Ухвала
від 21.02.2024 по справі 904/260/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

21.02.2024 м. ДніпроСправа № 904/260/24

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС ГЕЙМ", Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг

до Фізичної особи-підприємця Дуч Володимира Володимировича, м. Київ

про розірвання договору суборенди № 01/07-21/1-01 від 01.07.2021.

Суддя Бєлік В.Г.

Секретар судового засідання Голігорова Т.І.

Представники:

від позивача: Лозицький О.П., адвокат;

від відповідача: Євтушенко А.І., адвокат;

вільний слухач: Клюєва О.В.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС ГЕЙМ" (надалі - Позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Дуч Володимира Володимировича (далі - відповідач), у якій просить розірвати договір суборенди № 01/07-21/1-01 від 01.07.2021, укладений між Фізичною особою-підприємцем Дуч Володимиром Володимировичем та Товариством з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС ГЕЙМ".

Також позивач просить покласти на відповідача понесені позивачем судові витрати з оплати судового збору та з оплати професійної правничої допомоги.

Зазначену позовну заяву сформовано в системі "Електронний суд".

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2024 позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду від 24.01.2024 усунути недоліки позовної заяви, а саме надати докази сплати (доплати) судового збору у встановлених порядку та у розмірі 2 392,12 грн. (в разі подання позовної заяви електронній формі через підсистему ЄСІТС "Електронний суд"), або 2 997,72 грн. в разі подання позову через канцелярію суду.

25.01.2024 від позивача через систему "Електронний суд" надійшла заява про усунення недоліків.

Позивачем вимоги ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2024 виконано.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.01.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 21.02.2024 о 12:30 год.

12.02.2024 через систему "Електронний суд" представник відповідача направив до суду відзив на позовну заяву.

15.02.2024 через систему "Електронний суд" представник позивача направив до суду відповідь на відзив.

16.02.2024 через систему "Електронний суд" представник відповідача направив до суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

19.02.2024 через систему "Електронний суд" представник відповідача направив до суду клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, у якому просить залучити до розгляду судової справи № 904/2660/24, на стороні Відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «АТРІУМ ДЕЛЬТА» (50002, м. Кривий Ріг, вул. Лєрмонтова, 26А, ідентифікаційний код 33407581) в якості третьої особи що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

20.02.2024 через систему "Електронний суд" від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТРІУМ ДЕЛЬТА» до суду надійшла заява про вступ у справу як третьої особи, у якій просить залучити до розгляду судової справи № 904/2660/24, на стороні Відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «АТРІУМ ДЕЛЬТА» (50002, м. Кривий Ріг, вул. Лєрмонтова, 26А, ідентифікаційний код 33407581) в якості третьої особи що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.02.2024 заяву представника відповідача - Фізичної особи-підприємця Дуч Володимира Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задоволено та підготовче судове засідання, яке призначене на 21.02.2024 о 12 год. 30 хв., проводити в режимі відеоконференції за участю представника відповідача.

Розглянувши клопотання відповідача та заяву ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» суд вбачає підстави для їх задоволення з огляду на таке.

Відповідач клопотання мотивує тим, що прийняте рішення про задоволення позову по даній справі безпосередньо вплине на права та обов`язки ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА», оскільки позивач, проведенням незаконної реконструкції, не маючи на це жодних дозвільних документів, а також:, грубо порушуючи чинне законодавство та умови укладеного Договору, зокрема п. 3.3.2 Договору суборенди, укладений з Відповідачем, наніс значні збитки власнику приміщень - ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА».

ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» заява мотивована тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АТРІУМ ДЕЛЬТА» є власником нежитлової будівлі готелю «ДРУЖБА», то будь-які дії проведені, із нежитловою будівлею безпосередньо його стосуються. Розірвання Договору суборенди та повернення об`єкту суборенди в стані, в якому воно перебуває наразі, фактично зніме будь-яку відповідальність за нанесені збитки майну ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» Позивачем, та покладе додаткові численні витрати на Відповідача у справі та ТОВ «АТРУМ ДЕЛЬТА».

У відповідності до ч.1 ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Згідно ч.1 ст.51 ГПК України, якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви додаються докази направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Під час розгляду справи суд зобов`язаний забезпечити повне, всебічне та об`єктивне з`ясування обставин справи, оскільки обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Враховуючи, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» щодо відповідача, то суд вважає за можливе клопотання відповідача та заяву ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА» задовольнити та залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ «АТРІУМ ДЕЛЬТА».

Відповідно до частин 1-3 статті 216 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

Разом з тим згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013 року, Папазова та інші проти України від 15.03.2012 року).

Європейський суд щодо тлумачення положення розумний строк в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

У відповідності до частини 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Також судом враховано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до частини 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

За змістом ч.2 ст.232 Господарського процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

В зв`язку з залученням третьої особи до участі у справі та враховуючи необхідність забезпечення участі сторін у судовому засіданні, та їх право на належний захист своїх прав в суді першої інстанції, а також з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, суд вважає за необхідне продовжити строк розгляду підготовчого провадження на 30 календарних днів та підготовче судове засідання відкласти з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду справи та належної підготовки справи для розгляду по суті.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 50, 176, 177, 182, 183, 185, 202, 216, 232 - 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "АТРІУМ ДЕЛЬТА" (50002, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лєрмонтова, буд. 26А, код 33407581)

2. Продовжити строк розгляду підготовчого провадження до 25.04.2024 включно.

3. Відкласти підготовче засідання на 04.04.2024 о 11:00 год.

4. Запропонувати учасникам справи подати до суду:

позивачу та відповідачу:

- направити на адресу третіх осіб копії документів наданих сторонами до матеріалів справи (позовну заяву, відзив, відповідь на відзив, заперечення на відповідь на відзив), докази направлення на адреси третіх осіб надати суду);

відповідачу:

- заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень за правилами, встановленими частинами третьою шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України (копію заперечень направити на адресу позивача, докази надсилання надати до суду);

третій особі:

- надати письмові пояснення по суті справи, копію письмових пояснень та доданих до них документів направити у часникам, докази чого надати суду;

сторонам:

- оригінали документів, що додані до позовної заяви та відзиву надати для огляду в судове засідання;

- належним чином засвідчені копії документів на підтвердження процесуальних повноважень їх представників відповідно до вимог, передбачених статтею 60 Господарського процесуального кодексу України (оригінали надати для огляду в судове засідання).

5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (пояснень, заяви, клопотання, відзиви тощо), письмові та електронні докази (завчасно, до дати призначеного судового засідання) на електронну адресу суду (inbox@dp.arbitr.gov.ua), через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні довірчі послуги"

6. Звернути увагу учасників справи, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статями 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

7. Попередити учасників справи про те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.

Суддя В.Г. Бєлік

Дата ухвалення рішення21.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117173564
СудочинствоГосподарське
Сутьрозірвання договору суборенди № 01/07-21/1-01 від 01.07.2021.

Судовий реєстр по справі —904/260/24

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 04.04.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 21.02.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 26.01.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 24.01.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні