Ухвала
від 01.02.2024 по справі 711/1339/21
ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 11-кп/821/254/24 Справа № 711/1339/21 Категорія: ПЗМХ Головуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2024 року м. Черкаси

Суддя Черкаського апеляційного суду ОСОБА_2 , розглянувши матеріали за апеляційною скаргою законного представника особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру, ОСОБА_3 , на ухвалу Придніпровського райсуду м. Черкаси від 5.12.2023 р., -

В С Т А Н О В И В:

Зазначеною ухвалою задоволене клопотання прокурора та відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку у зв`язку із вчиненням ним у стані неосудності суспільно-небезпечних діянь, передбачених ч. 1 ст. 296 КК України. Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 не обирався.

Не погоджуючись з ухвалою місцевого суду, законний представник особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру, ОСОБА_3 , подала апеляційну скаргу в якій просить визнати висновки судово-психіатричних експертиз № 55 від 10.02.2021 р. № 56 від 10.02.2021 р. недопустимими доказами через їх отримання судом з порушенням п. 5 ч. 2 ст. 52 КПК України, а також визнати недопустимим доказом висновок судово-психіатричної експертизи № 169 від 05.04.2023 р. через його отримання судом з порушенням ч. 1 ст. 350 та ч. 1 ст. 89 КПК України, та у разі визнання висновку судово-психіатричної експертизи № 169 від 05.04.2023 р. недопустимим доказом - закрити кримінальне провадження.

Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 18.01.2024 р. законному представнику особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру, ОСОБА_3 було поновлено строк на апеляційне оскарження ухвали Придніпровського райсуду м. Черкаси від 5.12.2023 р. та апеляційну скаргу законного представника особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру ОСОБА_3 залишено без руху, надати їй строк до 31.01.2024 р. для усунення недоліків апеляційної скарги.

29.01.2024 р. до суду апеляційної інстанції від ОСОБА_3 надійшла апеляційна скарга після усунення недоліків.

Повторно перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_3 на відповідність вимогам ст. 396 КПК України, приходжу до висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню з таких підстав.

Ухвалою апеляційного суду від 18.01.2024 р. апеляційна скарга ОСОБА_3 була залишена без руху та апелянту надавався строк для усунення недоліку, який полягав в тому, що всупереч вимогам ст. 396 КПК України, апеляційна скарга не містила вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.

Тобто, кримінальний процесуальний кодекс встановлює, що апеляційна скарга повинна містити прохання апелянта, сформульоване з урахуванням того, які рішення суд апеляційної інстанції вправі ухвалити за результатами розгляду (ст. 407 КПК), вказівку на те, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість оскаржуваного рішення і доводи на підтвердження такої позиції. Особа, що подає скаргу, зобов`язана зазначити, які існують підстави для скасування або зміни судового рішення (ст. 409 КПК) та навести обґрунтування своєї позиції.

Таким чином, вважаю встановленим, що ОСОБА_3 не усунула недоліки апеляційної скарги та не виконала ухвалу апеляційного суду від 18.01.2024 р., тому що вона не вчинила будь-яких істотних дій для виправлення та усунення недоліків в тексті апеляційної скарги, а тільки повторно відтворила ті самі записи та тези.

Зокрема резолютивна частина апеляційної скарги викладена у такий спосіб, який не дозволяє встановити під час апеляційного розгляду, в якій частині необхідно перевіряти судове рішення, підстави для такої перевірки та на якому матеріальному чи процесуальному законі ґрунтуються такі вимоги.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.

Відповідно до ч. 7 ст. 399 КПК України, повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому КПК України, у межах строку на апеляційне оскарження.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу законного представника особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру ОСОБА_3 необхідно повернути особі, яка її подала, у зв`язку з не усуненням її недоліків.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 399 КПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу законного представника особи, щодо якої застосовані примусові заходи медичного характеру, ОСОБА_3 на ухвалу Придніпровського райсуду м. Черкаси від 5.12.2023 р. повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали разом з апеляційною скаргою невідкладно надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Роз`яснити апелянту, що повернення апеляційної скарги не позбавляє його права повторно звернутися до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому КПК України, у межах строку на апеляційне оскарження.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_2

СудЧеркаський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення01.02.2024
Оприлюднено09.02.2024
Номер документу116817708
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство

Судовий реєстр по справі —711/1339/21

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Рябуха Ю. В.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Яковлєва Світлана Володимирівна

Ухвала від 01.02.2024

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Белах А. В.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Белах А. В.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Белах А. В.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 05.12.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 05.12.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 15.11.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні