Рішення
від 26.01.2024 по справі 523/7737/23
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/7737/23

Провадження №2-др/523/11/24

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" січня 2024 р.

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Дяченко В.Г.,

за участю секретаря судового засідання Томілко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ІЗУМРУД 2007»- адвокатаРостомова ГрантАртуровичапро ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007» до ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, скасування рішення державного реєстратора та припинення права власності,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Суворовського районного суду м. Одеси перебувала цивільна справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007» до ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, скасування рішення державного реєстратора та припинення права власності.

Рішенням Суворовського районного суду міста Одеси від 18 січня 2024 року розгляд справи було завершено та позовні вимоги ОСББ «ІЗУМРУД 2007» задоволено у повному обсязі.

24 січня 2024 року на адресу суду надійшла заява представника позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007»- адвоката Ростомова Грант Артуровича, в якій сторона позивача просила ухвалити додаткове рішення, яким вирішити питання про стягнення з ОСОБА_1 витрат на оплату висновку експерта у розмірі 10 000,00 грн. та витрат на оплату професійної правничої допомоги у сумі 30 000,00 грн.

Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 25.01.2024 року вищевказана заява прийнята та призначена до розгляду у судовому засіданні без повідомлення учасників справи.

Суд, перевіривши матеріали справи, зазначає наступне.

Судом встановлено, що рішенням Суворовського районного суду міста Одеси від 18 січня 2024 року задоволено позов Об`єднання співвласниківбагатоквартирногобудинку«ІЗУМРУД 2007»до ОСОБА_1 провизнанняправочину недійсним,скасуваннярішеннядержавного реєстраторатаприпиненняправа власності - задовольнити. Крім того, стягнуто з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007» (код ЄДРПОУ: 42750459, місцезнаходження : вул. Академіка Сахарова, буд.36) 10736,00 грн. судового збору.

Положеннямистатті 59 Конституції Українизакріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно зістаттею 15 ЦПК Україниучасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.

Однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини третьоїстатті 2 ЦПК України).

Відповідно достатті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини.

Разом із тим чинне цивільно-процесуальне законодавство визначило критерії, які слід застосовувати при визначенні розміру витрат на правничу допомогу.

Відповідно до положень частини першої, пункту 1 частини третьоїстатті 133 ЦПК Українисудові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

За змістомстатті 137 ЦПК Українивитрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплатівідповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно з частиною третьоюстатті 137 ЦПК Українидля визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Пунктами 1, 2 частини другоїстатті 141 ЦПК Українипередбачено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача, у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Частиною восьмоюстатті 141 ЦПК Українивизначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Зазначені вище критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим.

Як вбачається з матеріалів доданих до заяви розрахунок витрат на правничу допомогу сторона позивача доводить:

- ордером;

- договором №1-10/05/2023 про надання правничої допомоги від 10.05.2023 року;

- додатковою угодою №1 до Договору про надання правничої допомоги №1-10/05/2023 від 10.05.2023 року, де зазначено суму гонорару за захист прав та інтересів у суді першої інстанції еквівалентно 30000,00 грн., що є гонораром успіху,

- актом про надання послуг від 23.01.2024 року;

- платіжною інструкцією №185 від 23.01.2024 року на суму 30000,00 грн.

Оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, витрати, пов`язані з наданням правничої допомоги мають бути стягнуті з відповідача по справі ОСОБА_1 .

Крім того, відповідно до ч. 6 ст.139ЦПК України розмір витрат на підготовку експертного висновку на замовлення сторони, проведення експертизи, залучення спеціаліста, оплати робіт перекладача встановлюється судом на підставі договорів, рахунків та інших доказів.

На підтвердженняпонесених стороноюпозивача витратна підготовкувисновку експерта,надано квитанціювід 28.07.2023 року про оплату за надання послуг з проведення будівельно-технічного дослідження згідно рах. № 18 від 24.07.2023 року, на суму 10000,00 грн.

Розмір витрат, які сторонапозивача сплатила узв`язку зрозглядом справи було подано представником позивача у строк, визначений ч. 8 ст. 141 ЦПК України.

Таким чином, враховуючи положенняст. 141 ЦПК України, та зважаючи на задоволення позовних вимог, виходячи складності справи, з обсягу та часу фактично наданих послуг, з урахуванням характеру виконаної адвокатом роботи, суд дійшов висновку, що витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 30000,00 грн., як і витрати з оплати висновку експерта у розмірі 10 000,00 грн. покладаються на відповідача у справі- ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст.137,141,259,270,354ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ІЗУМРУД 2007»- адвокатаРостомова ГрантАртуровичапро ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007» до ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, скасування рішення державного реєстратора та припинення права власності задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку «ІЗУМРУД 2007» (код ЄДРПОУ: 42750459, місцезнаходження : вул. Академіка Сахарова, буд.36) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 30000 (тридцять тисяч) грн. 00 коп. та витрати з оплати висновку експерта у розмірі 10 000 ( десять тисяч) грн. 00 коп.

Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано, у випадку подання апеляційної скарги додаткове рішення суду набирає чинності у день розгляду справи апеляційним судом. Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси в порядку та у строки визначеніст. 352-354 ЦПК України.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення26.01.2024
Оприлюднено23.02.2024
Номер документу117137965
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —523/7737/23

Повістка від 28.01.2025

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Фаловська Ірина Миколаївна

Постанова від 09.12.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Рішення від 26.01.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

Рішення від 18.01.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні