Ухвала
від 09.02.2024 по справі 363/6423/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"09" лютого 2024 р. Справа № 363/6423/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2024 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12023116150000472 від 09.11.2023 року за ч. 4 ст. 358 КК України,

встановив:

прокурор звернувся до суду із вказаним клопотанням, в якому порушується питання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення в оригіналах: реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 .

Прокурор просила про розгляд клопотання без її участі.

Особи, у володінні яких знаходяться документи щодо яких заявлено клопотання про тимчасовий доступ, будучи повідомленим про розгляд справи, до суду 08.11.2022 року не прибули та про причини своєї неявки суд не повідомили.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного.

З матеріалів клопотання встановлено, що орган досудового слідства розслідує обставини, за яких 09.11.2023 року під час перевірки документів у водія ОСОБА_3 виявлено посвідчення журналіста № НОМЕР_2 термін дії до 31.12.2023 року, виданого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ім`я останнього, з ознаками підробки, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч. 4 ст. 358 КК України.

В ході розслідування, з даних протоколу допиту свідка ОСОБА_4 від 19 грудня 2023 року встановлено, що остання за запропоновану невстановленою особою винагороду взяла участь у реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », директором якої рахувалася, проте діяльності не здійснювала. Також зазначила, що вона не підписувала жодних документів, окрім документів на створення громадської організації. Ствердила, що посвідчення кореспондента № НОМЕР_2 термін дії до 31.12.2023 року, на якому міститься підпис від її іменем, своїм підписом не скріплювала, як і лист №15-11-20-01 від 15.11.223 року про те, що в журналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_3 працює на посаді позаштатного кореспондента.

19.01.2024 року постановою дізнавача Вишгородського РУП ГУНП в Київській області призначено судово-почеркознавчу експертизу посвідчення кореспондента № НОМЕР_2 з відбитком печатки «Товариство з обмеженою відповідальністю м. Київ. Громадська преса України. ГРОМАДСЬКА ПРЕСА УКРАЇНИ ідентифікаційний НОМЕР_1 » та підписом ОСОБА_4 , проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З клопотання експерта №СЕ-19/111-24/4318-ПЧ від 25.01.2024 року встановлено, що для проведення зазначеної вище експертизи необхідно надати вільні зразки підпису ОСОБА_4 , максимально наближені за часом виконання досліджуваних документів, в яких достовірно встановлено справжність підписів виконавця (у великій кількості, але не менше, ніж у десяти документів).

Зазначене підтверджується: витягом з ЄРДР від 09.11.2023 року, протоколом огляду місця події від 09.11 2023 року з додатками, копією паспорту ОСОБА_3 з мобільного додатку «Дія», постановами про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів від 10.11.2024 та 13.11.2023 року, даними протоколів допиту свідків ОСОБА_5 від 10.11.2023 року та ОСОБА_4 від 19.12.2023 року, даними протоколу огляду від 13.11.2023 року з додатками до нього, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 10.11.2023 року, листом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», листом Міністерства юстиції України №60454/8.12-23/вх.58338/8-23 від 22.11.2023 року, постановою про призначення судової технічної експертизи документу від 13.11.2023 року, висновком експерта №3817 від 05.01.2024 року, постановою про призначення судово-почеркознавчої експертизи від 19.01.2024 року, клопотання експерта №СЕ-19/111-24/4318-ПЧ від 25.01.2024 року.

Клопотання мотивовано тим, що з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, виникла необхідність у отриманні оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 з метою подальшого проведення почеркознавчої експертизи.

Відповідно до ст. 159 КПК тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Відповідно до ч.ч. 5-7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно ч. 4 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Відповідно до ч. 1 та абз. 1 ч. 3 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», реєстраційна справа формується в паперовій та/або електронній формі після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, державну реєстрацію фізичної особи - підприємця і державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу та фізичну особу - підприємця.

Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, громадського формування, фізичної особи підприємця: щодо юридичної особи (крім громадського формування та релігійної організації) та фізичної особи - підприємця - у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.

Згідно ч.ч. 1, 3, 4 ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється в порядку, визначеному законом.

Оригінали документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.

Тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

У разі вилучення (виїмки) документів з реєстраційної справи на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів суб`єкт державної реєстрації, у якого зберігається реєстраційна справа, зобов`язаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи (щодо яких проведено виїмку), відповідно до частини другої цієї статті, а також долучити до реєстраційної справи копію такої ухвали та опис вилучених документів. Документи, вилучені з реєстраційної справи (щодо яких проведено виїмку), надаються безпосередньо особі, визначеній в ухвалі слідчого судді, суду.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних формувань осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстровано 13.01.2021 року за №1000681020000060114, реєстраційна справа якого в паперовій формі зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Як вбачається з матеріалів даного клопотання, надання прокурору тимчасового доступу з можливістю вилучення ориганалів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має істотне значення для цього кримінального провадження і полягає у тому, що отримання вказаних документів є необхідним для отримання зразків підписів ОСОБА_4 , що є необхідним для проведення експертизи і встановлення всіх обставин кримінального провадження, які мають істотне значення.

Таким чином слідчий суддя доходить висновку, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відтак, з конкретних обставин розслідування висновується, що зазначені вище відомості досудового розслідування мають бути перевірені й мають суттєве значення для правильного встановлення фактичних обставин провадження, які не можуть бути встановлені в інший спосіб.

Таким чином заявлене клопотання ґрунтується на вимогах Закону, достатніх доказах і підлягає задоволенню.

На підставівикладеногоікеруючисьст.ст.132,159-166,371-372 КПК України,

ухвалив:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , т.в.о. начальника сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання ВП №2 Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області майору поліції ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення в оригіналах: реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 .

Ухвала згідно вимог ст. 309 і ч. 5 ст. 532 КПК України не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала згідно вимог ст. 533 КПК України є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Ухвала залишається в силі й діє протягом десяти днів з дня її постановлення.

Відповідно до вимог ст. 166 КПК України в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Заперечення проти цієї ухвали може бути подано під час підготовчого провадження в суді за поданим обвинувальним актом.

Слідчий суддя

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116985306
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —363/6423/23

Ухвала від 26.07.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 01.04.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 09.02.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

Ухвала від 09.02.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні