Ухвала
від 28.02.2024 по справі 921/103/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

28 лютого 2024 року м. ТернопільСправа №921/103/24

Суддя Гирила І.М.

розглянув матеріали позовної заяви № 15-135ВИХ-24 від 20.02.2024

за позовом заступника керівника Тернопільської обласної прокуратури, вул. Листопадова, 4, м. Тернопіль, 46000, в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд), вул. Януша Корчака, 9/12, м. Київ, 03190

до відповідача Фермерського господарства "Відродження", с. Дзвиняч, Заліщицький р-н, Тернопільська обл., 48650

про стягнення коштів в сумі 151 598, 03 грн

Встановив:

23.02.2023 заступника керівника Тернопільської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд), далі - позивач, звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Фермерського господарства "Відродження", далі відповідач, про стягнення коштів в загальній сумі 151 598, 03 грн, з яких: 150 000, 00 грн - основний борг (неповернута сума фінансової підтримки), 946, 03 грн пеня та 652, 00 грн - індексація у зв`язку з інфляцією.

Підставою позову визначено порушення Фермерським господарством "Відродження" умов Договору №157ФГ-2020 від 21.12.2020 про надання фінансової підтримки фермерському господарству в частині виконання обов`язку щодо своєчасного повернення коштів фінансової підтримки в сумі 150 000, 00 грн, у зв`язку із чим заявником нараховано та заявлено до стягнення 946, 03 грн пені та 652, 00 грн інфляційних нарахувань.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 23.02.2024 головуючим суддею для розгляду справи №921/103/24 визначено суддю Гирилу І.М.

В обґрунтування наявності підстав для здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) прокурор посилається на те, що Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) є державною спеціалізованою кредитного-господарською організацією, кошти якого формуються за рахунок коштів державного обласного та місцевих бюджетів, передбачених для надання фінансової підтримки фермерським господарствам; Українським державним фондом підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) протягом тривалого часу (більше 1 року) не вирішено питання щодо стягнення заборгованості по державних коштах, наданих відповідачу, а порушення відповідачем умов договору завдає шкоди економічним інтересам держави та унеможливлює реалізацію державної політики з надання кредитів іншим суб`єктам господарювання.

Дослідивши матеріали позовної заяви № 15-135ВИХ-24 від 20.02.2024 та долучені до неї документи, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 20, 27, 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), а тому визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у даній справі.

При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд позовних вимог, господарський суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Ч. 5 ст. 12 ГПК України визначено, що малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 5 ст. 247 ГПК України суд відмовляє у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову, відповідна справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. ч. 1-3 ст. 247 ГПК України).

Ч. 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заяві по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться (ч. 8 ст. 252 ГПК України).

Приписами ст. 251 ГПК України визначено, що відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Беручи до уваги наведені вище приписи чинного процесуального законодавства, зважаючи на те, що предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 151 598, 03 грн, що не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку про можливість здійснення розгляду даної справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Поряд з цим, з метою забезпечення права доступу до суду, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в судовому засіданні з викликом учасників справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Згідно з ч. 4 ст. 176 ГПК України якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п`яти днів з дня вручення ухвали.

Керуючись ст. 12, 53, 162, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/103/24.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3. Судове засідання у справі № 921/103/24 призначити на 09:05 год. 27.03.2024.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: вул. Кн. Острозького, 14 А, м. Тернопіль, 46000, зал судових засідань № 3 (5-поверх).

4. Відповідачу, у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень, протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

5. Попередити відповідача, що у разі неподання ним обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

6. Запропонувати учасникам справи подати/надіслати суду

Відповідачу:

- відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані прокурором, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів учасникам справи;

- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив), оформлені згідно з вимогами ст. 167 ГПК України, разом із документами, що підтверджують їх надіслання (надання) учасникам справи;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

Прокурору та позивачу:

- відповіді на відзив (у разі отримання), оформлені згідно з вимогами ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вони ґрунтуються, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповідей на відзив і доданих до них доказів учасникам справи;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

7. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та доданих до нього документів - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.

8. Повідомити учасників, що прокурор та позивач мають право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач, в свою чергу, має право подати заперечення на відповідь протягом п`яти днів з дня отримання відповідних документів (прокурором/позивачем - відзиву на позовну заяву; відповідачем - відповіді на відзив).

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (28.02.2024) та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

10. Копію ухвали направити: Тернопільській обласній прокуратурі та Українському державному фонду підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) до їх електронних кабінетів в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України, Фермерському господарству "Відродження", с. Дзвиняч, Заліщицький район, Тернопільська область, 48650 - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.02.2024
Оприлюднено01.03.2024
Номер документу117306828
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/103/24

Судовий наказ від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Судовий наказ від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Рішення від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Рішення від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні