ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про розгляд клопотання
"08" травня 2024 р.Справа № 916/3283/23Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.
за участі секретаря судового засідання Шпак І.А.,
дослідивши матеріали справи
за заявою боржника: ОСОБА_1
про неплатоспроможність
у відкритому судовому засіданні
представники сторін та учасників:
від кредитора: не з`явився;
боржник: не з`явився;
керуючий реалізацією майна: не з`явився.
Встановив
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 09.08.2023р. відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; призначено керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 10.11.2023р. визнано грошові вимоги Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" до ОСОБА_1 в сумі 48 085, 68 грн. із задоволенням у другу чергу.
Ухвалою попереднього засідання суду від 10.11.2023р. визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Одеської області від 29.01.2024р. визнано банкрутом фізичну особу ОСОБА_1 ; введено відносно фізичної особи ОСОБА_1 процедуру погашення боргів; керуючим реалізацією майна призначено арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.
Керуючий реалізацією майна арбітражний керуючий Ратушний Андрій Іванович, посилаючись на ч.ч.2, 3, 4 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства, звернувся із клопотанням від 07.05.2024р. (вх. №3-343/24 від 08.05.2024р.) про виключення з ліквідаційної маси фізичної особи ОСОБА_1 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Стендліс» вартістю 1000 грн. Та 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Біосерк» вартістю 1000 грн. Клопотання обґрунтоване тим, що на виконання постанови суду та приписів ч.2 ст. 130 Кодексу України з процедур банкрутства керуючим реалізацією спільно з боржником проведено інвентаризацію майна боржника, оформлену описом майна боржника від 28.02.2024р., за результатами якої виявлено належні боржникові 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Стендліс" вартістю 1000,00 грн. та 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Біосерк" вартістю 1000,00 грн.; інше майно боржника, за рахунок якого можливо задовольнити повністю або частково вимоги кредиторів - не виявлено. 27.03.2024р. керуючим реструктуризацією на адресу кредитора АТ «ПУМБ» було направлено умови продажу та запит у формі електронного документа про проведення зборів кредиторів шляхом опитування та запропоновано розглянути, та прийняти рішення з наступних питань порядку денного зборів кредиторів: погодження умов продажу належних боржнику - фізичній особі ОСОБА_1 : 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Стендліс" вартістю 1000,00 грн.; 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Біосерк" вартістю 1000,00 грн. 29.03.2024р., від кредитора АТ «ПУМБ» надійшла відповідь на запит щодо погодження умов продажу, згідно з якою, вважає продаж недоцільним, оскільки вартість активу незначна, а витрати з продажу значно перевищать вартість активу (майнового права/майна). Враховуючи, відповідь кредитора щодо недоцільності погодження умов продажу, оскільки вартість активу незначна, а витрати з продажу значно перевищать вартість активу, враховуючи що вартість 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Стендліс" складає 1000,00 грн., та вартість 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Біосерк" складає 1000,00 грн., що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, керуючий реалізацією майна просить виключити з ліквідаційної маси банкрута таке майно.
АТ «ПУМБ» звернулося із клопотанням, сформоване в системі «Електронний суд» 06.05.2024р. (вх. №18356/24 від 06.05.2024р.), про розгляд справи за відсутності представника.
Розглянувши матеріали справи, клопотання керуючого реалізацією майна арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича з доданими до нього доказами, суд встановив:
Постановою Господарського суду Одеської області від 29.01.2024р. визнано банкрутом фізичну особу ОСОБА_1 ; введено відносно фізичної особи ОСОБА_1 процедуру погашення боргів; керуючим реалізацією майна призначено арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є засновником (учасником) юридичної особи ТОВ «Біосерк» із розміром частки засновника - 1000 грн. та засновником (учасником) юридичної особи ТОВ «Стендліс» із розміром частки засновника - 1000 грн.
Згідно опису майна боржника від 28.02.2024р. на підставі постанови Господарського суду Одеської області від 29.01.2024р. у справі №916/3283/23 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 та на підставі наказу від 08.02.2024р. №1 станом на 28.02.2024р. встановлено наявність наступного майна: 100% статутного капіталу ТОВ «Стендліс» вартістю 1000 грн. та 100% статутного капіталу ТОВ «Біосерк» вартістю 1000 грн.
Ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Ратушним Андрієм Івановичем на електронну адресу кредитора АТ «ПУМБ» було направлено запит на проведення зборів кредиторів шляхом опитування щодо погодження умов продажу з наступним порядком денним: погодження умов продажу належних боржнику фізичній особі ОСОБА_1 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Стендліс» вартістю 1000 грн. та 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Біосерк» вартістю 1000 грн.
До вказаного запиту додано умови продажу за вих. №02-01/16 від 27.03.2024р.; бюлетень для голосування з проектом рішень по питанням порядку денного.
У відповіді №КНО-44.2.2/189 від 29.03.2024р. АТ «ПУМБ» на питання порядку денного зборів кредиторів вказано, що продаж недоцільний, оскільки вартість активу незначна, витрати з продажу значно перевищать вартість активу (майнового права/майна).
Згідно ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратив чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Книга третя Кодексу України з процедур банкрутства містить положення щодо банкрутства юридичних осіб; книга четверта - положення щодо відновлення платоспроможності фізичної особи.
Ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства керуючий реалізацією - арбітражний керуючий, призначений господарським судом у справі про неплатоспроможність фізичної особи для здійснення реалізації майна банкрута та задоволення вимог кредиторів.
Ч.ч.1, 2 ст. 114 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи користується всіма правами арбітражного керуючого відповідно до законодавства, у тому числі має право: 2) отримувати інформацію з державних реєстрів, у тому числі з бюро кредитних історій, у порядку, передбаченому законодавством; 3) здійснювати огляд майна боржника. Арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов`язаний: 1) розглядати заяви кредиторів із грошовими вимогами до боржника, що надійшли у встановленому цим Кодексом порядку; 2) повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; 3) скласти та у випадках, передбачених цим Кодексом, вести реєстр вимог кредиторів; 4) скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення; 5) організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість; 6) сформувати ліквідаційну масу; 7) брати участь у розробленні плану реструктуризації боргів боржника, забезпечити його розгляд зборами кредиторів та подання на затвердження до господарського суду; 8) відкрити спеціальний рахунок для розрахунків із кредиторами; 9) погашати вимоги кредиторів згідно з черговістю у процедурі погашення боргів боржника, а якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника - відповідно до плану реструктуризації за рахунок коштів, отриманих від продажу такого майна; 10) якщо планом реструктуризації передбачено продаж майна боржника, звітувати перед господарським судом та зборами кредиторів про результати продажу майна боржника протягом трьох робочих днів з дня такого продажу; 11) виконувати функції з управління та розпорядження майном боржника; 12) здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу.
Ч. 6 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім`ї.
Згідно ч. 2 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об`єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів.
Ч.3 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.4 ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства перелік майна, що виключається із складу ліквідаційної маси згідно з положеннями цієї статті, затверджується господарським судом, про що постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в апеляційному чи касаційному порядку.
Отже, виключення майна з ліквідаційної маси боржника можливе за наявності таких умов: якщо це майно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім`ї; якщо майно, вартість якого не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, є неліквідним чи дохід від його реалізації істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів; загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не перевищує 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Судом встановлено, що за результатами проведення інвентаризації, за боржником наявне у тому числі наступне майно, а саме: 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Стендліс» вартістю 1000 грн. та 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Біосерк» вартістю 1000 грн.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік", встановлено у 2024 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 7100 грн., з 1 квітня - 8000 грн.
Отже, вартість одного об`єкту, що може бути виключений зі складу ліквідаційної маси не може перевищувати 71 000,00 грн. (80 000 грн.), а загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси не може перевищувати 213 000,00 грн. (240 000 грн.).
Враховуючи те, що згідно опису майна боржника загальна вартість часток у статутному капіталі становить 2000 грн., тобто значно менша ніж 10 розмірів мінімальної заробітної плати, а загальна вартість майна банкрута, що виключається із складу ліквідаційної маси, не перевищує 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Таким чином, навіть за умови реалізації вказаного майна боржника за визначеною керуючим реалізацією вартістю, отримана сума коштів істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів у розумінні ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи викладене, суд задовольняє клопотання керуючого реалізацією майна арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича та виключає зі складу ліквідаційної маси майно боржника, а саме: 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Стендліс» вартістю 1000 грн. та 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Біосерк» вартістю 1000 грн.
Керуючись ст.ст. 113, 114, 131, 132 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання від 07.05.2024р. (вх. №3-343/24 від 08.05.2024р.) керуючого реалізацією майна арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича про виключення з ліквідаційної маси майно - задовольнити.
2.Виключити зі складу ліквідаційної маси майно банкрута ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), а саме: 100% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Стендліс» вартістю 1000 грн. та 100% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Біосерк» вартістю 1000 грн.
Ухвала набирає законної сили 08 травня 2024р. та та відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повну ухвалу складено та підписано 13 травня 2024р.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу: арбітражного керуючого Ратушного А.І. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), АТ "ПУМБ" (info@fuib.com).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119011090 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні