Провадження № 2/235/173/24
Справа № 235/2579/23
У Х В А Л А
09 лютого 2024 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Величко О.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Югвторлом» про відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Югвторлом» про відшкодування моральної шкоди.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи справа передана судді Величко О.В.
Суддею Величко О. В. заявляється самовідвід у зв`язку з тим, що в процесі розгляду справи з`ясувалось ,що позивачка по справі ОСОБА_1 перебуває у родинних відносинах з головним спеціалістом суду Пишним Миколою Миколайовичем.
Відповідно до частини 1статті 40 ЦПК України, після відкриття провадження у справі, на підставі пункту 5 частини 1статті 36 ЦПК Українисуддею заявлено самовідвід, оскільки позивачка по справі ОСОБА_1 перебуває у родинних відносинах з головним спеціалістом Красноармійського міськрайонного суду Пишним Миколою Миколайовичем.
Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні на це підстави (обставини) визначенні статтями36,37 ЦПК України.
Зокрема, пункт 5 частини 1статті 36 ЦПК Українивизначає, що суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні інші обставини, які викликають сумнів в неупередженості та об`єктивності судді.
Відповідно до статті 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Згідно положень Кодексу суддівської етики, суддя повинен взяти самовідвід від участі в будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.
Неупередженість є необхідною умовою належного виконання суддею своїх обов`язків, яка виявляється у змісті судових рішень та під час судового процесу і суддя має дбати про те, щоб його поведінка сприяла збереженню і поглибленню переконання суспільства у неупередженості судді при здійсненні ним своїх професійних обов`язків.
Обґрунтований самовідвід свідчить про сумлінне виконання суддею своїх обов`язків. Обґрунтування самовідводу не може піддаватися сумніву.
Пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів (схвалені резолюцією 2006/23 від 27 липня 2006 року) визначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього є неможливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості.
Відповідно до статті 8 Загальної Декларації прав людини, кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами в разі порушення її основних прав, наданих їйКонституцієюабо законом.
Частиною першою статті шостої Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Згідно пункту 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи "Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів" - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів.
Так, при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від любих зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що можуть впливати на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватись довірою не тільки з боку сторін в конкретному розгляді, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
За даних обставин, зазначена в заяві про самовідвід судді Величко О.В. підстава свідчить про неможливість розглядати дану справу, мотиви заявленого самовідводу мають об`єктивне підґрунтя та відповідають положеннямстатті 36 ЦПК України, статті 15 Кодексу суддівської етики, та з метою унеможливлення виникнення різного роду сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, забезпечення високого рівня довіри громадян до суду та усунення в подальшому обставин, які б могли вплинути на об`єктивний розгляд справи і недопущення недовіри до правосуддя що передбаченоЗаконом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" від 08.04.2014 року, у відповідності до правил суддівської етики, з урахуванням принципу цивільного процесуального права, процесуальної економії, яка дає можливість вирішити питання про самовідвід на даній стадії, самовідвід підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.36,39,40,41,260,261 ,-
У Х В А Л И В :
Заяву про самовідвід судді Величко О.В., задовольнити.
Цивільну справу № 235/2379/23 за позовом позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Югвторлом» про відшкодування моральної шкоди передати до канцелярії Красноармійського міськрайонного суду для проведення автоматизованого розподілу з метою визначення судді у порядку, встановленомустаттею 33 ЦПК України, для її розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116875963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Величко О. В.
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Величко О. В.
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Величко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні