Справа № 296/12821/23
2/296/592/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" березня 2024 р. м.Житомир
Корольовський районний суд міста Житомира в складі головуючого судді Драча Ю.І. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з виклику сторін в судове засідання цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомиргаз Збут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожитий природний газ
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Житомиргаз Збут» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожитий природний газ в сумі 35626,07 грн.
Позов обґрунтовувався тим, що відповідач є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 та йому відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 . Проте, у порушення вимог Правил постачання природного газу відповідач не забезпечив своєчасну та повну оплату вартості природного газу, у зв`язку з чим допустив заборгованість у сумі 23893,56 грн. Крім того, відповідачу здійснено нарахування інфляційних втрат в сумі 8432,34 грн. та 3% річних в сумі 3300,17 грн.
25.12.2023 ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира у справі відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін в судове засідання.
Згідно з ч. 5 ст.279ЦПКУкраїни суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Сторони не скористались своїм правом тане подали до суду клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Копії ухвали про відкриття провадження у справі та матеріалів позовної заяви направлялись на адресу, як зареєстрованого місця проживання відповідача: АДРЕСА_2 , проте повернулась не вручена з поштовою відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Заяв по суті справи до суду не надійшло.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 є побутовим споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується розрахунком споживання природного газу ТОВ «Житомиргаз Збут»
Згідно розрахунку споживання природного газу, по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 заборгованість станом на 30.04.2022 становить 23893,56 грн.
ОСОБА_1 здійснено нарахування інфляційних втрат в сумі 8432,34 грн. та 3% річних в сумі 3300,17 грн., що підтверджується розрахунком ТОВ «Житомиргаз Збут».
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом
Відповідно до ч.1 ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно розрахунку, наданого суду позивачем, заборгованість ОСОБА_1 станом на 30.04.2022 становить 23893,56 грн.
З огляду на зазначене вище із врахуванням обов`язку ОСОБА_1 сплачувати за спожитий природний газ, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача слід стягнути заборгованість.
Крім того, щодо інфляційного нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов`язання, вираженого в національній валюті та трьох відсотків річних від простроченої суми відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, то таке полягає у відшкодуванні матеріальних витрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за неправомірне користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, тому ці кошти нараховуються незалежно від сплати ним неустойки (пені) за невиконання або неналежне виконання зобов`язання.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеній у постанові від 30.10.2013 року у справі № 6-59цс13.
Отже, вимоги позивача про стягнення інфляційних втрат у розмірі 8432,34 грн. та 3% річних в сумі 3300,17 грн. також підлягають задоволенню.
З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що наявні підстави для задоволення позову.
Згідно вимог пункту 1 частини 2 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку із задоволенням позову, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 2 684 грн. 00 коп., сплачений позивачем за подання позовної заяви до суду.
Керуючись статтями 76-80, 89, 141, 259, 263, 265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, Корольовський районний суд міста Житомира,
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомиргаз Збут» заборгованість за спожитий природний газ в сумі 23893 (двадцять три тисячі вісімсот дев`яносто три) грн. 56 коп., інфляційні втрати в сумі 8432,34 грн. 3% річних в сумі 3300,17 та судовий збір в сумі 2 684,00 грн.
Виконання рішення суду провадити з урахуванням положень Закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування" від 29.07.2022 № 2479-IX.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 01.03.2024.
Головуючий суддя Ю. І. Драч
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117423964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні