ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05 лютого 2024 року м. ТернопільСправа № 921/225/23
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.
розглянув клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2 - адвокат Кокоячук Володимира Мирославовича про участь в судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2, 48100, Тернопільська обл., Теребовлянський район, м.Теребовля, вул.Мазепи, буд.7
до відповідача: Теребовлянської міської ради, 48100, Тернопільська обл., Теребовлянський район, м. Теребовля, вул. Князя Василька, буд.104а
про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі від 21.12.2015 в редакції додаткової угоди від 18.11.2022
Суть справи: В провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2 до Теребовлянської міської ради про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі від 21.12.2015 про поновлення договору оренди землі, укладеного між Теребовлянською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2 в редакції додаткової угоди від 18.11.2022.
Ухвалою суду від 15.01.2024 поновлено провадження у справі №921/225/23; призначено підготовче засідання у даній справі на 15 лютого 2024 року об 11 год. 00 хв..
01.02.2024 на "електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2 - адвокат Кокоячук Володимира Мирославовича про участь в судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №921/225/23, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Частинами 1, 2, 3 статті 197 ГПК України визначено, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (Порядок).
У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (Система) є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача та проведення судового засідання у справі №921/225/23 в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді, з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали (частина 2 статті 232 ГПК України).
Керуючись ст.ст.197, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрного підприємства Колос-2 - адвоката Кокоячук Володимира Мирославовича про участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №921/225/23 - задовольнити.
2. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення EasyCon (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).
3. Попередити учасників справи, що на підставі части 5, 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.представник заявника
Відповідно до статті 6 ГПК України, оскільки позивач, представник заявника мають можливість отримувати судові рішення через підсистеми (модулі) "Електронний кабінет" та "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, копії судових рішень у даній справі будуть направлятися судом на його адресу виключно в електронній формі, що не позбавляє учасника справи права отримати копію відповідного судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 116984475 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) оренди |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні