Справа № 143/122/24
УХВАЛА
про відкриття провадження в цивільній справі
08.02.2024р. м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (с. Булаї, Вінницький район, Вінницька область, 22245), в інтересах якої діє адвокат Путілін Євген Вікторович ( АДРЕСА_1 ), до Селянського (Фермерського) господарства «Конкурент» (вул. Генуезька, 3б, м. Одеса, Одеська область, 65000) про розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі та стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою,-
Встановив:
Позовна заява подана особою, яка має цивільну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам ст. ст. 175,177 ЦПК України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та підсудна Погребищенському районному суду Вінницької області.
За положеннями ч. 1ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
За змістом ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно із п.1 ч.6 ст.19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В ч. 9 ст. 19 ЦПК України обумовлено, що для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01січня 2024року встановлено розмірпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб в розмірі 3028 грн. 00 коп.
Предметом позову у даній справі є дві вимоги майнового характеру, а саме про розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі та стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою в розмірі 20340 (двадцять тисяч триста сорок) грн. 13 коп.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позовувизначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно із п. 8 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла - сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
Як убачається з п. 9 Додаткової угоди від 05.01.2016 року до Договору оренди землі від 09.12.2011 року, укладеної між ОСОБА_1 та С(Ф)Г «Конкурент», орендна плата справляється орендарем у грошовій формі в розмірі 4% від нормативної грошової оцінки землі і становить 3352 грн. 00 коп. в рік на земельну ділянку.
За п. 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Таким чином, ціна позову у цій справі становить 30396 (тридцять тисяч триста дев`яносто шість) грн. 13 коп. (3352 грн. 00 коп. х 3 + 20340 грн. 13 коп.), що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому у розумінні приписів ЦПК України дана справа є малозначною в силу своїх властивостей.
Враховуючи вищевикладене, умови розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження згідно із ч. 3 ст. 274 ЦПК України з урахуванням обмежень, встановлених ч. 4 ст. 274 ЦПК України, ознайомившись з матеріали справи, проаналізувавши предмет та підстави позовної заяви, суд вважає, що дана справа відноситься до категорії малозначних, а тому її розгляд слід проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
За змістом ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи ту обставину, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає, що дану справу необхідно розглянути з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючисьст.ст. 19, 187, 260, 274, 279 ЦПК України, -
Ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 143/122/24 за позовом ОСОБА_1 до Селянського (Фермерського) господарства «Конкурент» про розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі та стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 15 год. 00 хв. 22.03.2024 року у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Погребищенського районного суду Вінницької області (22200, м. Погребище, вул. Б. Хмельницького, 51) з повідомленням (викликом) сторін.
В судове засідання викликати сторони.
Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву - п`ятнадцять днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз`яснити відповідачу, що відзив на позовну заяву за формою та змістом має відповідати вимогам ст.178 ЦПК України. Копія відзивута доданихдо ньогодокументів іншимучасникам справиповинна бутинадіслана (надана)одночасно знадісланням (наданням)відзиву досуду. У разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Встановити строк для подання позивачем відповіді на відзив - п`ять днів з дня отримання відзиву.
Встановити строкдля поданнявідповідачем заперечення- п`ять днівз дняотримання відповіді на відзив.
Роз`яснити сторонам, що відповідь на відзив та заперечення мають відповідати вимогам, встановленим частиною третьою п`ятою ст.178 ЦПК України. Копії відповіді на відзив, заперечення та доданих до них документів іншим учасникам справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з їх надісланням (наданням) до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://pgb.vn.court.gov.ua).
Надіслати учасникам справи копію даної ухвали, а відповідачу також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116885121 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Сич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні