Ухвала
від 04.03.2024 по справі 530/493/24
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 530/493/24

Номер провадження 2/530/241/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.03.2024 м.Зіньків

Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Ситник О.В. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( місце реєстрації зазначено АДРЕСА_1 ) яка подана в інтересах ОСОБА_2 ( місце реєстрації АДРЕСА_2 ) до Опішнянської селищної ради ( сел. Опішня вул. Перемоги буд. № 3 , код ЄДРПОУ 13955864 ) , Великорублівської сільської ради ( с Велика Рублівка Полтавського району Полтавської області вул. Центральна 36 , код ЄДРПОУ 21046868 ) , ГУ Держгеокадастру у Полтавській області ( м. Полтава вул. Затишна 23 код ЄДРПОУ ) , ОСОБА_3 , місце реєстрації не зазначено , ОСОБА_4 , місце реєстрації не зазначено, про визнання протиправними та скасування рішень , -

встановив:

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

26 .02. 2024 року ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду із вищевказаною позовною заявою.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду.

Відповідно до вимог ч. 3ст. 175 ЦПК України,позовна заяваповинна містити:найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суддя вивчивши позовну заяву зазначає, що ОСОБА_1 який діє в інтересах ОСОБА_2 , не вказав місця проживання чи перебування відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , але зазначає що їм були передані у власність земельні ділянки які на сьогодні перебувають на території Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області ( колишнього Котелевського району ) де діє та справляє правосуддя Котелевський районний суд .

Частиною дев`ятою статті 28Цивільного процесуального кодексу України(далі - ЦПК України) визначено, що позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являютьсяза місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи). Позови до відповідача, якийне має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні (частиною десята статті 28ЦПК України). Згідно з частиною шістнадцятою статті 28ЦПК Українипозивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за виняткомвиключної підсудності, встановленої статтею 30ЦПК України. До прикладу: позов про розподіл нерухомого майна пред`являється до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, за місцезнаходженням майнаабо основної його частини (частина перша статті 30ЦПК України).

Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 175ЦПК Українив позовній заяві повинно бути зазначено, зокрема, місце проживання чи перебування сторін та інших учасників справи. В разі, якщо місце реєстрації проживання або перебування відповідача невідоме про це слідзазначити в заголовку позовної заяви. Також сторона позивача не вказує і не надає доказів в чому полягає спір за даним позовом , оскільки земельна ділянка з кадастровим номером 53213:55400:00:038:0001 для ведення фермерського господарства площею 9, 68 га яка була передана у власність ОСОБА_2 на підставі Державного акту на час звернення до суду не внесена до ДЗК , також немає підтверджень щодо звернення ОСОБА_2 до відділу ДЗК із заявою про внесення земельної ділянки до Державного земельного кадастру , звідси неможливо визначити чи дійсно інші земельні ділянки які були передані у власність Великорублівською сільською радою та межують із земельною ділянкою ОСОБА_2 перетинаються та накладаються тим самим порушують його право.

Передумовами та матеріальними підставами для захисту права власності або права користування земельною ділянкою в судовому порядку зокрема у визначений спосіб є наявність підтвердженого належними доказами права особи власності чи користування земельною ділянкою а також підтвердженими доказами факт порушення цього права на земельну ділянку невизнання , оспорювання або чинення перешкод у користуванні . В той же час сторона позивача прохає у позові щоб суд скасував державну реєстрацію права власності відповідачів яких зазначив позивач саме у ДЗК .

Тобто орган , який реєструє на державному рівні на публічній карті земельні ділянки , а саме відділ ДЗК не надав будь яку відмову стороні позивача про неможливість реєстрації його земельної ділянки у ДЗК в зв`язку із будь якими накладками , перетинами , нашаруваннями та на якій площі з конкретними земельними ділянками із конкретними кадастровими номерами занесеними на публічну карту відповідно до правового поля.

Ці недоліки не дають підстав відкрити провадження по справі.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З цих підстав подана позовна заява - підлягає залишенню без руху і необхідно надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст. 175-177 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце реєстраціїзазначено АДРЕСА_1 )яка поданав інтересах ОСОБА_2 (місце реєстрації АДРЕСА_2 ) доОпішнянської селищноїради (сел.Опішня вул.Перемоги буд.№ 3,код ЄДРПОУ13955864),Великорублівської сільськоїради (с ВеликаРублівка Полтавськогорайону Полтавськоїобласті вул.Центральна 36,код ЄДРПОУ21046868),ГУ Держгеокадаструу Полтавськійобласті (м.Полтава вул.Затишна 23код ЄДРПОУ), ОСОБА_3 ,місце реєстраціїне зазначено, ОСОБА_4 ,місце реєстраціїне зазначено,про визнанняпротиправними таскасування рішень-залишити без руху .

Відповідно до ч. 2 ст.185 ЦПК України, виявлені недоліки вказані в ухвалі суду, повинні бути усунуті протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяО. В. Ситник

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117440521
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —530/493/24

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні