ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"08" лютого 2024 р.м. Одеса Справа № 916/4253/23Господарський суд Одеської області у складі судді Петренко Н.Д.,
розглядаючи справу № 916/4253/23
за позовом: ОСОБА_1 /РНОКПП НОМЕР_1 , адреса - АДРЕСА_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 /
до відповідача: приватного акціонерного товариства "Дім марочних коньяків "Таврія" /ЄДРПОУ 00413475, адреса - 74905, Херсонська обл., м. Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 299, e-mail: WWW.tavria.ua, ІНФОРМАЦІЯ_3, info@tavria.ua/
про стягнення 19 557 906,68 грн
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Одеської області розглядається справа № 916/4253/23 за позовом ОСОБА_1 до приватного акціонерного товариства "Дім марочних коньяків "Таврія" про стягнення заборгованості за акції, що підлягають викупу в порядку ст.ст. 68-70 Закону України "Про акціонерні товариства" у розмірі 19 557 906,68 грн, з яких: 9 577 043,60 грн - сума боргу; 1 766 374,00 грн - 3 % річних у зв`язку із затримкою виплат; 8 214 489,08 грн - інфляційне збільшення.
У ході розгляду справи від представника позивача надійшла заява /вх. № 42643/23 від 22.11.2023/, в якій представник, з поміж іншого, вказує, що від імені відповідача може діяти Голова Наглядової ради - Колесник Н.Б. /49027, м. Дніпро, пл. Соборна, 12, поверх 5, тел. НОМЕР_2/.
Також 10.01.2024 на адресу суду надійшла заява позивача про дослідження доказів /вх. № 1053/24/, в якій позивач просить витребувати в архіві Господарського суду Одеської області матеріали справи № 923/628/17 і дослідити наявні у справі документи та докази.
10.01.2024 на адресу суду надійшла заява позивача про заміну відповідача /вх. № 1044/24/, в якій позивач зауважує, що згідно витягу з ЄДРПОУ за кодом 00413475 зареєстровано не публічне акціонерне товариство "Дім марочних коньяків "Таврія", як вказано позивачем у позовній заяві, а приватне акціонерне товариство "Дім марочних коньяків "Таврія".
Згідно ч. 1 ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Частиною 1 ст. 181 ГПК України визначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 ГПК України, підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
Положеннями ч. 2 ст. 182 ГПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення;12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
З огляду на положення п. 10 ч. 2 ст. 182 ГПК України, оскільки саме у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи, господарський суд вважає недоречними доводи позивача про необхідність розгляду заявлених ним клопотань у період між підготовчими засіданнями по справі, а не безпосередньо у судовому засіданні.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Частиною 1 ст. 80 ГПК України визначено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Таким чином, суд зауважує, що саме на сторін покладено обов`язок з подання доказів до суду.
Судом досліджено відповідь з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 438718 від 07.02.2024, з якої вбачається, що за кодом 00413475 дійсно зареєстровано приватне акціонерне товариство "Дім марочних коньяків "Таврія".
У підготовчому засіданні 07.02.2024 судом оголошено протокольну ухвалу:
1) про зміну найменування відповідача з публічного акціонерного товариства "Дім марочних коньяків "Таврія" /код 00413475/ на: приватне акціонерне товариство "Дім марочних коньяків "Таврія" /код 00413475/;
2) про задоволення клопотання позивача про дослідження доказів /вх. № 1053/24 від 10.01.2024/ та витребувано з Господарського суду Одеської області матеріали справи № 923/628/17 для дослідження у судовому засіданні;
3) про розгляд справи № 913/4253/23 у розумний строк, достатній з урахуванням обставин справи для здійснення її своєчасного розгляду, відповідно до завдань господарського судочинства згідно зі статтею 2 ГПК України.
4) про відкладення підготовчого засідання на 13.03.2024 о 12:00 в режимі відеоконференції через Електронний кабінет Електронного суду (http://cabinet.court.gov.ua) з представником позивача. Також доручено Берегівському районному суді Закарпатської області забезпечити проведення за участю позивача ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.120 Господарського процесуального кодексу України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Приймаючи до уваги вказане, суд повідомляє учасників справи про підготовче засідання у справі № 916/4253/23.
З урахуванням положень ч. 1 ст. 182 ГПК України про проведення судом підготовчого засідання з повідомленням учасників справи, враховуючи місце реєстрації відповідача на окупованій території відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року № 309, господарський суд вважає за необхідне повідомити відповідача про призначене підготовче засідання публікацією у мережі інтернет, направленням ухвали на електронні адреси, а також направити лист на адресу Голови Наглядової ради відповідача - Колесник Н.Б. /49027, м. Дніпро, пл. Соборна, 12, поверх 5/, а також повідомити Голову Наглядової ради - Колесник Н.Б. за тел. НОМЕР_2 .
Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави (стаття 2 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського суду з прав людини у справах "Савенкова проти України" від 02.05.2013, "Папазова та інші проти України" від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Враховуючи викладене, з метою повного та всебічного розгляду справи з забезпеченням принципу змагальності та надання учасникам справи необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи, а також правильного застосування законодавства господарський суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи у розумний строк.
Саме з урахуванням усіх викладених обставин судом роз`яснено у судовому засіданні позивачу та його представнику про неможливість у даному підготовчому засіданні закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті, а напроти наявна необхідність розгляду справи № 913/4253/23 у розумний строк, достатній з урахуванням обставин справи для здійснення її своєчасного розгляду, відповідно до завдань господарського судочинства згідно зі статтею 2 ГПК України. У зв`язку із чим суд вважає недоречними зауваження позивача та його представника стосовно строку розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 120, 121, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
1. Повідомити відповідача про підготовче засідання по справі № 916/4253/23, відкладене на "13" березня 2024 р. о 12:00 год публікацією у мережі інтернет, направленням ухвали на електронні адреси e-mail: WWW.tavria.ua, ІНФОРМАЦІЯ_3 info@tavria.ua, а також направити лист на адресу Голови Наглядової ради відповідача - Колесник Н.Б. /49027, м. Дніпро, пл. Соборна, 12, поверх 5/, а також повідомити Голову Наглядової ради - Колесник Н.Б. за телелефоном НОМЕР_2.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, зал судового засідання №10(В (5 поверх) тел. 0(482)307-981.
2. Доручити Берегівському районному суді Закарпатської області /90202, м. Берегове, вул. Бетлена Габора, 3, e-mail: br.zk.court.gov.ua/ забезпечити проведення відеоконференції у судовому засіданні по справі № 916/4253/23, призначеному на 13.03.2024 о 12:00 год. за участю позивача ОСОБА_1 /РНОКПП НОМЕР_1 , адреса - АДРЕСА_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 /.
3. Копію ухвали надіслати Берегівському районному суду Закарпатської області /br.zk.court.gov.ua/ та заявнику.
4. Повідомити відповідача про обов`язок на підставі абз. 1 ч. 6 ст. 6 ГПК України зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Інформацію по справі можна отримати за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
Ухвала складена та підписана 08.02.2024.
Ухвала набрала законної сили 08.02.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Д. Петренко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116887159 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Петренко Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні