Ухвала
від 08.02.2024 по справі 463/7231/22
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/7231/22

Провадження №1-кс/463/1065/24

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

08 лютого 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участюсекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 ,розглянувши клопотаннястаршого слідчого в особливо важливих справах першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , погоджене прокурором третього відділупершого управлінняпроцесуального керівництвадосудових розслідуваннямта підтриманняпублічного обвинуваченняДепартаменту наглядуза додержаннямзаконів органамиДержавного бюророзслідувань ОфісуГенерального прокурора ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,

в с т а н о в и в:

слідчий, як сторона кримінального провадження №62022000000000619 від 17.08.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 і ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України,за погодженнямз прокурором,звернувся дослідчого суддіЛичаківського районногосуду м.Львова зклопотанням пронадання тимчасовогодоступу доречей та документів з можливістю вилучення (проведення виїмки) їх оригіналів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), а саме усіх документів, які послугували підставою для внесення до інформаційної системи «ШЛЯХ» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у період 2022-2023 років та складалися у процесі його внесення до вказаної інформаційної системи (у тому числі, але не виключно, листів-обгрунтувань, заяв на отримання дозволу щодо перетину кордону та внесення водіїв в систему «ШЛЯХ», згод на обробку персональних даних, пам`яток про кримінальну та адміністративну відповідальність, додатків до заяв на отримання дозволу щодо перетину кордону та внесення водіїв в систему « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розпоряджень з додатками і доповненнями до них, супровідних листів та інших документів), документів, які подавалися ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою внесення його до інформаційної системи «ШЛЯХ», а також документів, які підтверджують привезення із-за кордону гуманітарного вантажу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , його кількісні і якісні показники, розподіл і отримання кінцевими споживачами.

Клопотання мотивує тим, що у провадженні Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань перебуває кримінальне провадження №62022000000000619 від 17.08.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 і ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 та її структурних і територіальних підрозділів, використовуючи своє службове становище, керуючись корисливим мотивом, діючи за попередньою змовою та в інтересах громадян України колишніх та діючих працівників правоохоронних органів та органів державної влади і місцевого самоврядування, а також інших осіб, після введення Указом Президента України від 24.02.2022 воєнного стану в Україні та оголошення Указом Президента України від 24.02.2022 загальної мобілізації у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, організовували та сприяли незаконному переправленню вказаних громадян України через державний кордон України.

Вказані відомості частково відображені в розслідуванні журналістів інтернет-видання « ІНФОРМАЦІЯ_5 » під назвою «Батальйон « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Як УП знайшла елітних біженців на Лазурному узбережжі».

Окрім того, колишні та діючі працівники правоохоронних і судових органів України та органів державної влади і місцевого самоврядування, українські бізнесмени, а також родичі та довірені особи вказаних громадян України, під час виїзду/вильоту з території України перед початком повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну 24.02.2022 та після такого вторгнення особисто, а також з допомогою родичів, близьких та довірених осіб, в порушення вимог Закону України «Про валюту та валютні операції», Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 3 від 02.01.2019 (далі - Положення), без здійснення належного митного оформлення (декларування) та сплатиподатків і зборів (обов`язкових платежів), за попередньою змовою та сприяння працівників ІНФОРМАЦІЯ_7 та її структурних і територіальних підрозділів, незаконно перемістили через державний кордон України готівкові кошти в особливо великих розмірах, а також інші матеріальні та коштовні цінності, які в подальшому легалізують (відмивають) на території іноземних держав, шляхом придбання за них рухомого та нерухомого майна.

Під час розслідування указаного кримінального провадження, окрім іншого, досліджуються також обставини законності виїзду за кордон громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зокрема встановлено, що ОСОБА_5 у період 2022-2023 років неодноразово перетинав державний кордон України в період дії воєнного стану в країні як особа, що перебуває в інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на підставі наказів ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Відповідно до інформації, отриманої з ІНФОРМАЦІЯ_8 , дозвіл на виїзд за кордон ОСОБА_5 та його внесення до інформаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було здійснено на підставі звернень ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно відомостей, отриманих з ІНФОРМАЦІЯ_1 , підставою для звернення до ІНФОРМАЦІЯ_8 послугувала заява ОСОБА_5 та додаток до заяви - обґрунтування щодо перевезення гуманітарної допомоги та передачі цієї допомоги ІНФОРМАЦІЯ_9 . Однак, після завершення терміну дії розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 в ІНФОРМАЦІЯ_10 не з`явився, на дзвінки представників міської ради щодо передачі міській раді привезеної гуманітарної допомоги не відповідає.

Таким чином, в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 , ввівши в оману представників ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нібито наявності у нього наміру привезти гуманітарну допомогу із-за кордону, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, організував собі незаконний перетин державного кордону України, не маючи на меті привозити будь-яку гуманітарну допомогу.

Також на запит слідчого ІНФОРМАЦІЯ_11 та ІНФОРМАЦІЯ_12 надано копії документів, поданих ОСОБА_5 , які послугували підставою для винесення відповідного розпорядження та внесення останнього до інформаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

З метою ідентифікації підписів та рукописних записів, що містяться у поданих ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_1 документах, у кримінальному провадженні призначено судову почеркознавчу експертизу.

Згідно п. п. 1 та 1.3 п.1 Розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів. Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.

Враховуючи викладені обставини та специфіку, форми і методи документування та доказування такої категорії злочинів, виникла необхідність у зверненні до слідчого судді Личаківського районного суду міста Львова з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема усіх документів, які послугували підставою для внесення до інформаційної системи «ШЛЯХ» ОСОБА_5 , а також інших документів.

Зазначені документи, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами цього кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та винних у вчиненні кримінальних правопорушень осіб.

З урахуванням характеру та обставин вчинення розслідуваного злочину, неможливим є іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Вищевказані документи, а також відомості, що містяться у них, будуть використані в рамках кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення всіх обставин злочину та, в сукупності з іншими доказами, можуть стати вагомим доказом у даному кримінальному провадженні, доводячи причетність або непричетність осіб до скоєння кримінального правопорушення, а також інших обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування. Довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів іншими способами неможливо. Отримати в інший спосіб речі і документи, а також відомості що містяться у них неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, просив справу слухати у його відсутності.

Представник володільця інформації тимчасовий доступ до якої просить слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий.

У відповідності до вимог ч.4 ст.107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Згідно ч.1ст.21Закону України«Про інформацію»,ч.1ст.6Закону України«Про доступдо публічноїінформації» до інформації з обмеженим доступомвідноситься конфіденційнаінформація,таємна інформаціята службова інформація.

Згідно ізч.1ст.162КПК УкраїниДо охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать конфіденційнаінформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницютакож відповіднодо п.8 визначено, що охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Частиною 6ст.163 КПК Українивстановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи навищевказані обставини,те,що речіта документи,дозвіл натимчасовий доступдо яких,просить надатислідчий,знаходяться уволодінніІНФОРМАЦІЯ_1 ,а такожте,що вонимають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні№62022000000000619, відомості, що містяться в цих речах і документах можуть бути використані як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.

Керуючись вимогами статей 131, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, -

п о с т а н о в и в:

клопотання задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №62022000000000619 слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , слідчому Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_15 , старшому слідчому Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_16 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення (проведення виїмки) їх оригіналів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), а саме усіх документів, які послугували підставою для внесення до інформаційної системи «ШЛЯХ» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у період 2022-2023 років та складалися у процесі його внесення до вказаної інформаційної системи (у тому числі, але не виключно, листів-обгрунтувань, заяв на отримання дозволу щодо перетину кордону та внесення водіїв в систему «ШЛЯХ», згод на обробку персональних даних, пам`яток про кримінальну та адміністративну відповідальність, додатків до заяв на отримання дозволу щодо перетину кордону та внесення водіїв в систему «ШЛЯХ», розпоряджень з додатками і доповненнями до них, супровідних листів та інших документів), документів, які подавалися ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою внесення його до інформаційної системи «ШЛЯХ», а також документів, які підтверджують привезення із-за кордону гуманітарного вантажу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , його кількісні і якісні показники, розподіл і отримання кінцевими споживачами.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених вище документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення08.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116887171
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —463/7231/22

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Маліновська-Микич О. В.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Маліновська-Микич О. В.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні