Ухвала
від 01.02.2024 по справі 331/1001/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 331/1001/23

Провадження № 1-кп/331/185/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2024 року м. Запоріжжя

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретарясудового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у залі суду у м. Запоріжжя у відкритому судовому засіданні в об`єднаному кримінальному провадженні, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022082070000586 від 22.06.2022 року, №12022082020001082 від 15.11.2022 року, №12023082060000338 від 04.03.2023 року відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Інта АР Комі, українця, громадянина України, який має вищу світу, одруженого, на утриманні має двох неповнолітніх дітей, старший стрілець 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону ВЧ НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого,

за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 КК України,

клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Жовтневого районного суду м. Запоріжжя перебувають об`єднані матеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 КК України.

У судовому засіданні прокурор, посилаючись на те, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які встановлені під час досудового розслідування продовжують існувати, просить продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зазначив, що в кримінальному провадженні продовжується стадія дослідження письмових доказів, свідки не допитані, через що є велика ймовірність ризику незаконного впливу на них. Крім того, зважаючи на те, що обвинувачений, вчинив кримінальне правопорушення, будучи раніше засуджений за вчинення корисливого кримінального правопорушення (покарання за яке не відбув), може переховуватись від суду. У разі визнання його винним, ОСОБА_5 загрожує реальний термін покарання без можливості застосування звільнення, що говорить про наявність високих ризиків, що передбачені ст. 177 КПК України. Додатково повідомив, що у зв`язку із запровадженням воєнного стану, а м. Запоріжжя є прифронтовим містом, ризик приховування від органів досудового розслідування та суду збільшився.

Обвинувачений ОСОБА_5 заперечував проти клопотання про продовження строку тримання під вартою. Вказав, що просить обрати відносно нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Обвинувачений повідомив, що має соціальні зв`язки, сім`ю, яка потребує утримання, через що йому треба працевлаштуватись.

Захисник обвинуваченого у судовому засіданні вказав на те, що ризики стороною обвинувачення необґрунтовані, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту зможе у повній мірі забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого. Крім того, звернув увагу суду, що розгляд кримінального провадження триває вже деякий час, не закінчений з огляду на зволікання сторони обвинувачення щодо надання доказів, а тому ризики із плином часу зменшилися.

Представник потерпілого ТОВ «РУШ», представник ТОВ «Нова лінія 1», ТОВ «Розетка. УА» та представник ТОВ «Вигідна покупка», представник ТОВ «Епіцентр К» в судове засідання не з`явились, судом повідомлялись належним чином. До розгляду справи надали клопотання про розгляд справи без їх участі.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження, ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 17.05.2023 року до ОСОБА_5 застосований запобіжних захід у вигляді тримання під вартою. Ухвала суду обґрунтована наявністю ризиків, передбачених пунктами 1, 5 ч.1ст. 177 КПК України. В подальшому в ході досудового розслідування строк запобіжного заходу неодноразово продовжувався. Ухвалою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 29.06.2023 року у підготовчому судовому засіданні судом було застосовано до ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ДУ «Запорізький слідчий ізолятор». Під час судового розгляду кримінального провадження строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою судом неодноразово продовжений з огляду на наявність ризиків, встановлених під час досудового розслідування. При вирішенні питання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 29 Конституції України ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.

Відповідно до ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.

За змістом ч.ч. 3, 5 ст. 199 КПК України, якою суд керується в силу положень ст.315 КПК України, суд може продовжити строк тримання під вартою, якщо прокурор доведе, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою, а також, що є наявними обставин, які перешкоджають завершенню кримінального провадження до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

При вирішенні питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд повинен врахувати обставини, передбаченіст. 178 КПК України, зокрема, тяжкість кримінальних правопорушень, у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_5 , та дані, які його характеризують і можуть свідчити на користь збільшення (зменшення) ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.

Отже, для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд повинен дослідити всі факти «за» та «проти» існування реальних ризиків для обрання запобіжного заходу. Такі доводи повинні бути не загальними і абстрактними, в усіх випадках, суд повинен надати оцінку ризикам.

Так надаючи оцінку можливості обвинуваченого ОСОБА_5 переховуватись від органів досудового розслідування або суду, суд бере до уваги серйозність висунутої останньому підозри за вчинення двох тяжких злочинів, є особою раніше засудженою за вчинення корисливих злочинів (покарання за яке не відбув), не працевлаштований, ризик переховування лише збільшується, що свідчить про доведеність ризику, передбаченого п.1 ч.1ст.177 КПК України.

Зокрема судовий розгляд триває, досліджуються письмові докази, допит свідків та представників потерпілих не здійснено на даний час, через що вплив на них суд розцінює як високий ризик, передбачений ст. 177 КПК України.

Повторне вчинення кримінального правопорушення обвинуваченим може мати місце, з огляду на те, що обвинуваченому інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, не відбувши минуле покарання за вчинення корисливих злочинів.

Крім того, частину інкримінованих злочинів, що є предметом розгляду цього кримінального провадження вчинені у період, коли до обвинуваченого був застосований запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Також, судом не встановлено обставин, які б свідчили про те, що відпала необхідність у раніше обраному обвинуваченому запобіжному заході у виді тримання під вартою.

Посилання ОСОБА_5 на наявність у нього міцних соціальних зв`язків та постійного місця проживання, як підставу для зміни запобіжного заходу, оскільки вказане не спростовує встановлених судом обставин і висновків, та не дає підстав вважати, що обрання відносно обвинуваченого іншого запобіжного заходу, не пов`язаного з ізоляцією від суспільства, належним чином, забезпечить його процесуальну поведінку, усуне ризики встановленіст. 177 КПК України.

Доводи обвинуваченого про відсутність ризиків, передбачених ч. 1ст. 177 КПК України, є безпідставними, виходячи з наступного.

Так, наявність таких ризиків ґрунтується на реальних фактичних даних, наведених прокурором у клопотанні та доведених в судовому засіданні.

До того ж, запобіжний захід є превентивним заходом та має на меті припинити та запобігти ймовірним ризикам у майбутньому. Стороною обвинувачення такі ризики відповідно дост. 177 КПК Українидоведені, які в сукупності із обґрунтованою підозрою ОСОБА_5 у вчиненні тяжкого злочину, стали підставою для застосування запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою, що відповідає характеру суспільного інтересу в даному випадку, та в подальшому його продовження.

Враховуючи вищевикладене, потреба в обмеженні права на особисту свободу обвинуваченого, шляхом продовження останньому найсуворішого запобіжного заходу, є виправданою.

З огляду на викладене, клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.178, 194, 314, 315,334 КПК Українисуд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_5 задовольнити.

Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб в ДУ «Запорізький слідчий ізолятор».

Строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити до 31 березня 2024 року включно.

Встановити заставу 50 розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб що складає 151400,00 (сто п`ятдесят одна тисяча чотириста) грн., яка може бути внесена протягом строку дії даної ухвали на депозитний рахунок: Отримувач: ТУ ДСАУ в Запорізькій області; Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 26316700; Номер рахунку (IBAN): UA378201720355249002000001205 Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172. В призначенні платежу необхідно вказувати: вид платежу застава за ОСОБА_5 , номер справи (провадження), суд, в якому розглядається справа.

Після внесення застави і звільнення з-під варти покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, в межах строку дії даної ухвали, а саме:

-повідомити прокурора та суд письмово протягом 24 годин з моменту звільнення про місце свого проживання та засоби зв`язку;

-у разі зміни місця проживання чи засобів зв`язку, протягом 24 годин письмово повідомити прокурора та суду про таку зміну;

-з`являтися за першою вимогою прокурора або суду

-не відлучатися з меж м. Запоріжжя без дозволу прокурора або суду;

-утриматися від спілкування зі свідками та потерпілими у даному кримінальному провадженні;

Уповноваженій службовій особі місця ув`язнення після внесення застави, перевірки документа, що підтверджує її внесення негайно здійснити розпорядження про звільнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з-під варти.

Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_5 , чи іншому заставодавцю, відмінному від обвинуваченого, обов`язки, що покладаються у зв`язку з застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави та наслідки його невиконання.

У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Строк дії ухвали встановити до 31 березня 2024 року включно.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали оголошено 05 лютого 2024 року о 08-00 годині.

Суддя: ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення01.02.2024
Оприлюднено09.02.2024
Номер документу116844711
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —331/1001/23

Ухвала від 29.05.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Вирок від 09.05.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 01.02.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 01.02.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 20.12.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 20.12.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 09.11.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

Ухвала від 09.11.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Кольц Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні