Рішення
від 19.06.2024 по справі 465/337/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/337/24

2-др/465/44/24

Додаткове

РІШЕННЯ

Іменем України

19.06.2024 м. Львів

Франківський районний суд м.Львова в складі:

головуючого судді Дзеньдзюри С.М.,

за участю секретаря судового засідання Балаболки В.В.,

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Франківського районного суду м.Львова перебувала цивільна справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості.

Рішенням Франківського районного суду м. Львова від 10.05.2024 року позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" - задоволено.

13.05.2024 року до суду надійшла заява від представника позивача Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку "Наукова13-15" - адвоката Кінаша Дмитра Вадимовича про ухвалення додаткового рішення у вказаній цивільній справі, в якій просить стягнути з відповідачів судові витрати, а саме: витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 14000,00 грн.

В заяві зазначає, що у позовній заяві та відправлених до суду 07.05.2024 року додаткових поясненнях сторона позивача заявляла, що докази на підтвердження витрат позивача на професійну правничу допомогу будуть подані до суду протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду. Аналогічна заява була зроблена в судовому засіданні 10.05.2024року.

Повний текст рішення суду було виготовлено 15.05.2024 року. Також відповідно до вимог ч.8 ст.141 ЦПК України представником позивача в позовній заяві та в судовому засіданні заявлено про намір подати докази про розмір понесених судових витрат.

Представник позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" - адвокат Кінаш Д.В. в судовому засіданні заяву про ухвалення додаткового рішення підтримав та просив таку задоволити у повному обсязі.

Відповідачі в судове засідання не з`явилися, хоча й належним чином повідомлялися про дату, час та місце проведення такого, заперечень на заяву про ухвалення додаткового рішення, а також будь-яких інших клопотань до суду від відповідачів не надходило.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Зі змісту ч.4 ст.270 ЦПК України вбачається, що при прийнятті додаткового рішення, у разі необхідності, суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Статтею 59 Конституції України визначено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно з частиною четвертою статті 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Згідно з частиною першою, другою статті 15 ЦПК України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

За змістом частини першої, пункту 1 частини третьої статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ч.ч.1,2,3,4 ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку її до розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом справи.

Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

За змістом статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" 23 листопада 2023 року укладено Договір про надання правничої допомоги №27/23 з адвокатом Кінашем Дмитром Вадимовичем, предметом якого є: надання правничої допомогу на умовах і в порядку, що визначені Договором та Додатками до нього, а Клієнт зобов`язується прийняти таку допомогу та оплатити Адвокату гонорар на умовах і в порядку, встановлених даним Договором та Додатками до нього, а також компенсувати Адвокату фактичні витрати.

Під правничою (професійною правничою) допомогою, яка надається Адвокатом Клієнту згідно п. 1.1 даного Договору, слід розуміти здійснення Адвокатом захисту прав та законних інтересів Клієнта, його представництво, надання йому інших видів правничої допомоги.

На виконання даного Договору Клієнт доручає Адвокату надавати усні або письмові консультації Клієнту; здійснювати представництво інтересів Клієнта в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій загальної, адміністративної та господарської юрисдикції, у будь-яких формах судочинства, включаючи цивільне, господарське, адміністративне, кримінальне, справи про адміністративні правопорушення, про порушення митних правил тощо, в органах досудового розслідування, органах прокуратури, органах влади та місцевого самоврядування, інших державних і недержавних органах, установах, організаціях з метою захисту прав та охоронюваних законом інтересів Клієнта; складати, підписувати та подавати від імені Клієнта, в його інтересах процесуальні документи та інші документи, а також здійснювати інші повноваження Адвоката, як представника/захисника Клієнта, передбачені чинним законодавством.

Згідно з п.2.1 Договору Адвокат має право: підписувати та подавати позовні заяви, в тому числі зустрічні, заяви, клопотання, скарги, відзиви, відповіді на відзив, заперечення, письмові пояснення тощо; повністю або частково відмовитися від позовних вимог, визнати позовні вимоги повністю або частково, ініціювати зміну підстав або предмету позову, збільшувати або зменшувати позовні вимоги; знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, відводи, давати усні та письмові пояснення, укладати мирову угоду, підписувати мирову угоду від імені Клієнта; оскаржувати рішення, дії та бездіяльність державних органів і місцевого самоврядування, органів досудового розслідування та прокуратури, судові рішення, в тому числі, рішення, ухвали, постанови, судові накази місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, місцевих і апеляційних господарських та адміністративних судів, пред`являти від імені Клієнта всі необхідні документи, заяви, пояснення, пред`являти виконавчі документи до виконання, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими законодавством України; вести від імені Клієнта переговори та попередньо узгоджувати всі процесуальні питання, подавати та підписувати всі документи, необхідні для використання повноважень, включаючи позовні та інші заяви, скарги тощо, а також інші документи, що стосуватимуться прав та законних інтересів Клієнта, сплачувати платежі і виконувати будь-які дії в межах наданих йому повноважень, пов`язані з наданням правничої допомоги Клієнту, його захисту та представництва, надання інших видів правничої допомоги; представляти інтереси Клієнта на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, державних органах та установах, органах нотаріату, виконавчої влади, органах державної реєстрації, перед приватними особами, в правоохоронних та контролюючих органах тощо; отримувати від Клієнта своєчасну оплату за цим Договором; відмовитися від виконання даного Договору у випадках, передбачених законодавством, а також у випадку невиконання Клієнтом його обов`язків згідно Договору.

Відповідно до п.4.1 вищевказаного Договору розмір гонорару встановлюється додатковими угодами до даного Договору у фіксаваному розмірі або із застосуванням погодинної оплати. Пунктом 4.2 Договору передбачено, що клієнт оплачує гонорар на підставі здійсненого адвокатом розрахунку.

Пунктом 2 Додаткової угоди №1-1 до Договору №27/23 від 23.11.2023року про надання правничої допомоги передбачено, що фіксована вартість правничої допомоги, що надається адвокатом складає: підготовка і подання позовної заяви 3000 грн., підготовка і подання відповіді на відзив 2000грн., участь в одному судовому засіданні 1000 грн., підготовка і подання заяв та клопотань 1000 грн. за 1 год. роботи.

Згідно Акту №1-1 приймання правничої допомоги (детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом) від 11.05.2024 адвокатом Кінашем Дмитром Вадимовичем та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" в особі керівника Швайка Мар`яни Зіновіївни, складено акт приймання правничої допомоги на виконання Договору про надання правничої допомоги №27/23 від 23 листопада 2023 року та Додаткової угоди №1-1 від 23 листопада 2023 року до Договору про надання правничої допомоги №27/23 від 23 листопада 2023 року, адвокат надав клієнту наступну правничу допомогу: підготовка і подання позовної заяви 3000 грн., підготовка і подання відповіді на відзив 2000грн., участь у чотирьох судових засіданнях 4000 грн., підготовка і подання заяви про долучення доказів з додатками 5000 грн.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (ст. 30 зазначеного Закону).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" задоволено повністю, позивач поніс судові витрати на правничу допомогу, що підтверджено належними засобами доказування, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів на користь позивача судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 14000,00 гривень.

Судом враховуєтьсятакож,що відповіднодо ч.ч.5,6ст.137ЦПК Україниу разінедотримання вимогчастини четвертоїцієї статтісуд може,за клопотанняміншої сторони,зменшити розмірвитрат направничу допомогу,які підлягаютьрозподілу міжсторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Разом з тим, від відповідачів жодних клопотань про зменшення судових витрат на правничу допомогу чи щодо обгрунтованості таких суду не надано.

З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" слід стягнути витрати, пов`язані із наданням правничої допомоги.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.141, 258, 259, 263-265, 270 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву про ухвалення додаткового рішення задоволити.

Ухвалити додаткове рішення по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості.

Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15" 14000 (чотирнадцять тисяч) гривень, тобто по 4666 (чотири тисячі шістсот шістдесят шість) грн. 66 коп. з кожного понесених судових витрат на професійну правничу допомогу.

Дане додаткове рішення є невід`ємною частиною рішення Франківського районного суду м. Львова від 10 травня 2024 року.

Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наукова 13-15", код ЄДРПОУ:43447531, адреса: 79060, м.Львів, вул. Наукова, буд.15.

Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення виготовлено 24.06.2024р.

Суддя Дзеньдзюра С.М.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено25.06.2024
Номер документу119923507
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —465/337/24

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Рішення від 19.06.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Рішення від 19.06.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Рішення від 10.05.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Рішення від 10.05.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Дзеньдзюра С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні