Ухвала
від 26.02.2024 по справі 948/115/24
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 948/115/24

Номер провадження 2/948/163/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26.02.2024 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Фермерського господарства «АНАСКО», в особі голови Фермерського господарства Пікуля Романа Михайловича про виділення в натурі часток із складу земельної ділянки, що перебуває у спільній частковій власності та їх витребування із чужого незаконного володіння

в с т а н о в и л а :

у лютому 2024 року позивачі звернулися до суду з вказаною позовною заявою.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог п. 3 ч.3 ст.175 ЦПК України, за якою позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Також, згідно з вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачами заявлені дві самостійні вимоги майнового характеру:

1)виділити позивачам в натурі по частці кожному, що складає 1,6450 га із земельної ділянки 6,5800 га кадастровий номер якої 5323085000:00:004:0013, що знаходиться на території колишньої Павлівської сільської ради Машівського району Полтавської області, а зараз Михайлівської територіальної громади Полтавського району Полтавської області і перебуває в оренді відповідача-2 на підставі договору оренди від 01.10.2012 р.;

2)витребувати із чужого незаконного володіння у відповідачів належні позивачам частки (по частині кожному, що складає 1,6450 га) вищевказаної земельної ділянки.

В той час ціна позову не визначена, хоча позов підлягає грошовій оцінці, докази сплати суми судового збору не надані, натомість позивачами заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, у задоволенні якого судом було відмовлено ухвалою від 26.02.2024 р.

За правиламипп.2,10ч.1ст.176ЦПК Україниціна позовувизначається,зокрема упозовах провизнання прававласності намайно абойого витребування вартістюмайна.У позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Згідно ч.16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 р. розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.

Такого висновку дійшла Велика Палата Верховного суду у своїй постанові №910/13737/19 від 25.08.2020 р.

Відповідно до п.2.1.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється фізичною особою в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За нормами до пп.2 п.3 ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі об`єднання суддею в одне провадження кількох однорідних позовних вимог.

Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки такий обов`язок відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України покладається на позивача.

Згідно ч.1 ст. 4 зазначеного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом з 1 січня 2024 року становить 3028грн.

Відповідно до ч.7 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Відповідно доп.2ч.10та п.2ч.13Постанови ПленумуВищого спеціалізованогосуду Україниз розглядуцивільних ікримінальних справ№10від 17.10.2014р.уразі об`єднання позовних вимог відповідно до статті 126 ЦПК, а також у випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом (частина шоста статті 6 Закону № 3674-VI). Закон не містить заборони й можливості сплати усієї суми судового збору одним із кількох позивачів у справі; визначальним у такому разі є факт надходження усієї належної до сплати суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У випадку якщо один із позивачів звільнений від сплати судового збору, загальна сума збору зменшується пропорційно до заявлених ним вимог.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків, а саме:

1)вказати у позовній заяві ціну позову (враховуючи заявлені дві вимоги майнового характеру) у відповідності до вартості нерухомого майна станом на момент звернення до суду з позовом, сплатити судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 р. та надати квитанцію про сплату усієї суми судового збору одним із позивачів у справі або надати окремі платіжні документи по сплаті кожним позивачем суми судового збору пропорційно до долі поданих кожним з них вимог або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

2)зазначити та надати докази, якими підтверджується ціна позову;

3)навести у позові (або додати на окремому аркуші) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв`язку з розглядом справи з урахуванням сплаченої суми судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України

у х в а л и л а :

позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Фермерського господарства «АНАСКО», в особі голови Фермерського господарства Пікуля Романа Михайловича про виділення в натурі часток із складу земельної ділянки, що перебуває у спільній частковій власності та їх витребування із чужого незаконного володіння залишити без руху.

Позивачам надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.

У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя С.В.Кравець

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.02.2024
Оприлюднено28.02.2024
Номер документу117230307
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —948/115/24

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Рішення від 09.09.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Рішення від 09.09.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні