ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 лютого 2024 року Справа № 915/1182/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,
за участю секретаря судового засідання Мавродій Г.В.,
в ході підготовчого засіданні, у справі
за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ,
електронна пошта зазначена в системі "Електронний суд": ІНФОРМАЦІЯ_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс-Агро", с. Бузьке, Арбузинський район, Миколаївська область, 55347, код ЄДРПОУ 30690136,
електронна пошта зазначена в системі "Електронний суд": intex-agro@ukr.net
представник відповідача, адвокат Одінцов Едвін Володимирович
електронна пошта зазначена в системі "Електронний суд": ІНФОРМАЦІЯ_2
про: стягнення ринкової вартості частини майна товариства
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №б/н від 14.09.2020, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс-Агро" ринкову вартість частки майна, що відповідає 15% в статутному капіталі товариства.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.01.2024, яку занесено до протоколу судового засідання, у підготовчому засіданні оголошено перерву до 15.02.2024 о 14:00.У підготовчому засіданні 15.02.2024 судом повторно перевірено позовну заяву на додержання вимог викладених у ст.162, ст.164, ст.172 Господарського процесуального кодексу України, та встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.162,164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Так, як визначено п.п.3,4 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
Відповідно до ч.1 ст.163 ГПК України ціна позову визначається: - у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; - у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог. При цьому, як визначено ч.2 зазначеної статті, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
Звертаючись до суду з відповідним позовом (майнового характеру), позивач в порушення ст.162 ГПК України не зазначив ціну позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується (із зазначенням та наданням доказів, які підтверджують суми, використані позивачем при здійсненні такого розрахунку).
Отже, фактично у поданій заяві позивачем не вказано ціну позову, а зміст позовних вимог викладено неповно.
Згідно з ч.11 ст.176 ГПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 у справі №915/1182/20 без руху, з урахуванням ст.162 ГПК України.
Керуючись ст.162, п.11 ст.176, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви, що визначені в ухвалі суду протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали суду.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення ціни позову та надання обґрунтованого розрахунку суми, що стягується.
4. Повідомити позивача, що в силу вимог ч.13 ст.176 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала суду, набирає законної сили у відповідності до ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117039625 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні