Справа №752/6756/23
Провадження №2/752/1102/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2024 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Кордюкова Ж.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів про поновлення на роботі,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_2 знаходилась цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів про поновлення на роботі.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.01.2024 зазначену цивільну справу передано судді Голосіївського районного суду міста Києва Кордюковій Ж.І., у зв`язку із звільненням судді Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_2 .
Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження встановлено, що вона підлягає передачі на розгляд до іншого суду, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією довідки №256831-2019 від 10.08.2019.
Як внутрішньо переміщена особа ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач Державний науково-контрольний інститут біотехнологій і штамів мікроорганізмів знаходиться за адресою: м. Київ, Солом`янський район, вул. Донецька, б.30.
Частиною 2 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
З матеріалів справи встановлено, що спір, який існує між сторонами, виник з трудових правовідносин. При цьому жоден з учасників справи не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання чи місця знаходження на території Голосіївського району м. Києва.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів про поновлення на роботі подана з порушенням територіальної юрисдикції (підсудності), а зазначена цивільна справа не підсудна Голосіївському районному суду міста Києва.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи наведене, а також ту обставину, що позивач фактично проживає в м. Києві, суд вважає, що слід передати справу для розгляду за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача.
Керуючись ст.ст. 27, 31, 184, 258, 260-261, 353-355 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Передати за підсудністю для розгляду до Солом`янського районного суду міста Києва цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів про поновлення на роботі.
Передачу цивільної справи здійснити в порядку, встановленому частиною 3 статті 31 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя Ж. І. Кордюкова
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117076747 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Кордюкова Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні