ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про затвердження звіту про нарахування грошової винагороди,
здійснення та відшкодування витрат
"29" січня 2024 р. Справа № 916/3283/23Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
за участі секретаря судового засідання Большакова В.А.
дослідивши матеріали справи
за заявою боржника: ОСОБА_1
про неплатоспроможність
у відкритому судовому засіданні за участю
представників сторін та учасників:
боржник: ОСОБА_1 ;
від кредитора: не з`явився;
керуючий реструктуризацією: арбітражний керуючий Ратушний А.І.
У судовому засіданні 19.01.2024р. оголошувалась перерва до 24.01.2024р. о 16 год. 00 хв. у відповідності до ст. 216 ГПК України.
У судовому засіданні 24.01.2024р. оголошувалась перерва до 29.01.2024р. о 09 год. 40 хв. у відповідності до ст. 216 ГПК України.
Встановив
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 09.08.2023р. відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; призначено керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 10.11.2023р. визнано грошові вимоги Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" до ОСОБА_1 в сумі 48 085, 68 грн. із задоволенням у другу чергу.
Ухвалою попереднього засідання суду від 10.11.2023р. визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів, до складу якого включені вимоги одного кредитора Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк".
Керуючим реструктуризацією боржника арбітражним керуючим Ратушним Андрієм Івановичем надано звіт від 18.01.2024р. (вх. №2266/24 від 18.01.2024р.) про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, згідно якого грошова винагорода за виконання повноважень керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 з 09.08.2023р. по 31.12.2023р. становить: з 09.08.2023р. - 31.08.2023р. - 9335 грн., з 01.09.2023р. по 30.09.2023р. - 13 420 грн., з 01.10.2023р. по 31.10.2023р. - 13 420 грн., з 01.11.2023р. по 30.11.2023р. - 13 420 грн., з 01.12.2023р. по 31.12.2023р. - 13 420 грн., що загалом - 63 015 грн.
Згідно звіту розмір понесених витрат у зв`язку з виконанням повноважень керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 склав: за отримання відомостей з реєстру речових прав - 35 грн., за отримання відомостей з реєстру речових прав - 35 грн., за отримання відомостей з реєстру речових прав - 35 грн., за отримання відомостей з ЄДРПОУ - 105 грн., за отримання відомостей з ЄДРПОУ - 105 грн., за отримання відомостей з ЄДРПОУ - 105 грн., поштові відправлення - 342 грн., що загалом - 762 грн.
В підтвердження викладеного керуючим реструктуризацією надано копії: квитанцій, фіскальних чеків, накладних АТ «Укрпошта».
Згідно протоколу повторних перших зборів кредиторів від 05.01.2024р. стосовно питання порядку денного щодо схвалення звіту арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень керуючого реструктуризацією у справі №916/3283/23 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 кредитори голосували: «за» - 0, «проти» - 48, «утримались» - 0; рішення не прийнято.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратив чинність Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
П. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Згідно абз. 3 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Відповідно до абз. 5, 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства врегульовано порядок проведення зборів кредиторів.
Ч. 1 вказаної статті передбачено, що протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Відповідно до ч.ч.1, 4, 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом у попередньому засіданні та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника; кредитори з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян; конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання; представник працівників боржника; уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника; представник органу, уповноваженого управляти державним майном; арбітражний керуючий. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.
Згідно ч.ч.3, 4 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства проведення зборів кредиторів та голосування на них здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб. Збори кредиторів скликаються за потреби, але не менше одного разу на три місяці, якщо інше рішення не прийнято зборами кредиторів. Разом з повідомленням про проведення зборів кредиторів арбітражний керуючий надсилає кредиторам порядок денний цих зборів. Кредитори мають право до дня надсилання повідомлення про проведення зборів кредиторів вносити арбітражному керуючому пропозиції щодо включення питань до порядку денного. Питання, запропоновані кредиторами, є обов`язковими до включення арбітражним керуючим до порядку денного зборів кредиторів.
Відповідно до п.1-6 ч. 1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що Установити, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: збори (комітет) кредиторів можуть проводитися у режимі відеоконференції, за умови дотримання вимог статті 48 цього Кодексу. У разі якщо учасник зборів (комітету) кредиторів не має кваліфікованого електронного підпису, підтвердження особи такого учасника здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Носій відеозапису відеоконференції є обов`язковим додатком до протоколу зборів (комітету) кредиторів. Протокольне рішення зборів (комітету) кредиторів, проведених у режимі відеоконференції, підписується обраним кредиторами на відповідних зборах головуючим або за дорученням зборів (комітету) кредиторів арбітражним керуючим чи іншими кредиторами; збори (комітет) кредиторів можуть проводитися шляхом опитування. Ініціатор опитування надсилає всім учасникам зборів (комітету) кредиторів запит з проектом рішення щодо запропонованого питання (питань). У такому запиті зазначаються адреса, на яку учасники опитування мають надіслати свою відповідь, та строк надання відповіді. Запит надсилається на адреси електронної пошти учасників зборів (комітету) кредиторів, зазначені в заявах з грошовими вимогами до боржника, або на офіційно повідомлену адресу. У разі відсутності в учасника опитування адреси електронної пошти запит надсилається поштовим відправленням. У такому разі строк проведення опитування має враховувати строки надходження поштової кореспонденції. У разі згоди із запропонованим рішенням учасник опитування підписує проект рішення та надсилає його ініціатору протягом 15 днів з дня отримання запиту. Згода учасника опитування з прийнятим рішенням має бути безумовною. Рішення учасника опитування, надіслане разом з документами, що підтверджують його повноваження, на електронну пошту ініціатора опитування, підписується з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи. Рішення учасника опитування, надіслане засобами поштового зв`язку, підписується особисто учасником опитування або його представником з наданням документів, що підтверджують повноваження представника. Відповіді, отримані після закінчення встановленого строку або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення учасника опитування щодо порушеного питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування з такого питання. Ініціатор опитування зобов`язаний викласти прийняте рішення у письмовій формі, додати до нього копії відповідей усіх учасників опитування та надіслати всім учасникам зборів (комітету) кредиторів у порядку, встановленому для надсилання запитів, протягом 10 днів з дати завершення строку для прийняття ним відповідей від учасників зборів (комітету) кредиторів. Датою прийняття рішення вважається останній день строку, протягом якого учасники опитування мали надіслати свої відповіді ініціатору опитування.
Суд зазначає, що єдиний кредитор у справі АТ «ПУМБ» є кредитором, який подав заяву після закінчення строку, встановленого для подання заяви, є конкурсним кредитором, однак не має права вирішального голосу ( ч.4 ст.45 Кодексу), може брати участь у зборах кредиторів із правом дорадчого голосу (ч.1 ст. 48 Кодексу).
Тобто, у справі є єдиний кредитор, якому надана можливість брати участь в обговоренні питань на зборах, без права голосувати.
Таким чином, судом критично оцінюються рішення зборів кредиторів, оформлене протоколом від 05.01.2024р. за відсутності повноважень вказаного кредитора на голосування, та відповідно формування комітету кредиторів, тому таке рішення вважається нелегітимним.
Суд вважає, що факт не затвердження кредитором звіту керуючого реструктуризацією боржника, без вказівки об`єктивних обставин, які перешкоджають такому затвердженню, не впливає на оцінку судом цього звіту на предмет відповідності нормам Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи відповідність звіту про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі в сумі 63 015 грн., з яких сплачено - 40 260 грн., не сплачено - 22 755 грн., здійснення та відшкодування витрат в сумі 762 грн. нормам законодавства, суд його затверджує.
Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити звіт керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 63 015 грн., з яких сплачено - 40 260 грн., не сплачено - 22 755 грн., здійснення та відшкодування витрат в сумі 762 грн.
Ухвала набирає законної сили 29 січня 2024р. та відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повну ухвалу складено та підписано 08 лютого 2024р.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу: арбітражного керуючого Ратушного А.І. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), АТ "ПУМБ" (info@fuib.com).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116854828 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні