Справа № 189/351/24
2/189/241/24
У Х В А Л А
Іменем України
08.02.2024 року смт. Покровське
Суддя Покровськогорайонного судуДніпропетровської областіСтепанова О.С.розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Фізичноїособи -підприємця ОСОБА_2 про стягненняорендної платиза користуванняземельною ділянкою,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Покровського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою до ФОП ОСОБА_2 про стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя приходить до висновку про необхідність залишення її без руху з наступних підстав.
Згідно із ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи, в позовній заяві позивач ОСОБА_1 просив звільнити його від сплати судового збору, а в разі відсутності підстав для звільнення від сплати судового збору - розстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі.
Однак, ухвалою судді від 08.02.2024 року в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, розстрочення сплати судового збору у даній цивільні справі було відмовлено.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент звернення ОСОБА_1 до суду, а саме 05.02.2024 року становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки при вирішенні питання про прийняття позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з метою надання позивачу строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, усунути зазначені недоліки, а саме: надати документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою - залишити без руху, запропонувавши усунути недоліки у строк не пізніше 10 днів з дня отримання копії ухвали, надавши належно оформлену позовну заяву.
У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Степанова
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116881370 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Степанова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні