Справа № 152/201/24
2/152/142/24
УХВАЛА
іменем України
08 лютого 2024 року м. Шаргород
Справа №152/201/24
Провадження №2/152/142/24
Суддя Шаргородського
районного суду
Вінницької області Славінська Н.Л.,
розглянувши у порядку письмового провадження та перевіривши на відповідність вимогам ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Харківська обласна філармонія», з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Харківської обласної ради, про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди,
встановив:
07.02.2024 року ОСОБА_1 звернулася до Шаргородського районного суду Вінницької області з позовом до КП «Харківська обласна філармонія», з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Харківської обласної ради, про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справи від 07.02.2024 року, справа передана в провадження судді Шаргородського районного суду Славінської Н.Л. (а.с.31).
Як вбачається із позовної заяви, відповідачем у справі є КП «Харківська обласна філармонія», що знаходиться в м. Харків, на вул. Римарській, буд.21, код в ЄДРПОУ 02225766 (а.с.1).
08.02.2024 року Шаргородським районним судом направлено електронний запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з метою отримання інформації про адресу місцезнаходження відповідача.
З відповіді №440133 від 08.02.2024 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» вбачається, що місцезнаходження відповідача КП «Харківська обласна філармонія»: м. Харків, вул. Римарська, будинок 21 (а.с.32-35).
Відповідно до ч.2 ст.27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Отже, позовну заяву подано до Шаргородського районного суду Вінницької області з порушенням правил підсудності, встановлених ч.2 ст.27 ЦПК України.
Стаття 27 ЦПК України регулює підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача.
Таким чином, позивач ОСОБА_1 не вірно визначилася із підсудністю справи, тобто за місцезнаходженням відповідача, та помилково направила позовну заяву до Шаргородського районного суду Вінницької області.
Статтею 2ЗУ «Просудоустрій істатус суддів»,встановлено,що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованихКонституцієюі законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом… Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно доКонституції Українита в порядку, встановленому законами України (ч.ч.1, 3 ст.7 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»).
Згідно із ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Виходячи із загальних засад здійснення судочинства, визначених положеннями ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка, відповідно до вимог ч.1 ст.9 Конституції України, ратифікована Законом від 17.07.1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 Конвенції» і є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків … має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі «Занд проти Австрії» від 12.10.1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру суддів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, який не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Беручи до уваги вказані обставини, Шаргородський районний суд Вінницької області не може розглядати вказану справу, яка не віднесена до його підсудності в силу вимог ч.2 ст.27 ЦПК України, тобто не може вважатися «судом, встановленим законом», у розумінні частини першої ст.6 Конвенції.
Суд передає справу на розгляд іншому суду, в тому числі, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України).
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст.32 ЦПК України).
Таким чином, з врахуванням отриманої інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», про місцезнаходження відповідача (а.с.32-35), встановлено, що позовна заява відноситься до підсудності Дзержинського районного суду м. Харкова, тому позовну заяву слід передати на розгляд до вказаного суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч.3 ст.31 ЦПК України).
Керуючись ст.2,ч.2ст.27,ст.ст.31,32 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Харківська обласна філармонія», з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Харківської обласної ради, про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди передати на розгляд до іншого суду за встановленою підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ця ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена 08.02.2024 року.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116871728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні