У Х В А Л А
судового засідання
23.02.2024 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Дзеньдзюри С. М.,
при секретарі судового засідання Балаболки В.В,
представника позивача Кінаш Д.В.
відповідачки ОСОБА_1
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження клопотання відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про перехід від спрощеного до загального позовного провадження у цивільну справі за позовом ОСББ «Наукова 13-15» до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" звернулось доФранківського районногосуду м.Львова зпозовомдо ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 22.01.2024 року відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
21.02.2024 року до суду від ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 надійшла заява про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Представник позивача заперечив щодо заявленого клопотання про перехід до загального позовного провадження.
Розглянувши заяву про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження та дослідивши матеріали справи, суд доходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з положеннями ч. 4, ч. 5 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, у т.ч., чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо, кількість сторін та інших учасників справи, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Крім того, частиною 4 ст. 274 ЦПК України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків (ч. 8 ст. 279 ЦПК України).
Предметом спору є стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, що не відноситься до категорії справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене вище, приймаючи до уваги, що позивачем пред`явлено позовну вимогу до відповідачів про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, тобто даний спір відповідно до вимог ч. 4 ст. 19 ЦПК України та п.1 ч.1 ст. 274 ЦПК України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання відповідачів про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, та вважає за необхідне продовжити розгляд цивільної справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Суд звертає увагу, що відповідачі у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи не позбавлені права на особисту участь в судових засіданнях, надання суду пояснень та доказів на обґрунтування позову, а також подання заяв по суті справи (відповідь на відзив) в порядку ст. 278 ЦПК України.
Керуючись статтями19, 49, 260, 274, 277, 279 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
у задоволенні клопотання відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
Продовжити розгляд цивільної справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Дзеньдзюра С. М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117335303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Дзеньдзюра С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні