Ухвала
від 13.02.2024 по справі 361/1450/24
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/1450/24

Провадження № 2/361/2830/24

13.02.24

У Х В А Л А

13лютого 2024рокусуддя Броварськогоміськрайонного судуКиївської областіПисанець Н.В.,перевіривши позовнузаяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Друга Броварська нотаріальна контора Київської області про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем на час відкриття спадщини,-

В С Т А Н О В И В :

У лютому 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Друга Броварська нотаріальна контора Київської області про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд приходить до такого висновку.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, встановлених у статях 175 і 177 ЦПК України.

Положеннями п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК Українивизначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог, якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

В порушення п.4 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позивачем викладено суперечливий зміст позовних вимог, а саме зазначено зміст позовних вимог встановлення факту спільного проживання, що не є вимогою позовної заяви, при цьому, позивач не вказав, які саме із заявлених позовних вимог пред`явлено до відповідача.

Крім того заявник вказує про спір про право однак вимоги з цього приводу не зазначає.

Згідно ч.2ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими даним Кодексом, в порядку: наказного, позовного та окремого провадження.

Відповідно достатті 42 ЦПК Україниу справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Відповідно до ст.48ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Згідно ч.3ст. 42 ЦПК Україниу справах окремого провадження учасниками справи є заявники та заінтересовані особи.

Зважаючи на вищевказані норми закону, залишилось незрозумілим, в якому саме провадженні ОСОБА_1 звертається до суду: в позовному чи окремому, так як в даній заяві сторони зазначені як заявник, відповідач та третя особа.

Таким чином, заявникові, перш за все, слід визначитись, в якому саме провадженні звертатись до суду і відповідно до цього сформувати вимоги.

Крім того із матеріалів справи вбачається, що до позовної заяви додані копії документів, які не завірені належним чином.

У відповідності до ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків, тому зазначена заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа:Друга Броварськанотаріальна контораКиївської областіпро встановленняфакту проживанняоднією сім`єюіз спадкодавцемна часвідкриття спадщини - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10-ти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку, якщо недоліки не будуть усунені протягом встановленого судом строку, заяву буде повернуто особі, яка його подала.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Писанець Н.В.

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.02.2024
Оприлюднено04.03.2024
Номер документу117341693
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —361/1450/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 20.06.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні