Справа № 273/1688/23
провадження № 2/0285/418/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2024 року м. Звягель
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді………………..….......Літвин О. О.,
секретаря………………….…………….Клечковської М. М.,
з участю:
представника позивача (адвоката).........Семеньки В. М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду
за правилами загального позовного провадження цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до Приватного сільськогосподарського підприємства «Церем»
про усунення перешкод в користуванні земельними ділянками та скасування рішень
про державну реєстрацію,
ВСТАНОВИВ:
Позивач у липні 2023 року звернулась до Баранівського районного суду з даним позовом до відповідача, в якому просила зобов`язати його усунути перешкоди в користуванні земельними ділянками площами 1,7807га, 2,4714га, 0,5688га, 0,2772га та 0,2774га, які знаходяться на території Дубрівської сільської територіальної громади Звягельського району Житомирської області (далі по тексту Земля), шляхом її повернення; скасувати державну реєстрацію права оренди на Землю та стягнути на її користь моральну шкоду.
В судовому засіданні адвокатом позивачки заявлено клопотання про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи для встановлення належності підпису її матері, як сторони правочину. Зазначає, що спірні договори оренди землі, укладені у 2021 році між відповідачем та ОСОБА_2 щодо Землі, остання не укладала та не підписувала, вважає, що її підпис є підробленим.
Причини неявки представника відповідача, належним чином повідомленого про слухання справи, невідомі, своїм правом на подання до суду будь-яких заперечень щодо змісту і вимог позовної заяви або відзиву, він не скористався. Клопотань, які б свідчили про зацікавленість відповідача у розгляді справи, матеріали справи не містять.
Заслухавши пояснення учасника судового процесу та розглянувши подане клопотання, суд приходить наступного висновку.
Кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
Судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства. У відповідності до ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, що беруть участь у справі.
Відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.98 №53/5 основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів. Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Позивачка підставою своїх позовних вимог вказує на те, що спірні договори оренди Землі були укладені без участі її матері і нею не підписувалися, що свідчить про відсутність юридичного факту їх укладення. Відтак, з метою повного та всебічного з`ясування всіх обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, для забезпечення балансу прав усіх учасників судового процесу, суд вважає за необхідне задовольнити подане клопотання та призначити у справі почеркознавчу експертизу.
Витрати, пов`язані із проведенням експертизи, суд рахує за необхідне покласти на позивачку.
Оскільки оригіналів договорів позивачка не має, їх слід витребувати у відповідача.
Встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підготовчі дії по справі проведені повністю, у зв`язку з чим, суд вважає можливим закрити підготовче провадження.
Оскільки для проведення експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час її проведення.
Керуючись статтями 103, 104, 196-198, 252, 253, 258-260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивачки задовольнити.
Призначити по справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (вул Старий бульвар, 18, м Житомир, 10008).
На вирішення експертизи поставити наступне запитання:
чи виконані підписи від імені ОСОБА_2 , які містяться у договорах оренди землі №519 від 18.10.2021, №521 від 18.10.2021, №520 від 18.10.2021, у двох договорах №б/н від 17.03.2021, укладених між ОСОБА_2 та приватним сільськогосподарським підприємством «Церем», у графі «реквізити та підписи сторін, орендодавець» ОСОБА_2 чи іншою особою?
Надати експерту право коригування питання, зазначеного в ухвалі суду, відповідно до призначеної експертизи, та дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей.
Зобов`язати приватне приватне сільськогосподарське підприємство «Церем» надати суду в п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали оригінали договорів оренди землі №519 від 18.10.2021, №521 від 18.10.2021, №520 від 18.10.2021 та два договори №б/н від 17.03.2021, укладені між ним та ОСОБА_2 .
Витрати по проведенню експертизи покласти на позивачку.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст.384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від проведення експертизи: у разі ухилення від подання експертам (або суду) необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Закрити підготовче провадження по даній цивільній справі.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Головуюча суддя Ольга Літвин
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117178355 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні