Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/389/24
Провадження № 2/553/601/2024
У Х В А Л А
Іменем України
14.02.2024м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Тимчук Р.І., розглянувши позовну заяву адвоката Борзовець Олександра Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Подільської районної у м. Полтаві ради, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області Шкляр Юрій Володимирович, про визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності та визначення права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом,
ВСТАНОВИВ:
13.02.2024 року адвокат Борзовець Олександр Володимирович звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1 до Подільської районної у м. Полтаві ради, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області Шкляр Юрій Володимирович, про визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності та визначення права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
Позовна заява подана з додержанням предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції, підсудна Ленінському районному суду м. Полтави, відповідає вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно п. 4 ч. 2 ст.187ЦПК України при прийнятті позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа.
Згідно положень ст. 11, ч. ч. 4, 6 ст. 19, ст. ст. 274-279 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають із трудових відносин, та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 274 ЦПК України.
Згідно ч. 2 ст.274ЦПК України у порядку спрощеного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 274 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, тому суд розпочинає підготовче провадження та призначає підготовче засідання у даній справі.
Керуючись ст. ст. 11, 13, 19, 27,28, ч. 5 ст. 128, ст. ст. 175-178, 187, 190, 191, 274-279 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі за позовом адвоката Борзовець Олександра Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Подільської районної у м. Полтаві ради, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області Шкляр Юрій Володимирович, про визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності та визначення права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
Розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у цивільній справі в приміщенні Ленінського районного суду м. Полтави на 21.03.2024 року о 11:30 год.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу у відповідності до вимог ст. ст. 191, 193 ЦПК України його право у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати:
-відзив на позовну заяву до якого додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються її заперечення, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
- зустрічний позов.
Роз`яснити позивачу його право в п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу його право в п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати на неї свої заперечення, а також документи, що підтверджують надіслання заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст. 199 ЦПК України, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі до початку підготовчого судового засідання позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач заперечення, а інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1616/.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядку, в іншій її частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Р. І. Тимчук
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 15.02.2024 |
Номер документу | 116972471 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Тимчук Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні