Ухвала
від 22.02.2024 по справі 367/1610/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/1610/24

Провадження №2/367/3106/2024

УХВАЛА

про залишення без руху

22 лютого 2024 року м. Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення 3% річних, індексу інфляції та процентів за користування чужими грошовими коштами,-

ВСТАНОВИВ:

20.02.2024 року до Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник позивача, - адвокат Ростолопа Євгенія Григорівна, до ОСОБА_2 про стягнення 3% річних, індексу інфляції та процентів за користування чужими грошовими коштами.

Ухвалою суду від 21.02.2024 року зазначену позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк на усунення недоліків, а саме, для надання суду позовної заяви у двох примірниках із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету представника позивача адвоката Ростолопи Є.Г., та надання належним чином засвідченої копії рішення Ірпінського міського суду Київської області від 28 березня 2023 року по справі №367/7675/20 (провадження №2/367/1426/2023) з відповідною відміткою суду про дату набрання законної сили.

22.02.2024 року від представника позивача адвоката Ростолопи Є.Г. до суду надійшла заява про усунення недоліків, зазначивши в її тексті та надавши витяги про наявність електронного кабінету адвоката Ростолопи Є.Г., та виклавши свої заперечення на вищезазначену ухвалу суду.

Ознайомившись із вказаною позовною заявою, вважаю, що вона підлягає повторному залишенню без руху виходячи з наступного.

Вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви, встановлено в статтях175,177 ЦПК України.

За приписами п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заяваповинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно з ч.6ст.14 ЦПК Україниадвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

При цьому, 18 жовтня 2023 року набув чинностіЗакон України №3200-IXщодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Відповідно до ч. 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.ч.1, 2, 4, 5 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документіввважаються засвідчениминалежним чином,якщо їхзасвідчено впорядку,встановленому чиннимзаконодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Суд звертає увагу сторони позивача, що відповідно до частини 3 розділу ХІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №814 від 20.08.2019, копія судовогорішення,виготовлена апаратомсуду упаперовій формі,засвідчується відповідальноюособою апаратусуду тавідповідною печаткоюсуду іззазначенням дати. Уразі якщосудове рішенняне набралозаконної сили,про цепрацівником апаратусуду зазначаєтьсяна копії,що видаєтьсячи надсилається. На копії судового рішення, що набрало законної сили, зазначається дата набрання ним чинності.

Як вбачається, недоліки, зазначені в ухвалі суду від 21.02.2024 позивачем усунені не були, вимоги п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України не виконані та не надано до суду 2 примірника позовної заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, копію рішення Ірпінського міського суду Київської області від 28 березня 2023 року по справі №367/7675/20 (провадження №2/367/1426/2023), засвідчену в порядку, встановленому чинним законодавством з відповідною відміткою суду про дату набрання ним законної сили суду не надано (або оформлену таким чином його копію, засвідчену стороною позивача).

Долучена копія рішення Ірпінського міського суду Київської області від 28 березня 2023 року, на яку посилається позивач, як на підставу для стягнення коштів, не містить відомостей про набрання законної сили, при цьому копія постанови Апеляційного суду Київської області від 27.09.2024 року ухвала Верховного Суду від 25.10.2023 року не містять засвідчувального напису працівника апарату суду та печатки, а ухвала Верховного Суду від 25.10.2023 року взагалі містить знеособлені дані.

Відповідно до ч.1 та ч.2ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Суд постановляєухвалу прозалишення позовноїзаяви безруху такожу разі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодо частинишостої статті14цього Кодексузобов`язаназареєструвати електроннийкабінет,але незареєструвала його. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу.

Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення 3% річних, індексу інфляції та процентів за користування чужими грошовими коштами підлягає повторному залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме для надання суду позовної заяви у двох примірниках із зазначенням, відповідно до вимог ст.175 ЦПК України, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету представника позивача адвоката Ростолопи Є.Г., та надання копії засвідченого у встановленому чинним законодавством порядку рішення Ірпінського міського суду Київської області від 28 березня 2023 року по справі №367/7675/20 (провадження №2/367/1426/2023) з відповідною відміткою про дату набрання таким законної сили.

При цьому суд наголошує, що дійсно, належність та допустимість доказів судом на стадії відкриття провадження не досліджується, проте ЦПК України встановлені вимоги до копій письмових доказів (документів). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Для копій судових рішень встановлено порядок їх засвідчення в частині 3 розділу ХІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №814 від 20.08.2019. Відповідність копії судового рішення, оформленої в порядку, встановленому чинним законодавством, може бути засвідчена особою, яка його подає в якості доказу до суду, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

У разі неподання копії судового рішення, оформленого в порядку, встановленому чинним законодавством, суд звертає увагу сторону позивача, що за приписами частин 2, 4, 8 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу; докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Керуючись ст. ст.175, 185 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення 3% річних, індексу інфляції та процентів за користування чужими грошовими коштами,-залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді -10 днів з дня отримання даної ухвали.

У разі усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ст.185 ч.3 ЦПК Українибуде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.

Суддя: О.В. Чернова

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117178874
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

Судовий реєстр по справі —367/1610/24

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Рішення від 16.05.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні