Ухвала
від 23.02.2024 по справі 920/1035/22
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

23 лютого 2024 року

м. Київ

Справа № 920/1035/22

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснова Є. В. - головуючого, Мачульського Г. М., Рогач Л. І.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради на постанову Північного апеляційного господарського суду від 18.01.2024 (колегія суддів: Кравчук Г. А., Коробенко Г. П., Козир Т. П.) та рішення Господарського суду Сумської області від 06.06.2023 (суддя Вдовенко Д. В.) у справі

за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна Залізниця" до Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Тростянецька міська рада Сумської області про стягнення 1 010 799,52 грн,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2022 року Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна Залізниця" звернулося до суду з позовом про стягнення з Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради 1 010 799,52 грн збитків за пільгове перевезення пасажирів.

06.06.2023 Господарський суд Сумської області ухвалив рішення, залишене без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 18.01.2024, повний текст якої складений 06.02.2024, про задоволення позову.

12.02.2024 Відділ соціального захисту населення Тростянецької міської ради звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ці судові рішення та ухвалити нове - про відмову у позові.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.02.2024 справу передано на розгляд колегії суддів у складі: Краснова Є. В. - головуючого, Рогач Л. І., Мачульського Г. М.

За правилами пункту 5 частини другої статті 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга, з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 287 цього Кодексу підстави (підстав).

Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що її подано з дотриманням вимог статей 287- 291 ГПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 294 цього ж Кодексу в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження.

Беручи до уваги обґрунтування скаржника підстав касаційного оскарження, колегія суддів дійшла висновку про те, що матеріали касаційної скарги є достатніми для відкриття касаційного провадження на підставах, визначених у пунктах 1, 4 частини другої статті 287 ГПК України з урахуванням підпункту "а" пункту 2 частини третьої цієї ж статті.

З огляду на зміст частини тринадцятої статті 8 та частини четвертої статті 301 ГПК України, перегляд оскаржуваних судових рішень здійснюватиметься без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

За змістом статті 295 ГПК України учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.

Оскільки подання відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі є правом учасників справи, то в разі реалізації такого права суд касаційної інстанції встановлює відповідний строк для подання зазначеного відзиву.

Крім того, скаржник просить зупинити виконання рішення суду першої інстанції, яке обґрунтовує тим, що скаржник є комунальною установою, яка фінансується з місцевого бюджету. Ураховуючи, що стягнуті за оскаржуваним рішенням кошти у Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради відсутні звернення цього рішення до виконання призведе до зупинення роботи скаржника у зв`язку з неможливістю проводити платежі. Водночас у разі задоволення касаційної скарги і відмови у позові відповідачу після можливого списання коштів доведеться докласти значних зусиль та витрат для відновлення порушеного права, у тому числі щодо повернення примусово стягнутих коштів, зокрема, шляхом можливого ініціювання інших судових проваджень.

Абзацом 2 частини 4 статті 294 ГПК України передбачено, що за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.

Частиною 1 статті 332 ГПК України визначено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Клопотання про зупинення виконання судового рішення має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі їх скасування.

З огляду на викладене, враховуючи предмет касаційного оскарження, а також оцінивши доводи заявленого клопотання про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення, Верховний Суд не вбачає підстав для його задоволення.

Керуючись статтями 234, 287- 290, 294, 295, 301 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради та здійснити перегляд судових рішень у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

2. Учасники мають право подати до Верховного Суду відзиви на касаційну скаргу за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, або через підсистему "Електронний суд" до 11 березня 2024 року, відсутність яких не перешкоджає здійсненню касаційного перегляду.

3. Відмовити у задоволенні клопотання Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради про зупинення виконання рішення Господарського суду Сумської області від 06.06.2023.

4. Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі "Інтернет" за вебадресою: http://supreme.court.gov.ua.

5. Витребувати з Господарського суду Сумської області та/або Північного апеляційного господарського суду матеріали справи № 920/1035/22.

6. Надіслати копію цієї ухвали до Господарського суду Сумської області та Північного апеляційного господарського суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Є. В. Краснов

Суддя Г. М. Мачульський

Суддя Л. І. Рогач

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення23.02.2024
Оприлюднено26.02.2024
Номер документу117202843
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1035/22

Постанова від 26.04.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Ухвала від 13.03.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Ухвала від 23.02.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Постанова від 18.01.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 24.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 21.09.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 20.09.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 11.09.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кравчук Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні