Ухвала
від 19.02.2024 по справі 175/9858/23
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/9858/23

Провадження № 1-кс/175/654/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2024 року смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Краматорської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023052390001818 від 14.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 4 ст.185 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

16 лютого 2024 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Краматорської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023052390001818 від 14.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 4 ст.185 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.12.2023 до ЧЧ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення про те, що 13.12.2023 на ділянці місцевості на території м. Краматорська за координатами 48.748938, 37.560297 на залізничних коліях, працівниками поліції були виявлені ОСОБА_5 та ОСОБА_6 які на вказаній ділянці місцевості здійснили крадіжку металевих кріплень залізничної колії, однак свій злочинний умисел не змогли довести до кінця, оскільки їх протиправні дії були помічені та припинені співробітниками поліції. (ЄО 22031).

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№ 12023052390001818 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч.4 ст.185 КК України.

Під час досудового розслідування, було встановлено, що скоєння даного злочину причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який втратив паспорт, та отримував його у Близнюківському РВ Харківської області.

Враховуючи те, що для забезпечення швидкого, повного, неупередженого розслідування та з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідно отримати форму «1» на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для встановлення та підтвердження його повних анкетний даних, місця народження.

Інформація, щодо анкетний даних,місця народження міститься в формі «1», яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , та знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, оскільки встановлено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, в зв`язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання підлягає задоволенню за такими підставами.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Відповідно до ч. 5, ч. 6, ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Як встановленов ходісудового розглядуклопотання,наявні достатніпідстави вважати,що тимчасовийдоступ дозазначених речейі документів має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні. Відомості, які містяться у речах і документах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 можуть бути використані як докази обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, а іншими способами довести ці обставини неможливо.

На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення дієвості кримінального провадження, суд приходить до висновку про доцільність задоволення клопотання та надання тимчасового доступу до вказаних в клопотанні речей і документів.

Керуючись ст.ст. 40-1, 159 166, 309 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Краматорської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023052390001818 від 14.12.2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 4 ст.185 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати слідчому Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , або будь-якій іншій уповноваженій особі на підставі доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять законом охоронювану таємницю та зберігаються у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю надання інформації на паперовому носії, форми «1» на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала діє протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.

Роз`яснити, що відповідно до положень ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117095646
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —175/9858/23

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Озерянська Ж. М.

Ухвала від 31.01.2024

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Озерянська Ж. М.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бровченко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні