05.03.2024 227/682/24
У Х В А Л А
05 березня 2024 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання спільною сумісною власністю подружжя, визнання права вланосності на частину майна та встановлення факту проживання однією сім`єю як чоловіка та дружини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якому просить:
встановити факт проживання однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у період з січня 2016 року по січень 2024 року;
визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 квартиру, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 та автомобіль Tayota Avensis 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1
визнати за ОСОБА_1 право власності на частку квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1
визнати за ОСОБА_1 , право власності на частку автомобіля Tayota Avensis 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Статтею 175 ЦПК Українивстановлено вимоги до позовної заяви, астаттею 177 ЦПК Українидокументи, що додаються до позовної заяви.
18.10.2023 року ЦПК України діє з урахуванням внесених змін Законом України від 29 червня 2023 року № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
З урахуванням вищевказаних змін, відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Але, як вбачається зі змісту позовної заяви вищевказані положення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не дотриманні, оскільки позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача (в разі наявності у позивача таких відомостей).
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.3 ст.6 ЗУ «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено позовні вимога як немайнового характеру так і вимога майнового характеру:
1). встановити факт проживання однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у період з січня 2016 року по січень 2024 року
2) визнати майно спільною сімісною власністю подружжя та визнати право власності на частину майна.
З матеріалів, доданих до позовної заяви, вбачається, що позивачем додано до позову квитанцію від 07.02.2024 року про сплату судового збору на суму 5987,13 грн.
Отже, позивачем за вимогою майнового характеру сплачений судовий збір в сумі 5987,13 грн.
Проте несплачений судовий збір за вимогою немайнового характеру.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2024 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн за другу вимогу немайнового характеру, за платіжними реквізитами для перерахування судового збору в гривнях:
Отримувач Добропільське УК/м. Добропілля /22030101
Код отримувача (ЕДРПОУ) 37755456
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (ІВАN) UA148999980313161206000005035
Код класифікації доходів бюджету - 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
Призначення платежу *;101; реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання уточненої (в новій редакції) позовної заяви (з зазначенням усіх відомостей, зазначених в цій ухвалі відповідно до кількостівідповідачів) та надати квитанцію про сплату судового збору за вимогою немайнового характеру.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання спільною сумісною власністю подружжя, визнання права вланосності на частину майна та встановлення факту проживання однією сім`єю як чоловіка та дружини - залишити без руху і надати позивачеві термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала не оскаржується.
Суддя О.В.Здоровиця
05.03.2024
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117465477 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Здоровиця О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні