Ухвала
від 05.03.2024 по справі 921/104/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05 березня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/104/24

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гирили І.М.

розглянув сформовану 04.03.2024 в системі "Електронний суд" заяву керівника Кременецької окружної прокуратури Штурми Наталії Василівни б/н від 04.03.2024 (вх. № 1833 від 04.03.2024) про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді (внесення РНОКПП/коду ЄДРПОУ до додаткових відомостей про учасника справи та надання доступу до електронної справи) у справі

за позовом Кременецької окружної прокуратури, вул. Словацького, 6а, м. Кременець, 47000, в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби, вул. Костюшка, 8, м. Львів, 79007, Східного офісу Держаудитслужби, вул. Володимира Антоновича, 22, корп. 2, м. Дніпро, 49101, Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, вул. Грушевського, 6, смт. Вишнівець, Кременецький р-н, Тернопільська обл., 47313, Вишнівецької селищної ради, вул. Грушевського, 6, смт. Вишнівець, Кременецький р-н, Тернопільська обл., 47313

до відповідача Приватного підприємства "Сузір`я", вул. Будівельна, 7, м. Червоноград, Червоноградський р-н, Львівська обл., 80100

про визнання недійсним додаткових угод та стягнення безпідставно сплачених бюджетних коштів в сумі 371 909, 07 грн

Без виклику повноважних представників

Встановив:

В провадженні Господарського суду Тернопільської області знаходиться справа № 921/104/24 за позовом Керівника Кременецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби, Східного офісу Держаудитслужби, Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, Вишнівецька селищна рада до Приватного підприємства "Сузір`я", надалі - відповідач, про визнання недійсним додаткових угод та стягнення безпідставно сплачених бюджетних коштів в сумі 371 909, 07 грн.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 28.02.2024 позовну заяву керівника Кременецької окружної прокуратури № 51/1-57-950-24 від 21.02.2024, яка є додатком до сформованої 22.02.2024 в системі "Електронний суд" позовної заяви від 22.02.2024 (вх. № 121 від 23.02.2024), залишено без руху.

04.03.2024 від керівника Кременецької окружної прокуратури Штурми Наталії Василівни надійшла заява б/н від 04.03.2024 (вх. № 1833 від 04.03.2024) про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді (внесення РНОКПП/коду ЄДРПОУ до додаткових відомостей про учасника справи та надання доступу до електронної справи).

Відповідно до ст. 6 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Особливості використання кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), розробляються Державною судовою адміністрацією України та затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) визначено Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищою радою правосуддя за №1845/0/15-21 від від 17.08.2021 (далі - Положення).

Згідно з п. 9, 13 Положення процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Для автентифікації в Електронному кабінеті користувач використовує чинний сертифікат відкритого ключа та особистий ключ кваліфікованого електронного підпису, що зберігається на захищеному носії особистих ключів або на звичайному носії інформації, або інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).

П. 17, 18, 21 Положення передбачено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, у яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення в паперовій формі за окремою заявою.

Доступ до підсистем (модулів) ЄСІТС, крім вебпорталу, здійснюється за допомогою Електронного кабінету після обов`язкового проходження особою процедури реєстрації або автентифікації. Автентифікація користувача здійснюється на початку кожної сесії роботи в ЄСІТС.

Користувачі зобов`язані використовувати технічні засоби і технології, що мають забезпечувати належну якість та інформаційну безпеку передачі та отримання інформації, зображення та звуку, й самостійно несуть ризики технічної неможливості отримання доступу до ЄСІТС, погіршення якості чи переривання зв`язку тощо.

Підсистема Електронний суд (Електронний суд) - підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, між користувачем цієї підсистеми та Вищою радою правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи. (п. 24 Положення).

Відповідно до п. 27 Положення до створених в Електронному суді документів користувачі можуть додавати інші файли (зображення, відеофайли тощо). Відповідні додані файли (додатки) підписуються кваліфікованим електронним підписом користувачів разом зі створеними в Електронному суді документами, до яких вони додаються. Технічні вимоги щодо форм електронних документів та їхніх додатків, обмеження щодо їхнього розміру, формату та інших характеристик встановлюються Інструкцією користувача Електронного суду.

Згідно з ч. 3, 4 ст. 53 ГПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до наказу Тернопільської обласної прокуратури №209к від 15.03.2021 ОСОБА_1 призначено керівником Кременецької окружної прокуратури з 16.03.2021, строком на п`ять років.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.

Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в день надходження документів (ч. 2 ст. 6 ГПК України).

Відповідно до пунктів 113, 115 Перехідних положень Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. У разі надходження заяви учасника справи про ознайомлення з матеріалами справи чи окремими документами в електронному вигляді через систему Електронний суд, суд, який отримав таку заяву, забезпечує сканування відповідних матеріалів справи у паперовій формі, що перебуває в такому суді, та долучення їх до матеріалів електронної судової справи.

У разі відсутності відповідного клопотання учасника справи суд забезпечує сканування матеріалів справи в паперовій формі та долучення їх до матеріалів електронної судової справи з урахуванням наявних у суді можливостей та в разі передання справи до суду іншої інстанції.

Враховуючи наведене, з метою забезпечення прокурором Штурмою Н. В. реалізації права на доступ до електронної справи № 921/104/24, суд вносить дані РНКОКПП НОМЕР_1 ОСОБА_1 до додаткових відомостей про учасника справи для доступу до електронної справи № 921/104/24 в системі "Електронний суд".

Окрім того, зважаючи на те, що матеріали справи №921/104/23, надійшли на адресу суду через систему "Електронний суд", що керівнику Кременецької окружної прокуратури Штурмі Н.В. надано доступ до електронної справи №921/104/24 в підсистемі "Електронний суд", він має можливість ознайомитись з процесуальними та іншими документами по справі № 921/104/24 в електронному вигляді через систему "Електронний суд".

Відповідно до ч. 2 ст. 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

На підставі наведеного, керуючись Конституцією України, ст. 6, 13, 42, 56, 58, 60, 229, 230, 232-235 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Надати керівнику Кременецької окружної прокуратури Штурмі Наталії Василівні доступ до електронної справи №921/104/24 в підсистемі "Електронний суд".

2. Внести дані РНОКПП НОМЕР_1 ОСОБА_1 до додаткових відомостей про учасника справи для доступу до електронної справи № 921/104/24 в підсистемі "Електронний суд".

3. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання (05.03.2024) та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

4. Копію ухвали направити Кременецькій окружній прокуратурі та ОСОБА_1 до їх електронних кабінетів в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України, Положенням про ЄСІТС.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117437434
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/104/24

Судовий наказ від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Судовий наказ від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Рішення від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Рішення від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 15.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 13.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 05.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 03.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 21.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні