Справа № 136/2343/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.2024 м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Кривенка Д.Т.,
за участю секретаря судових засідань Марчук Н.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, Липовецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства, стягнення аліментів на неповнолітню дитину та визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді суду знаходиться вищевказана цивільна справа.
У судове засідання сторони та представники третіх осіб не з`явилися, однак позивач, у своїй письмовій заяві, просив суд призначити судово-генетичну експертизу, мотивуючи її тим, що вважає себе біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідач, заперечення щодо призначення судово-генетичної експертизи не висловила, а представники третіх осіб, просивши суд про розгляд справи без їх участі, а при вирішенні спору поклалися на розсуд суду.
Суд вивчивши заяву позивача та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши про відсутність заперечень відповідача, дійшов висновку про задоволення заяви позивача щодо призначення у справі судово-генетичної експертизи, виходячи з наступних підстав.
Згідно з п. 9 постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.
У відповідності до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Судом встановлено, що предметом даного спору, серед інших, є визнання батьківствапозивача щодо дитини народженої відповідачем, а тому заява позивача є мотивованою. Таким чином, під час проведення судово-генетичної експертизи, експертам слід надати відповідь на запитання: чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Щаслива, Вінницької обл. та проживає по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Липовецьким РВ УМВС України у Вінницькій обл., від 26.11.2009, біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який народивсяу с.Жабелівка,Вінницького (Липовецького)р-ну,Вінницької обл., та проживає по АДРЕСА_1 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане Виконавчим комітетом Жабелівської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 20.06.2017 та чи існує кровна спорідненість між ними?
Враховуючи, що сторони не висловили своїх заперечень проти визначення судом експертної установи самостійно, з урахуванням обставин справи, суд вважає за доцільне доручити проведення експертизи судовим експертам Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Василя Порика, 8.
Одночасно суд роз`яснює сторонам, наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні (ст. 109 ЦПК України).
Відповідно до ст.ст. 252, 253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи, на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 103, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заявупозивача ОСОБА_1 про призначення судово-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, Липовецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства, стягнення аліментів на неповнолітню дитину та визначення місця проживання дитини - судово-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Щаслива, Вінницької обл. та проживає по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Липовецьким РВ УМВС України у Вінницькій обл., від 26.11.2009, біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який народивсяу с.Жабелівка,Вінницького (Липовецького)р-ну,Вінницької обл., та проживає по АДРЕСА_1 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане Виконавчим комітетом Жабелівської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 20.06.2017 та чи існує кровна спорідненість між ними?
Проведення експертизи доручити експертам Вінницького науково-дослідногоекспертно-криміналістичногоцентру МВСУкраїни,що знаходитьсяза адресою:м.Вінниця,вул.Василя Порика,8, направивши до експертної установи для проведення експертизи матеріали даної цивільної справи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Про день та час проведення експертизи повідомити сторони.
Зобов`язати сторін прибути спільно з дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який проживає по АДРЕСА_1 , до експертної установи за адресою: що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_2 , для відібрання біологічних зразків для проведення судово-генетичної експертизи.
Попередити сторін про наслідки ухилення від проведення експертизи, передбачені ст. 109 ЦПК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена окремо від рішення суду протягом 15-ти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Дмитро КРИВЕНКО
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 27.02.2024 |
Номер документу | 117217656 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Кривенко Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні