цільовим призначенням, без проведення державної експертизи та її затвердження, згідно вимог законодавства України, не можливе.
Відповідно до ч.2 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, відомості про які внесені таким органом або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій.
Відповідно до п.1 та п.2 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №560 від 11 травня 2011р., цей порядок визначає механізм затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, при цьому у Порядку під терміном «проект будівництва» слід розуміти проектну документацію на будівництво об`єктів та комплексів (будов), розроблену для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту на таких стадіях проектування, як техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок, ескізний проект, проект, робочий проект.
Відповідно до п.6 вказаного Порядку метою проведення експертизи проектів будівництва (далі - експертиза) є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.
Відповідно до абзацу 2 п.12 вказаного Порядку замовником експертизи є проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт.
В наслідок службової недбалості виконуючого обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , проектна документація на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в порушення умов договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016 не була належним чином виконана та передана замовнику, в результаті чого в цілому не може бути використана замовником за цільовим призначенням.
Вартість робіт по договору №34-16 від 15.12.2016 з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання повністю, оплачена у повному обсязі ДП «Бар`єр» виконавцю ТОВ «ЦРЕМ» за рахунок бюджетних коштів, що підтверджується висновком судового експерта Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС № 23/11.1/97 від 14.05.2019.
Таким чином, 21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , знаходячись в адміністративному приміщенні ДП «Бар`єр», розташованому за адресою Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, в наслiдок службової недбалості, яка виразилась у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, у недотриманні вимог чинного законодавства України, не усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та не передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, хоча повинен був і міг їх передбачити, не переконався в повноті виконання робіт, в результаті чого в порушення умов п.1.1 договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016 роботи з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання ТОВ «ЦРЕМ» не виконані та, діючи недбало, вніс до офіційних документів акту №Д-34-16-1 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на суму 300 000 грн., №Д-34-16-2 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на загальну суму 300 000 грн. та №Д-34-16-3 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на загальну суму 386 259,12 грн., завідомо неправдиві відомості щодо відсутності претензій, належного виконання робіт та отримання проектної документації, що не відповідає дійсності, достовірно знаючи, що в супереч вимог ч.2 ст.31, п.1 ч.4 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.1, п.2, п.6, абзацу 2 п.12 Постанови Кабінету Міністрів України №560 від 11 травня 2011р. «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» державна експертиза проектної документації по вказаному договору не проводилась та відповідно відсутній звіт експертної організації щодо проведення експертизи проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, протиправно використав вказані вище офіційні документи як підставу для перерахування коштів по договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016, без фактичного та належного виконання робіт, які є предметом договору, та згідно платіжних доручень №236 від 22.12.2016, №237 від 22.12.2016, №238 від 22.12.2016, наданих до територіального органу Державної казначейської служби України, безпідставно перерахував на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 Товариства ТОВ «ЦРЕМ», відкритого в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299), бюджетні кошти на загальну суму 986 259,12 грн., що підтверджується висновком судового експерта Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС № 23/11.1/97 від 14.05.2019, чим спричинено майнову шкоду державному підприємству «Бар`єр», яка у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що являється тяжкими наслідками.
Своїми умисними діями, які виразились у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.
Також, 15.12.2016 між Державним підприємством «Бар`єр» (ДП «Бар`єр) (код 31330051), зареєстрованим за адресою Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, в особі виконуючого обов`язки директора ОСОБА_7 (далі «Замовник») та Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр радіоекологічного моніторингу» (ТОВ «ЦРЕМ») (код 31943763), зареєстрованим за адресою Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Гагаріна, 40, корп. 4, в особі директора ОСОБА_13 (далі - «Виконавець»), укладено договір №34-16 на виконання робіт (далі договір №34-16 від 15.12.2016).
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , маючи умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-1 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 1. Склад робіт за етапом: Завдання на проектування. Основні технологічні рішення. Архітектурно будівельні рішення), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 300 000 грн., в т.ч. ПДВ 50 000 грн.
На підставі платіжного доручення №237 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 300 000 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-2 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 2. Склад робіт за етапом (Розділи ПД) Технологія виробництва. Генеральний план. Водовід та каналізація. Відеоспостереження), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 300 000 грн., в т.ч. ПДВ 50 000 грн.
На підставі платіжного доручення №238 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 300 000 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , 21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу акту №Д-34-16-3 здачі приймання робіт з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання (етап 3. Склад робіт за етапом (Розділи ПД) Електропостачання. Кошторисна документація. Системи зв`язку. ПОБ ОВНС), щодо приймання виконаних по договору №34-16 від 15.12.2016 робіт, який підписаний з боку виконавця директором ТОВ «ЦРЕМ» ОСОБА_13 . Вартість виконаних робіт складає 386 259,12 грн., в т.ч. ПДВ 64 376,52 грн.
На підставі платіжного доручення №236 від 22.12.2016 ДП «Бар`єр» (код 31330051), 27.12.2016 перераховані бюджетні кошти у сумі 386 259,12 грн. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 , відкритий ТОВ «ЦРЕМ» (код 31943763) в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ТОВ «ЦРЕМ» не виконані істотні умови договору, передбачені п.1.1 по договору №34-16 від 15.12.2016, а саме не виконані роботи з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціювання відходів і забрудненого обладнання, що є предметом договору.
Про зазначені вище порушення було достовірно відомо виконуючому обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , на час підписання останнім 21.12.2016 актів №Д-34-16-1, №Д-34-16-2 та №Д-34-16-3 здачі приймання робіт по договору №34-16 від 15.12.2016.
В наслідок умисних протиправних дій виконуючого обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , проектна документація на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, в порушення умов договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016 не була належним чином виконана та передана замовнику, в результаті чого в цілому не може бути використана замовником за цільовим призначенням.
Вартість робіт по договору №34-16 від 15.12.2016 з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання повністю, оплачена у повному обсязі ДП «Бар`єр» виконавцю ТОВ «ЦРЕМ» за рахунок бюджетних коштів.
Таким чином, 21.12.2016 виконуючий обов`язки директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , знаходячись в адміністративному приміщенні ДП «Бар`єр», розташованому за адресою Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179Б, будучи службовою особою, яка постійно займає на підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, маючи умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, достовірно знаючи,, що в порушення умов п.1.1 договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016 роботи з розробки проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання ТОВ «ЦРЕМ» не виконані, вніс до офіційних документів акту №Д-34-16-1 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на суму 300 000 грн., №Д-34-16-2 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на загальну суму 300 000 грн. та №Д-34-16-3 здачі приймання робіт від 21.12.2016 на загальну суму 386 259,12 грн., завідомо неправдиві відомості щодо відсутності претензій, належного виконання робіт та отримання проектної документації, що не відповідає дійсності, достовірно знаючи, що в супереч вимог ч.2 ст.31, п.1 ч.4 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.1, п.2, п.6, абзацу 2 п.12 Постанови Кабінету Міністрів України №560 від 11 травня 2011р. «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» державна експертиза проектної документації по вказаному договору не проводилась та відповідно відсутній звіт експертної організації щодо проведення експертизи проектної документації на будівництво майданчика для сортування, тимчасового зберігання та кондиціонування відходів і забрудненого обладнання, протиправно використав вказані вище офіційні документи як підставу для перерахування коштів по договору №34-16 на виконання робіт від 15.12.2016, без фактичного та належного виконання робіт, які є предметом договору, та згідно платіжних доручень №236 від 22.12.2016, №237 від 22.12.2016, №238 від 22.12.2016, наданих до територіального органу Державної казначейської служби України, безпідставно перерахував на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 ТОВ «ЦРЕМ», відкритого в ПАТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299), бюджетні кошти на загальну суму 986 259,12 грн.
Своїми умисними діями, які виразились у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_7 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України.
За сукупністю скоєного ОСОБА_7 обвгунтовано обвинувачується: у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України; у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України; у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, 29.09.2016 наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №136-к/к від 29.09.2016 «Про призначення виконуючого обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр», ОСОБА_7 призначено з 30.09.2016 виконуючим обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» за його згодою, на період до призначення керівника цього підприємства у встановленому порядку.
29.06.2017 наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №46-к/к від 29.06.2017 «Про звільнення виконуючого обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр», ОСОБА_7 звільнено 29.06.2017 від виконання обов`язків директора державного підприємства «Бар`єр» у зв`язку із закінченням строку трудового договору відповідно до п.2 ст.36 Кодексу законів про працю України.
Відповідно до П. 1.1. Статуту державного підприемства «Бар`єр», код ЄДРПОУ 31330051, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №846 від 27.12.2016 державне підприємство «Бар`єр» засноване на державній власності відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №562 від 12.12.2000 та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Відповідно до п.1.2 Статуту державного підприємства «Бар`єр», у своїй діяльності підприємство керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Уповноваженогооргану управління, нормативно правовими актами, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, а також цим Статутом.
Відповідно до п. 7.2. Статуту державного підприсмства «Бар`єр» управління підприємством здійснюється його керівником, який підзвітний уповноваженому Відповідно до органу п. 7.3. управління. Статуту державного оу підприсмства иемства «Бар`єр» керівник підприемства призначається на посаду та звільнясться з 3 посади уповноваженим органом Управління у порядку, визначеному чинним законодавством.
Відповідно до п. 7.3. Статуту державного підприсмства «Бар`єр» керівником підприсмства призначається на посаду та звільняється з посади уповноваженим органом управлінння у порядку, визначеним чинним зaкoнoдaвством.
Відповідно до п. 7.5. Статуту державного підприємства «Бар ер» керівник піприємства самостійно вирішує питання діяльності підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції уповноваженого органу управління.
Відповідно до п. 7.6. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і фінансової, статистичної та податкової звітності.
Відповідно до п. 7.7. Статуту державного підприємства «Бар`єр» керівник підприємства:
- несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань, що визначені Статутом;
- під час реалізації своїх прав і виконання обов`язків повинен діяти в інтересах підприємства;
- організовує виробничо господарську, соціально побутову та іншу діяльність підприємства відповідно до мети та основних напрямів його діяльності;
- розпоряджається коштами та майном підприємства відповідно до Статуту та законодавства;
- забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого підприємству;
- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів та стратегічних планів розвитку, додержання трудової, фінансової дисципліни і вимог законодавства;
- несе відповідальність за використання бюджетних коштів за цільовим призначенням у межах бюджетних надходжень.
Таким чином, ОСОБА_7 на час вчинення кримінального правопорушення був службовою особою, яка постійно займає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків.
Відповідно до п. 8. Статуту державного підприємства «Бар`єр», повноважений орган управління відповідно до покладених на нього завдань:
-затверджує фінансові та інвестиційні плани Підприємства, здійснює контроль за його виконанням у встановленому порядку;
- затверджує стратегічні плани розвитку Підприємства;
- здійснює інші функції передбачені законодаввством.
Положення про Міністерство енергстикита вугільної промисловості, яке є уповноваженим органом управління ДП «Бар`єр», затверджене Указом Президента України № 382/2011 віл 06.04.2011 (далі Положення).
Згідно п.l Положення, Міністерство енергстики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовусться і координується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пп.4,5 п.5 Положення, Міненерговугілля України з метою організації своєї діяльності забезпечує сфективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів; здійснюс у межах повноважень разом з відповідними центральними органами виконавчої влади контроль за цільовим використанням державних коштів, передбачених для реалізації проектів виконання програм, у тому числі міжнародних.
Відповідно до п.п.18,19 п.10 Положення, Міністр як керівник Міненерговугілля України приймає рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких Міненерговугілля України; підписує накази Міненерговугілля України.
Згідно положень ч.8 ст.20 Бюджетного кодексу України, головний розпорядник бюджетнихкоштів розробляє та протягом 45 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) затверджує спільно з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) паспорт бюджетної програми.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 505/746 від 09.08.2016, затверджений паспорт бюджетної програми на 2016 рік Міністерства енергетики та вугільнот промисловості України за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний став уранових об`єктів».
Паспортом бюджетної програми на 2016 рік, затвердженим Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 505/746 від 09.08.2016, (п.9) визначені наступні напрями використання бюджетних коштів:
- розроблення та реалізація довгострокової стратегії приведення в безпечний стан уранових об`єктів;
- безпечне утримання уранових об`єктів, збереження інфраструктури, виконання робіт з демаркації і огороджування, здійснення підготовчих заходів щодо створення майданчиків для тимчасового зберігання відходів та санітарних зон навколо радіоактивно забруднених об`ектів, проведення ремонтних робіт з відновлення гідроізоляції здійснення та протиерозійних заходів на хвостосховищах;
- проведення моніторингу стану навколишньогом природного середовища на хвостосховищах ДП «Бар`єр» та в їх санітарно - захисній зоні;
- нерозподілений обсяг коштів.
У п. 10 Паспорту бюджетної програми програма на 2016 рік, вказаний перелік державних цільових програм, що виконуються у складі бюджетної програми, а саме: Державна цільова програма приведення в безпечний стан уранових об`єктів державного підприємства «Бар ер».
Пункт 4 Паспорту бюджетної програми на 2016 рік: обсяг бюджетних изначеныбюджетних асигнувань із загального фонду 18 105 тис. грн.
Паспортом бюджетної програми на 2016 рік, затвердженим Наказом іністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерстванансів України № 706/923 віл 03.11.2016, (п.9) визначені наступні напрями користання бюджетних коштів:
- розроблення та реалізація довгострокової стратегії приведення в безпечний стан уранових об`єктів;
- безпечне утримання уранових об`єктів, збереження інфраструктури, виконання робіт з демаркації і огороджування, здійснення підготовчих заходів щодо створення майданчиків для тимчасового зберігання відходів та санітарних зон навколо радіоактивно забруднених об`єктів, проведення ремонтних робіт з відновлення гідроізоляції та здійснення протиерозійних заходіву на хвостосховищах;
- проведення моніторингу стану навколишньогоо природного середовища на хвостосховищах ДП «Бар`єр» та в їх санітарно захисній зоні.
Пункти 4,10 Паспорту бюджетної програми на 2016 рік, залишені без змін.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 185/339 від 09.03.2017, затверджений паспорт бюджетної програми на 2017 рік Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів».
Паспортом бюджетної програми на 2017 рік, затвердженим Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства інансів України № 185/339 від 09.03.2017, (п.9) визначені наступні напрями використання бюджетних коштів:
- розроблення та реалізація довгострокової стратегії приведення в безпечний стан уранових об`єктів;
- безпечне утримання уранових об`єктів, збереження інфраструктури виконання робіт з демаркації і огороджування, здійснення підготовчих захолів щодо створення майданчиків для тимчасового зберігання відходів та санітарних зон навколо радіоактивно забруднених об`єктів, проведення ремонтних робіт з відновлення гідроізоляції та здійснення протиерозійних заходів на хвостосховищах;
- проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища на хвостосховишах ДП «Бар єр»; та в їх санітарно захисній зоні.
У п.10 Паспорту бюджетної програми на 2017 рік, вказаний перелік Державних цільових програм, що виконуються складі бюджетної програми, а саме: Державна цільова екологічна програма приведення безпечний стан ранових об єктів державного підприємства «Бар`єр».
Пункт 4 Паспорту бюджетної програми на 2017 piк: обсяг бюджетних призначень/ бюджетних асигнувань із загального фонду 14 855 тис. грн.
Паспортом бюджетної програми на 2017 рік затвердженим Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства фінансів України № 612/789 від 03.11.2016, (п.4) обсяг бюджетних призначень/ бюджетних асигнувань із загального фонду 11 992 тис. грн.
Пункти 9,10 Паспорту бюджетної програми на 2017 рік, залишені без змін, окрім обсягу бюджетного призначення (бюджетних асигнувань).
Згідно п.1 наказу Міністерства фінансів України «Про паспорти бюджетних програм» № 1098 від 29.12.2002, паспорт бюджетної програми документ, що визначає мету, завдання, напрями використання коштів, відповідальних виконавців, результативні показники та бюджетних інші характеристики бюджетної програми відповідно до бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
Державна цільова екологічна програма приведення уранових об єктів державного підприємства «Бар єр», затверджена постановою Кабінету Міністрів України №1091 від 23.1 2.2015, відповідно до положень якої Програму передбачалось виконати протягом 2015-2017 років за рахунок бюджетних коштів і коштів міжнародної технічної допомоги. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становив 67,74 млн. грн.
Відповідно до ч.7 ст.20 Бюджетного кодексу України, за бюджетними програмами, здійснення заходів за якими потребує нормативно-правового визначення механізму використання бюджетних коштів, головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету та забезпечують їх затвердження у терміни, визначені Кабінетом Міністрів України. За рішенням Кабінету Міністрів України порядки використання коштів державного бюджету затверджуються
Кабінетом Міністрів України або головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України. Про затвердження таких порядків інформується Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
Якщо реалізація бюджетної програми продовжується у наступних бюджетних періодах, дія порядку використання бюджетних коштів за такою бюджетною програмою (з урахуванням змін до цього порядку, внесених у разі необхідності) продовжується до завершення її реалізації.
Порядок використання бюджетних коштів має містити: цілі та напрями використання бюджетних коштів; відповідального виконавця бюджетної програми, підстави тајабо критерії залучення одержувачів бюджетних коштів до виконання бюджетної програми; завдання головного розпорядника коштів, розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачів бюджетних коштів), що забезпечують виконання бюджетної бюджетних програми, з визначенням порядку звітування про її виконання (у тому числі щодо результативних показників) та заходів впливу у разі ї невиконання.
Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за в безпечний стан уранових об`єктів» визначений програмою «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів» визначений Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на приведення в безпечний стан уранових об`єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 434 віл 13.07.2016 (далі Порядок використання коштів).
Згідно п.2 Порядку використання коштів, бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення виконання завдань і заходів, передбачених Державною цільовою екологічною програмою приведення в безпечний стан уранових об`єктів державного підирисмства «Бар`єр», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1091 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 86), зокрема на:
- розроблення та реалізацію довгострокової стратегії приведення в безпечний стан уранових об`єктів;
- безпечне утримання уранових об`єктів, збереження інфраструкгури виконання робіт з демаркації і огороджування, здійснення підготовчих заходів шодо створення майданчиків для тимчасового зберігання відходів та санітарних зон навколо радіоактивно забруднених об`єктів, проведення ремонтних робіт з відновлення гідроізоляції та здійснення протиерозійних заходів на хвостосховищах;
- проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища на хвостосховищах державного підприємства «Бар`єр» та в їх санітарно- захисній зоні.
Бюджетні кошти також спрямовуються на погашення заборгованості за бюджетними зобов`язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.
Відповідно до вимог Порядку використання коштів, (п.3) головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненерговугілля; (п.4) одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство «Бар`єр».
Згідно п. 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги ло виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №228 від 28.02.2002, одержувач бюджетних коштів використовує бюджетні кошти на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі відповідного розпорядника бюджетних коштів
Наказом Міністерства фінансів України № 57 від 28.01.2002 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.11.2012 № 1220) затверджено Інструкцію про складання і виконання розпису Державного бюджету України, згідно якої у додатку 15 встановлені вимоги до форми та змісту плану використання бюджетних коштів.
Згідно Примітки до плану використання бюджетних коштів, форма плану використання бюджетних кошів заповнюється за повною економічною класифікацією видатків бюджету та класифікацією кредитування бюджету без зазначення цифрових кодів, у разі потреби може бути доповнена іншимипоказниками. План використання бюжетних коштів затверджується одержувачами бюджетних коштів та погоджується розпорядником коштів.
Протягом 2016-2017 років на підставі планів, використання бюжетних коштів затверджених одержувачами здійснювалось фінансування державного підприємства «Бар`єр» (код - 31330051) за рахунок коштів загальногофонду Державного бюджету України за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів» КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні підприємствам (установам, організаціям)», згідно яких були визначені поточні видатки вказаногоодержувача бюжетних коштів.
Таким чином, бюджетних напрямами коштів, використання бюджетних коштів, визначеним у паспортах бюджетної програми на 2016 та 2017 роки за КПКВК 1101480 «Приведення в бюджетної безпечний програми стан уранових об`єктів», не передбачено спрямування бюджетних коштів на погашення заборгованості державного підприємства «Бар`єр» за бюджетними зобов`язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства.
В 2016-2017 роках за рахунок бюджетних коштів державним підприсмством «Бар`єр» здійснювалося погашення заборгованості по заробітній платі працівникам підприємства за 2014-2015 роки.
Відповідно до звітів про заборгованість за бюджетними сеними коштами коштами (форма №7д, №7м), складених державним підприсмством «Бар`єр» за підписом виконуючого обов`язку директора підприємства ОСОБА_7 та головного бухгалтера підприємства ОСОБА_14 наданих протягом 2016 2017 років до органу Державної казначейської служби України, у державного підприємства «Бар`єр» (код 31330051) відсутня кредиторська заборгованість з оплати праці і нарахувань на заробітну плату, зокрема з: оплати праці; грошового забезпечення військовослужбовців; нарахувань на оплату праці.
Наказом Міністерства фінансів України №44 від 24.01.2012 (у редакції наказу Міністерства фінансів України №44 від 07.02.2017), затверджено Порядок складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування (далі Порядок складання бюджетної звітності), згідно п.1 розділу І якого, цим Порядком визначаються склад та порядок складання місячної, квартальної і річної бюджетної звітності, вимоги до розкриття ї елементів.
Відповідно до положень п.17 розділу ІІ Порядку складання бюджетної звітності, форми звітності та пояснювальні записки підписуються керівниками головними бухгалтерами (спеціалістами, на яких покладено виконання обов`язків бухгалтерської служби). Без таких підписів звітність вважасться недійсною. В АС «Є-Звітність» наклалається електронний цифровий підпис.
Згідно абз.5 п.2 розділу ІІ Порядку складання бюджетної звітності, до складу бюджетної звітності одержувачів бюджетних коштів відноситься звіт про заборгованість за бюджетними коштами(форма №7д, №7м), який відповідно до приписів п.11 вказаного Порядку, складається та подається щомісяця одержувачами бюджетних коштів до органів Казначейства.
Достовірно знаючи, що протягом 2016 - 2017 років кредиторська заборгованість з оплати праці і нарахувань на заробітну плату державним підприсмством «Бар`єр» в органах Державного казначейства України не реєструвалась, усвідомлюючи протиправність своїх дій, маючи умисел на загального фонду Державного бюджету нецільове використання коштів України, виконуючий обов`язки директора державного підприємства «Бар`єр» ОСОБА_7 здійснюючи повноваження керівника одержувача бюджетних коштів, скоїв кримінальне правопорушення за наступних обставин.
ОСОБА_7 , будучи службовою особою державного підприемства «Бар`єр», уповноваженою на розпорядження коштами та майном підприсмства відповідно до Статуту та законодавства України, а також здійснюючи в період часу з 29.09.2016 року по 29.06.2017 року повноваження керівника одержувача бюджетних коштів, усвідомлюючи протиправність та суспільну небезпечність своїх дії, достовірно знаючи, що у вказаного державного підприємства відсутня заборгованість із заробітної плати за минулі роки, яка зареєстрована в органах Казначейства, маючи умисел на нецільове використання бюджетних коштів в супереч напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів» КЕКВ 2610, затвердив розрахунково платіжні відомості, згідно яких передбачались погашення заборгованості по заробітній платі окремим працівникам підприємства, яка утворилась протягом 2014-2015 років, під виглядом виплати поточної заробітної плати, за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України.
Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на нецільове використання бюджетних коштів, ОСОБА_7 обіймаючи посаду виконувача обов`язків директора державного підприємства «Бар`єр», будучи особою уповноваженою на розпорядження коштами загального фонду Державного бюджету України, протягом вересня 2016 року - червня 2017 року, перебуваючи в приміщенні вказаного підприємства, розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179, з метою погашення не бюджетної заборгованості з оплати праці і нарахувань на заробітну плату, які утворилась у 2014-2015 роках, діючи як керівник одержувача бюджетних коштів, підписав платіжні доручення ДП «Бар`єр» 3 призначенням платежу: перерахування коштів на картковий рахунок працівників заробітна плата; єдиний соціальний внесок 22% на заробітну плату працівників, податок на доходи найманих працівників; військовий збір утримання із заробітної плати, тощо, на підставі яких управлянням Державної казначейської служби України ОСОБА_15 були перераховані бюджетні кошти на оплату поточних витрат з праці і нарахувань на заробітну плату працівникам вказаного підприємства ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ,, ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 ,, ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_14 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , шляхом зарахування коштів на розрахункові рахунки Дніпропетровської ОДПІ ГУ ДфС у Дніпропетровській області, ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, державного підприсмства «Бар`єр», в наслідок чого такі бюджетні кошти використані в супереч напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми за КПКВК 1101480 «Приведення B безпечний стан уранових об`єктів» КЕКВ 2610.
В результаті умисних, протиправних дій, виконувач обов`язків директора державного підприємства «Бар`ер» ОСОБА_7 , протягом вересня 2016 року червня 2017 року, діючи в супереч Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на приведення в безпечний стан уранових об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 434 від 13.07.2016, використав кошти Державного бюджету України в сумі 1 210 708,94 грн. на погашення заборгованості за зобов`язаннями минулих років, яка не була зареєстрована в органах Казначейства протягом 2014-2015 років, в результаті чого здійснив витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів», чим порушив приписи ст.119 Бюджетного кодексу України.
Згідно ч. 1 ст. 119 Бюджетного кодексу України, нецільовим використанням бюджетних коштів с їх витрачання на цілі, шо не відповідають: бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджег): напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми (разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі) або в порядку використання бюджетних коштів.
Згідно ч. 2 ст. 121 Бюджетного кодексу України, порушення бюджетного законодавства, вчинене розпорядником чи одержувачем бюджетних коштiв, може бути підставою для притягнення до вілповілальності згідно законами відповідальних посадових осіб, залежно від України його керівника чи інших характеру вчинених ними діянь.
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи № 190/1 від 28.07.2018 складеного у кримінальному провадженнфі № 12017040780001308 від 19.09. 2017 судовим експертом ОСОБА_98 документаль підтверджуються висновки, викладеного в акті Східного офісу Держаудитслужби № 04.05-19/7 від 11.12.2017 ревізії фінансово-господарської діяльності протягом 2016-2017 років, під час перебування на посаді коштів виконувача обов`язків директора ДП «Бар`єр» ОСОБА_7 , в сумі 1210708, 94 грн.
Таким чином, виконувач обов`язків директора державного підприємства «Бар`єр» ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка займає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, здійснюючи повноваження керівника одержува бюджетних коштів, протягом вересня 2016 року червня 2017 року, перебуваючи в приміщенні державного підприсмства «Бар`єр», розташованого за адресою Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 179, діючи в супереч вимог бюджетного законодавства України, підписав платіжні доручення вказаного одержувача бюджетних коштів, на підставі яких управлянням Державної казначейської служби України у м. Кам`янське перераховані бюджетні кошти фактично на погашення заборгованості з опла праці і нарахувань на заробітну плату, в результаті чого використав кошти загального фонду Державного бюджету України в сумі 1 210 708.94 грн. на погашення заборгованості за зобов`язаннями минулих років, яка не була зареєстрована в органах Казначейства протягом 2014-2015 років, тобто витратив вказані бюджетні коштів на цілі, що не відповідають напряму використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програ за КПКВК 1101480 «Приведення в безпечний стан уранових об`єктів», чим здійснив нецільове використання бюджетних коштів службовою особою у великих розмірах, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Своїми умисними діями, які виразились у нецільовому використанні бюджетних коштів службовою особою у великих розмірах, ОСОБА_7 , скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 210 КК України.
Захисник ОСОБА_6 заявив клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та про закриття кримінального провадження відповідно дост. 49 КК Україниу зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Обвинувачений ОСОБА_7 в судовому засіданні клопотання свого захисника підтримав, не заперечував проти закриття кримінального провадження щодо нього на підставі ст.49КК України в зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор не заперечував щодо звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, у зв`язку зі спливом строку давності, на підставі ст.49 КК України.
Вислухавши думки учасників кримінального провадження, суд вважає клопотання захисника та обвинуваченого таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, регламентовано параграфом 2 глави 24 КПК України.
Згідно з п.1 ч.2, ч.8 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Закриття кримінального провадження з цієї підстави не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує.
За змістом ст.286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Відповідно до ч.3 ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як зазначено у постанові Верховного Суду від 19.06.2018 (справа №462/2762/14, провадження №51-1241км18), що за змістом статей 284-288КПК України підставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності при розгляді справи в суді є наявність відповідної норми кримінального закону, яка передбачає таке звільнення, клопотання сторони кримінального провадження про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та згода обвинуваченого на закриття кримінального провадження на цих підставах. Отже, наявність цих умов є правовою підставою для прийняття судом рішення про звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Визнання підозрюваним, обвинуваченим своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення як обов`язкової умови такого звільнення кримінальним процесуальним законом не передбачено.
Статтею 44КК України визначено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Відповідно до ч. 1ст. 49 КК Україниособа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.
Відповідно дост. 12 КК України, злочини інкриміновані обвинуваченому ОСОБА_7 передбачені ч. 1 ст.210, ч. 1 ст.366, ч. 1 ст.367, ч. 2 ст.367 КК Україниє нетяжкі злочини, за які передбачене покарання на строк до п`яти років позбавлення волі.
Дотримання умов, передбачених частинами 1-3 ст.49 КК України, є безумовною й обов`язковою підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності.
З матеріалів кримінального провадження слідує, що злочини за ч. 1 ст.210, ч. 1 ст.366, ч. 1 ст.367, ч. 2 ст.367КК України скоєно обвинуваченим ОСОБА_7 у 2016-2017 роках, а з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності захисник обвинуваченого звернувся до суду 25.01.2024 року, тобто після спливу п`яти років з дня вчинення злочину.
Судом не встановлено наявності підстав для зупинення або переривання строків давності, передбачених ч.ч. 2-3 ст.49 КК України. Обвинувачений ОСОБА_7 зазначив, що йому відомі наслідки закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав та він наполягає на задоволенні заявленого його захисником клопотання.
Отже, зважаючи на те, що з дня вчинення ОСОБА_7 злочинів за ч. 1 ст.210, ч. 1 ст.366, ч. 1 ст.367, ч. 2 ст.367 КК України, які є нетяжкими злочинами, минуло більше ніж п`ять років, перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності не зупинявся і не переривався, а також те, що обвинувачений надав згоду на звільнення від кримінальної відповідальності, суд вважає можливим звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності та закрити кримінальне провадження щодо нього.
Окрім цього, думка учасників судового провадження щодо звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка не заперечує проти такого звільнення, не може вплинути на прийняття рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності, оскільки прийняття такого рішення є не правом суду, а є його обов`язком. Такі рекомендації судам надано постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», зокрема її п.8.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що під час судового засідання встановлено наявність законних підстав для закриття кримінального провадження зі звільненням обвинуваченого ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Питання речових доказів у кримінальному провадженні суд вирішує згідно до положень ст.100 КПК України.
Керуючись п.3 ч.1 ст. 49 КК України, ст.ст. 284-286, 370, 372 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_6 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності по закінченню строків давності та закриття кримінального провадження задовольнити.
Звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 210, ч. 1 ст. 367, ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 366 КК України на підставі ст.49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Об`єднані кримінальні провадження № 12017040780001308 від 19.09.2017 року, № 120180407800000929 від 24.07.2018 року, № 12018040780001497 від 05.12.2018 року, відносно ОСОБА_7 про притягнення до кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 210, ч. 1 ст. 367, ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 366 КК України на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України закрити.
Цивільні позови прокурора Кам`янської окружної прокуратури залишити без розгляду.
Повний текст ухвали складено і оголошено учасникам судового провадження 29 січня 2024 року о 10-00 год.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі семи днів з дня її оголошення.
Головуючий: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 07.02.2024 |
Номер документу | 116784628 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська
Бистрова Л. О.